laparoscopie - 10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

uratica, ce ai facut la tanti dr? ce noutati mai ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bitza draguta-scuze..azi a fost nepotelul meu la mine si m-am luat la joaca cu el..are 9 luni-un scumpic!am uitat sa iti spun ca am intrebat-o pe drita si mi-a zis ca in cazul tau prima zi e cea in care incepe sa curga normal..exact cum iti spusesem si eu..
in rest la mine..m-am pus de acord ce antibiotic sa-mi faca luna viitoare si cam atat!
si numai vesti bune va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

uratica, multumesc tare mult de ajutor.
Fetelor da ce faceti, sunteti inca in vacanta, nici la o nu ne-am intalnit? Hai, fuguta strangerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Va pup pe toate............... si va doresc
" O saptamana minunata !!!! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Buna, fetelor!

Nu stiu ce sa mai fac! Sunt satula de medicii din Timisoara. Azi sunt in ziua 33 si CM inca nu a venit (am facut laparo ovariana in 8 Aprilie, ma gandesc ca poate intarzierea asta sa fie consecinta de la lapro). Am fost la endocrinoloaga mea si dupa ce se gandii ea jumate de minut la problema ce i-am expus-o, imi zise: 'stam pana la finele lunii Mai si daca nu vine CM, iti dau progesteron'. Asa, tam-nesam, nu tu o analiza, nu tu o investigatie, sarim pe progesteron...

Oricum, daca pana Vineri nu vine CM merg si la ginecologul ce m-a operat sa ma mai puna o data la eco sa aflu si parerea lui...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fetele!
hmm..balanta..e ciudata chestia asta!de regula dupa laparo vine ori mai devreme,ori ceas-exact cand trebuie..
si..sanse de bebe nu sunt?test de sarcina ai facut?poate poate...sa dea Domnul!!!
bitza,bell-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Uratica , intr-adevar e ciudat. In ziua 26 am avut o sangerare de o zi dupa care s-a oprit. M-am dus la medicul care m-a operat, m-a pus la eco si mi-a zis ca endometrul este ingrosat si arata ca si cum s-ar pregati de menstruatie, si ca in cateva zile ar trebui sa vina CM. Si de atunci trecu o saptamana, si CM nu mai veni. Asa ca azi am zis sa merg si la endocrinoloaga, sa vad ce zice si ea...Ce a zis, ai citit mai sus .

Menstruatiile mele, in ultimii doi ani, nu au fost prea regulate: intre 28 si 36 de zile, cel mai adesea la 32-33 de zile, asa ca nu ma astept la minuni, dar nici sa se inrautateasca situatia...

Insarcinata nu sunt, stiu sigur .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

mai..e ff ciudat!si..asa cum am mai spus..eu am umblat 11 ani prin dri "puticologi"!iar chestia prin care treci tu acum-e ceva de genul..de ce sa nu luam niste bani in plus si sa ne facem ca sovaim..in loc sa ii dam fetei un raspuns sau sa rezolvam problema!!
draguta,garantat nu e nimic grav..insa vor sa mai scoata ceva banuti oamenii astia..
ia dute mataluta cu tupeu peste ei..si spune-le sa rezolve problema!nu vrei vorbe ci vrei ceva concret-ca doar de asta te duci la ei si le dai bani!!
mama ce le-as sparge fata la unii dri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

uratica, vin si eu sa te ajut ca si eu am cativa pe lista mea.
Balanta, eu zic sa nu ti faci griji prea mari, intr-adevar ceva e ciudat dar nu cred ca ar fi ceva grav. Poate asa reactioneaza organismul tau. Mergi la dr sa vezi ce ti spune si el si mai asteapta 1 luna(asta in cazul in care nu-ti vine intre timp) inainte sa te apuci de pastile si tratamente, sunt sigura ca se va regla.

Fetelor haideti la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bitza-eu vin acum la cafea..sper sa mai ai!ca tare am nevoie!dupa weekendul asta prelungit imi vine sa dorm intr-una!
si..multam de ajutor!din pacate sunt f multi dri care ar merita sa si-o ia pe coaja!!
balanta-incearca sa faci si o baita cu apa mai fierbinte..poate merge chestia asta si vin uratii!si daca poti face efort..fa-o si pe asta!
bell-asa mai fata!daca nu e buna ziua-fa-o sa fie buna!
fetele-la toate!

Mergi la inceput