Ce sa cumpar, Calvin Klein sau Versace?

Ce sa cumpar, Calvin Klein sau Versace? | Autor: aiska

Link direct la acest mesaj

Buna seara!
Pina acum am folosit constant doar doua parfumuri:Dior-Pure Poison si
YSL-Opium. Azi am gasit o oferta speciala pe net la parfumurile Calvin Klein-Eternity si Versace-Crystal Noir si m-am gindit sa incerc si ceva nou.
Care dintre ele ar fi mai... putin dulceag?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Te duci si le incerci la un magazin.
Conteaza cum miroase pe pielea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Eu cred ca CK...poate si pt ca am oroare de Crystal Noir! De pe ce site cumperi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

Parerea mea este ca ambele sunt super. Dar intr-advar conteaza cum miroase pe pielea ta.

PS .si mie imi plac la nebunie si Pure poisson si Opium

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Calvin klein este mai putzin dulceag dar...nu prea persista!

Incearca-le pe pielea ta si apoi potzi lua o decizie!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Crystal Noir este dulceag, e placut si persistent. Nu e deloc fresh sau fructat, e genul de parfum clasic, potrivit... unei doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Sigur, preferabil ar fi sa pot merge la parfumerie sa le incerc. Din pacate cel mai apropiat oras unde le-as putea gasi se afla la sute de kilometri distanta.
De obicei iau parfum cind mergem in croaziere scurte spre tarile vecine. Acum este prima data cind voi comanda pe net pe un site finlandez si pe neincercate asemenea produs.

M-am hotarit sa cumpar Calvin Klein si il pot inapoia daca nu imi place. De asemenea voi lua o mostra mica din Versace Crystal Noir ca sa ma conving cum este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

CK- Eternity, e apa de ploaie. Nu tine absolut deloc. Eu l-am daruit mamei anul trecut ptr ca ma dadeam si in 5 min nu mai miroseam.
Parfumurile pe care le folosesti tu, Opium am avut si eu, bag mana in moc ca nu sunt nici pe departe ce e Eternity. Opium dai doar un strop si miros hainele si dupa ce le speli.
Ptr Versace nu ma pronunt, ca nu il stiu si nici nu am avut Versace. Am avut cateva tentative, dar dupa ce am mirosit, m-am lasat.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Stelele care cad, nu pier! Stelele care cad, se duc pe un alt cer!Ramas bun, steluta iubita si scumpa, Emma!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici scump!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

CK Eternity e pa de plaie intr-adevar. Nu miroase deloc. si chiar si in sticla are mai degraba miros de deodorant de camra, foarte vag si deloc ...uman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Azi am primit (in sfarsit) parfumurile si mi-a placut Versace, dar nu voi inapoia Calvin Klein pentru ca este mult mai okay decit m-as fi asteptat. Sotul zice ca Eternity miroase destul de puternic, dar parerea mea este ca nu se compara nici cu Opium nici cu Pure Poison.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Clar ca nu se compara.
Imi amintesc si acum, cum intr-o vara, am mers la mare cu 2 prietene bune ale mele si cand vroiam sa ma dau cu parfum, Opium la vremea aia, trebuia sa ies pe balcon sa ma dau ptr ca era f puternic si le terminam pe fete.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Stelele care cad, nu pier! Stelele care cad, se duc pe un alt cer!Ramas bun, steluta iubita si scumpa, Emma!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici scump!

Mergi la inceput