Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

carla ...si noi aveam astfel de "prieteni" pana intr-o zi cand mi sa pus pata si le-am zis in fata ca nu isi aduc aminte de existenta noastra decat cand le arde buza .Pe scur..i-am invitat la o plimbare ceva mai lunga.Doar ma stiti ca sunt mai cu tupeu

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea_24


dani3lla cum e nasa ta? a nascut? daca nu ii urez nastere usoara!





Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1




A nascut prin cezariana o fetita gasa pe nume Erica Andreea de 3700gr, 52 cm la ora 15 si 25 min,paroasa si creata la fata...e o dulce,am plans de nu mai pot.Pe aceasta cale rog fetele care se ocupa de listuta sa o treaca si pe ea de la "gravi" la "mamica fericita".Se numeste Violleta si ,desi nu a prea postat ea pe forum e la curent cu tot ce se intampla pt ca-i povestesc zilnic


De emotii scrisesem in capitolul trecut


DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sa traiasca amandoua sanatoase si frumoase

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara!!

Clodyac..multumim pt capitol nou..sa fie numai cu vesti bune si albinute sanatoase!!
Mh..si cand mai ai timp te mai asteptam la povesti!!
Strunfita.."La Multi Ani"!pt tatal tau,multa sanatate si cat mai multi ani pe langa voi!!A trecut deprimarea?
Alynta..mici se gasesc la magazinele cu specific romanesc de aici..
Deea...off,cred si eu ca este mai agitat si marait Darian,daca zici ca ati avut musafiri...poate ar fi mai bine sa vina pe rand..ca e obositor si pt bebe si pt tine!!
Yioanna.."La Multi Ani!" tatalui tau,multa sanatate si sa se bucure multi ani de nepotei!!Abia astept sa ne povestesti despre ziua de azi..
Laurraa..sa stii ca mi se pare ca bebe Darius nu mai misca asa tare ca inainte..are momente bune cand nu il simt deloc..si momente cand ma misca din loc..Ma bucur ca o simti mai bine pe bebelina!!
Deea..multumesc!!Ma simt bine,in sensul ca nu am dureri..dar tot umflata sunt..bine,adevarul e ca si azi am cam stat in picioare..ms de grija!!
Philip..week-end placut si poate nu ai luat totusi nimic de la mexicani..
Alynta..se apropie momentul si la tine..wow ce emotii!!
LauraOana..uff,cam stresanta soacra ta..pt tine nu pt soacra
Carla..sa vina mai des nasii vostri de cununie atunci..daca tot au obosit-o bine pe Saby si asa ai reusit sa te odihnesti!!Distractie placuta maine la gratar!!
Cosminica..deci luni pregatim agitatele si pt tine!!Sa dea D-zeu sa fie totul bine si sa ai o printesa sanatoasa !!
Oana_du
Cris..esti foarte dragalasa,incantata de cunostinta si sa iti fie de bine baclavalele!!
Clodyac..Tiana a promis acum cateva saptamani ca ne scrie dupa ce vine de la eco,dar nu a mai intrat pana la urma..
Kiralina..felicitari pt iesire si sa foloseasca bebelina sanatoasa noile achizitii!!
Dani3lla..felicitari nasei tale,iar bebelinei,bine a venit,sa fie sanatoasa si sa aiba parte de tot binele din lume!!
Laurraa..distractie placuta la aniversare!!
Carla..nesimtirea unora e mare tare..

36+ Darius Nicholas
AMR 3 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

multumesc fetelor pt incurajari! acomodarea vad ca e destul de grea... mai ales pt sanii mei si somnul ei. nu va scriu mai multe ca poate as fi tentata sa scriu numai lucruri negative. ramonaiani cred ca aveai mare dreptate cu alaptarea si cu rabdarea... please cineva sa mai imi doneze putintica rabdare sa indur toate durerile rele pe care nu le-am indurat in "chinurile facerii" ca sa nu mai spun ca am o pofta nebuna de o bere.... chiar si fara alcool. nici in sarcina n-am avut asa pofta. da ma consolez cu faptul ca baby drink(singura chestie pe care o beau) are cam aceeasi culoare.
va pup si va urez o noapte buna. eventual va mai scriu la noapte... sa vedem cum o sa fie azi cu somnul. desi pe zi a dormit cate 4 ore incheiate.


Vine bebica .... +38
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Gata am schimbat si semnatura... Pun imediat si poze de la prima imbaiere acasa

A venit bebica ....
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna, fetele.
Ieri n-ammai intrat ca am avut calculatorul in pioneze si vad ca deja ati mai scris un capitol.
Acum am prins un moment cind nu era sotul la calculator ca sa va scriu un mesaj scurt.
Sper sa am miine timp sa va citesc.
Fug s-o spal pe cap pe printesa mea.

De mult vroiam sa va intreb: voi transpirati, ca eu noaptea trebuie neaparat sa-mi schimb bluza ca euda leoarca. La sarcina trecuta am transpirat citeva luni dupa ce am nascut.

Va pup si va urez noapte buna.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Lauraa, distractie placuta!
Cris, sa stii ca o sa vin, dar pentru companie, nu pentru prajituri .

Fetelor, pe mine ma uimeste continuu prostia sau tupeul unor oameni. Asta-seara a venit la socru'-meu o "ruda" care i-a adus niste invitatii si pentru el si pentru noi la o nunta la care stiu demult ca nu putem merge. Dupa cum stiti, omul abia s-a operat, dar ruda i-a cerut sa coboare la parter sa ia invitatiile, asta inseamna 4 etaje pe jos, in loc sa-si miste fundul sus , si el a coborat si apoi a urcat sigur. Innebunesc daca-si strica si operatia asta .
In plus, noi stam la 10 minute de el si pe la noi n-a trecut sa o vada pe Saby, a vazut-o ultima oara acum 1 an si jumatate, cand avea mare nevoie de noi si a venit imediat.
Stiu cum sunt oamenii, mai ales unele rude, dar ma umplu de nervi la fiecare faza de genul asta.

Carla, s.33 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


Draga mea,

nu te mai necaji! sunt lucruri pe care nu o sa poti sa le intelegi pentru ca pur si simplu nu sunt de inteles; mai mult asemenea oameni nu ai cum sa ii schimbi oricit ai incerca! ca o paranteza, uite ce patesc eu cu buna: eu acasa cu febra 39.6- dc mai stii ca va scriam acum 2 saptamini- si ea nu a mincat toata ziua ca nu a avut cine sa ii puna masa! l-a asteptat pe sotul meu si cind l-a vazut ca intra pe usa: "vaiii ce bine ca ai venit sa maninc si eu ceva azi, ca fata asta nu a fost in stare de nimic toata ziua!!!"..deci...in conditiile in care frigiderul nu era la vecinul si mai era si ceva in el de bine de rau, mai e ceva de spus?? incearca, draga mea sa lasi toate la usa, pe pres, ai grija de tine si de ai tai!! oamenii de tipul asta traiesc in lumea lor, o lume care nu are legatura cu realitatea..asta e parerea mea!!



ana-maria 36 weeks, viitoare mami de Matei-Darian

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

oana si ely acum am reusit sa vad!
va incurajez si eu si va trimit toate gandurile bune!

sa nasteti repede si usor! sa va vedeti bebelusii sanatosi cat mai repede! asa sa va ajute Dumnezeu!

A venit bebica ....
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Carla asa sunt majoritatea oamenilor, din pacate!
Anda vad ca ai avut si ajutoare la baita!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 38+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput