Informatii utile Constanta 19

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

ellanik Iti tin si eu pumnii stransi ca sa reusesti!

5+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Larisel accept cu o singura conditie: ca si bebe sa tina pumnii stransi.Asa o sa ma simt mai bine.Iti multumesc pt incurajare .Deocamdata ma gandesc (insa incerc sa nu imi fac prea mari sperante adica sa nu imi fac planuri de genu' in caz ca.... sa nu mai fac aia sau cealalta) la ET ca la ceva indepartat si ma straduiesc sa dau vreo 3 kg jos ...imi fac timp sa merg la sala .Voi cum stati?Aaaa! Am o intrebare ...banuiesc cine imi va raspunde...o prietena buna de-a mea a ramas in ianuarie gravi...sarcina i s-a oprit din evolutie la 6 saptamani insa acum iar a ramas gravida ...a fost la control la dr.Raica si i-a spus ca este mic , prea mic, ca sacul gestational este parca in forma de triunghi (parca) si a chemat-o dupa o saptamana .Eu i-am recomandat sa faca BHCG.A facut fata si are valoarea 20 si ceva de mii.Maine repeta sa vada dinamica.Voi ce spuneti?Faza e ca are greturi in dotare si eu zic ca daca sarcina s-ar opri din evolutie nu ar mai avea greturi si poate nici BHCG asa mare.Va rog dati-mi un sfat sa o linistesc.Mersi!

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

ellanik, te rog sa-i transmiti prietenei tale sa stea linistita si fara oboseala de nici un fel si fara stres. Poate sa ia utrogestan ca il ajuta pe bebe sa se fixeze bine, rau nu face absolut de loc si sa ia si acid folic.
Stiu ca sunt medici care dau unda verde la in orice perioada a sarcinii, dar stiu si medici care il interzic pana se fixeaza bine bebe, fiecare face ce simte...
Sa se bucure de sarcina si multa odihna si relaxare.

27+

Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Criss saru'mana...ma agit pentru ca imi este o tare draga prietena si chiar nu vreau sa mai treaca o data printr-un esec.Dr i-a dat duphaston .Cat despre sex, are sotul lecat in voiaj de o saptamana asa ca nu se pune problema.Mersi pt sfat.

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

ellanik: da e posibil k la echo sa nu fie vizibil pana la 6 sapt, dar dc BHCG-ul e de 20.000 nici nu incape vorba sa fie oprita in evolutie. Asa k sarcina usoara si un bb sanatos prietenei tale!

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Madaluta, ma gandeam eu ca o sa imi impartasesti din experienta ta de mamica de albastrele, pe care le pup chiar daca nu le cunosc.
prietena mea si-a repetat azi Bhcg si rezultatul este 38.000 (aproximativ).deci treaba e buna,nu?Va pup pe toate!

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

gagici am o informatie pt cine e interesat: o nastere la noua materniate privata unde este dna Lutescu costa 1000 euro (nastere naturala sau cezariana, cazare, ingrijire bebe , tot ).Sincer, daca se iau in calcul "platile"care se fac la spital de stat si mizeria de acolo , dat la asistente, la moasa..etc, tot la banii aia ajungi si macar stai boier.Parerea mea!

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Spunea cineva la celalalt subiect ca ar costa 4500 ron nasterea la Euromaterna si 1000 euro la Isis. O sa aflam sigur cand se va deschide, am auzit ca pe 15 mai ar fi inaugurarea.

6

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

A facut cineva eco cu doctorita Priscu de la Medicover? Ma intereseaza o parere despre ea si despre ecograf cat de performant e.

6+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuby68 spune:

Ce stiti s-a deschis clinica dnei Lutescu?

Mergi la inceput