LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (254)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Salut.

Cum sarbatoriti 1 Mai?

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Sa-ti zic?...Pe

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Bubule, am vazut pe Bucataras celelalte salate dar exact pe aia cu somon nu o gasisem si parea interesanta, dar daca zici ca era ciudata ma las.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Salut.

Cum sarbatoriti 1 Mai?

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Sa-ti zic?...Pe

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!




...parca esti din reclama aia cu tu ce-ai facut azi...mai nimic...


Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca2107

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Salut.

Cum sarbatoriti 1 Mai?

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Sa-ti zic?...Pe




...parca esti din reclama aia cu tu ce-ai facut azi...mai nimic...


Da dar spre deosebire de aia, eu fac destuuul

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

violeta f frumos te-a rasfatat sotiorul tau

tuchita multam pt cafea si dedicatie

clau si ma bucur sa vad ca sunteti bine si ati inceput sa papaciti...

naty si eu as opta tot pt avion,desi daca mergi cu masina poti sa cari mai multe dupa tine ..si mie mi-e frica la vara cand o sa mergem la mare ,o sa mergem cu masina si nu am plecat la drum lung cu andru niciodata...am fost astavara vreo 300 km dar pana la mare mi se pare ca sunt 600 deci nu-mi ramane decat sa zic doamne ajuta ca alta solutie n-am..

nicoleta prin stat pe crengutza..noi am zis ca o sa facem un gratarel mai pe seara ,daca nu ploua ,am scos micii de la congelator,am bagat cateva berici la rece ..sotul munceste la pamantul pt gazon ca vrea sa-l faramiteze ,acum il uda iar mai tarziu il ia la sapat...

raluca serviciu usor..

vad ca nu ati mai ciripit de vreo ora ..gata v-ati luat zborul ..na si eu ce fac acu'...am chef de

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ramo sa-mi zici ce fel de gratar aveti, ca al meu e super furios ca tata i-a aruncat din greseala gratarul, mesterit chiar de el (il tineam la ai mei) si cum se apropie ziua lui m-am gandit sa-i iau de undeva un gratar dar habar nu am nici unde sa caut si nici cum trebuie sa fie

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:



uite-asa i-as impusca pe unii si apoi pe mine!

Am fost in parc, Herastrau, minunat, frumos, voios, iarba, pasrele, veverite...si la ora 1 imi vine mie ideea stralucita sa nu mai mergem acasa, sa mergem la Trattoria in partea cealalta de Herastrau ca sa mancam si sa mai stam un pic in parc apoi.
Ne urcam in masina, ajungem la loc, gasim loc la terasa( full de altfel) si stam, si stam, si stam.....vreo juma' de ora timp in care nimeni nu vine sa ne ia comanda, desi din cauza copiilor nu cred ca eram tocmai invizibili....


Ne-am ridicat si am plecat si am ajuns acasa cu 2 copii flamanzi si obositi, Seb n-a mai fost in stare sa manace si i-am dat doar lapte, cu Ilinca m-am certat....

Iac-asa sarbatoresc eu 1 mai!

N-am mai mancat de o suta de ani in oras, aveau aia niste preturi de intepeneai....

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Ramo sa-mi zici ce fel de gratar aveti, ca al meu e super furios ca tata i-a aruncat din greseala gratarul, mesterit chiar de el (il tineam la ai mei) si cum se apropie ziua lui m-am gandit sa-i iau de undeva un gratar dar habar nu am nici unde sa caut si nici cum trebuie sa fie

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

eu l-am luat din metro acu'cativa ani ,e rosu,cu 3 picioare,e rotund,e f bun

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Rami eu sunt pe aici. Randunoiul ii da Zanei sa pape, si eu am fugit la laptop acum cat il prind liber.

Mai tarziu vreau sa ma apuc de o praji

Sa zic si eu ceva despre masina vs avion. Eu sunt foooooarte pro avion. Randunoiul foooooooarte pro masina. Deci va dati seama cam cum e la noi cand planificam o vacanta. Eu urasc drumurile lungi, asa ca as face orice sa le fac cat mai scurte cu putinta. Sunt dispusa sa reduc la maxim orice bagaj, si prefer sa las multe acasa, doar ca sa nu stau zeci de ore cu fundul in masina (plus ca de obicei am si rau de masina, asa ca va inchipuiti). Deci Naty, e adevarat ca puteti sa va opriti de 20 de ori si sa faceti cate popasuri vreti, voi, dar in avion ajungeti in cateva ore, si nu mai e nevoie de nici un popas.
Acum evident, depinde si de calatorie, dar daca va duceti sa stati intr-un singur loc, eu zic ca mai mult merita avionul.

Noi planificam candva (la anul, sau poate anul alalalt, cand mai creste si Sanziana) o vacanta in sudul Frantei sau in Italia, in Toscana - mers cu masina prin satucele lor, vizitat tot ce se poate, si stat cate 2-3 zile prin diverse locuri. Acolo clar e de masina, pentru ca asa am gandit traseul. DAR prefer sa merg cu avionul si pe urma sa inchiriez o masina de acolo. Numai ideea unui drum de 2000 km pana acolo ma ingrozeste!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Pai Tuchi, acolo sunt preturi de Herastrau conform fitelor de Herastrau. Mai bine va duceati la Quattro Stagioni (langa piata Charles de Gaulle). Nu este foarte ieftin nici acolo, dar mult mai rezonabil, si vine si repede chelnerul



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput