Leoaicele DC *(35)*-cu Emma in suflet

Leoaicele DC *(35)*-cu Emma in suflet | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj




Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34)

Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968 si Irina 2 aprilie 2004.

Mamagiuliei - 24 iulie 1978 si Giulia 16 august 2004

Leditia - 26 iulie si David-Cristian 18 decembrie 2008


Aurorra - 28 iulie 1979 si Robert-Matei 30 septembrie 2008

Anca_Vlad - 29 iulie 1977 si Vlad 5 noiembrie 2003

Adi69 - 30 iulie 1969 si Catalina-12 Martie 2002

Babyzapi - 30 iulie 1984 si Raphael Nicolas 23 octombrie 2008


Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975 si Vesna -16 Octombrie 2008

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969 si Andrei 27 iulie 2002



LiliaToma - 6 august 1980 si Amelia 26 septembie 2004



Annie80 - 9 august 1980 si Clau 27 Mai 2003


Ralcat- 11 august si Mihai 27 octombrie 2005

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972 - Bogdan Andrei 29 octombrie 2002 si Isabella-Elena 1 aprilie 2009

Rhoneea - 14 august 1987 si Pierre-Sebastien 5 iunie 2007

Aeperju - 15 august 1978 si Andrei 21 sept 2007.

Mari-Paun - 16 august 1974

Yonnamarie - 16 august 1981 si Maria-Elena 5 septembrie 2006

MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979 si Bianca Maria-2 noiembrie 2005






Nikolle_t - 22 august 1976 si Ioana Alexandra 9 februarie 2001

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!










Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
Moi suntem ok si acasa,desi e cald si placut afara azi stam in casa ca sa "daram" sifonerul pentru am-mi gasi cu ce sa ma imbrac fara sa ma mai jeneze la"broderie"

Bogdan se joaca ,azi nu se uita la tv(prob cu cablu)si-s fericita ca nu-i crizat din cauza de lipsa de desene.
Isabella a mancat si adormit pe muzica pentru bebelusi.Doarme in patutzul ei si-i tare linistita.Muzica e super odihnitoare.Am observat ca si Donu' e super linistit si calm

tuturor.
Sa dea DD sa iasa soarele si pe toate strazile



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata si de la mine!
Gabi, ce frumos ca deja printesa e linistita in palatul ei de clestar! Ai gasit si metoda sa-i linistesti pe amandoi!

Catutza, imi pare rau, aproape a trecut gradinita si Bia nu s-a obisnuit inca! Cred ca totusi e normal, e foarte atasata de tine si de voi! Sper sa aveti repede rezultate, dar iar vine o mini-vacanta si cred ca se ve repeta istoria luni! Bafta!

Dany, imi pare rau ca nu esti in cea mai buna dispozitie, te asteptam cu vesti mai bune! Sper sa iasa odata soarele si pe strada voastra!!! Sper sa ti se implineasca visul cu turismul! Cine stie ce rezerva viitorul!

Daria, o te ajuta???

Adi, !

Cine mai vine?


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Gabi , multam de capitol nou
ce ma bucur ca ai un copil linistit si care sta in patul lui...noi nu am stiut ce e asta

Danny , o colega si-a gasit pentru vara sa lucreze ca si ghid turistic tin pumnii sa-ti vezi visul implinit

Adriana , nu ne mai spui nimic?

Annie , pe unde umbli doamna draga?


Daria , cand mai mergi la dintzolog?

Katty , eu inca mai sper ca va fi bine cu gradi, culmea e ca seara nu ar mai pleca acasa...

maine e ultima zi de munca pe saptamana asta



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Daaa, maine e joi si apoi gata, tralalalalaaa
Dodo, pupam copiii cuminti. Tu cum esti ? Ai ajuns la ritmul ala bun ? Cand e botezul bubulinei ?
Katty, sar`na, da, ma ajuta ceva sa ma tina treaza. Si diseara suntem iar in parc
Catutza, e de bine daca nu vrea sa vina acasa, daca i-ati putea aminti asta diminetile
Annie, pe unde umbli iubita ?
Leditia ... ne de dor de voi !!
Anca ... ai plecat di tat ???
Dany as vrea sa ma crezi ca va fi bine, pentru ca nu are cum sa nu fie bine pentru oamenii cu suflet !
Copilutza ... ce mesteresti tu ???
Adriana, Ralu, Nicolle, Lilia, Aurora, Octavia, Ema, Babyzapi, Ioana ... nimeni nimic ? O cafea ceva nmu dati si voi ? :-)

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Citat:
citat din mesajul lui catutza


maine e ultima zi de munca pe saptamana asta



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala


Asa e....ce bine le zici!!! Voi pe unde petreceti?


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

iaca dau cafeaua: grand illy cum ii zice acilea ...numa ca nu-i asa buna ca cea facuta de noi acasa la ibric (ce ti-e si cu fitzele astea).
io fetele sunt rupta in o mie de locuri ca la munca sunt super presata si am o tona de facut si o mie de sedinte pe zi, dupa care tre sa fac ce se zice in sedinte si ma intreb si io cand sa fac, daca 6 ore am sedinta ?....
acasa dupa ce au plecat socrelii o venit o amica si acu al meu bantuie tzara cu ea, deci cand ajung acasa sunt obositi asa ca io sunt odihnita si trebaluiesc.
dar duminica ne eliberam si sper sa ne intram si noi in ritm... si sa apuc macar sa descarc pozele alea ca prea fu frumos in we, abia astept sa fac cateva albume cu orasele de pe acilea ca-s faine.
pup fete inimoase

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Dodo, pupam copiii cuminti. Tu cum esti ? Ai ajuns la ritmul ala bun ? Cand e botezul bubulinei ?

Teoretic sunt bine caci ma apropii de ritmul specific,practic...
Botezul e pe 17 mai.Pana aici totul ok...dar aci se complica lucrurile...




Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Io,dupa cum ziceam si mai inainte ,is pe aici..
Am luat bubulina de la gradi,maine n-o duc,iar pleaca doamna lor pe la 10 si ptr doua ore .. n-o mai trezesc la 6(nici pe mine)

Al meu bazaie ca vrea in Delta pe 1 MAI..dar nu stie sigur.

Sa mergem unde merge frate-su la pescuit(de doua ori pe an),se cazeaza la o casa,bine,el merge vara si sta in curte cu cortul,acu tre sa dormim in casa,probabil.
Nu stiu ce ne asteapta ,daca mergem,insa eu am intrat deja in febra:spal,calc,fac bagaje..ma gandesc sa pregatesc si unu sau doua checuri/ceva fursecuri ptr luat acolo..si mai avem azi maine timpul scurt..si eu inca nu stiu daca mergem sigur. dar ma agit..

Si vremea asta,nici nu stiu ce haine sa luam cu noi.
treining gros si treining subtire..banuiesc,o geaca mai grosuta..dar si una de vant...off si eu n-am adidasi .sa ma duc in papucei sau in saboti..daca ne prinde vre-o ploaie?

Vedeti ce de probleme am eu?

Pupicei ..

PS:am facut ieri sarmalele(in vasul roman)..cu frunze de tei si-s asa de bunee..Acu mesteresc o supa de pui cu taitei.

Nu mai avem nik bun (dulce) in casa ,as face ceva dar nu stiu ce.. voi ce mai mancati bun?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Salutam felinele dragi!

Ce faceti, dragutelor? Va pregatiti de 1 Mai? Si eu...imi luasem avant dar...am intrat pe "prognoza meteo" pentru urmatoarele zile si...mi-a trecut repede... Se pare ca, in Bacau, vom avea un weekend ploios...
Deja...s-au adunat norii, incet-incet... Iar duminica, am citit, ca se va atinge punctul maxim...adica ploi abundente...Mda...

Am vorbit, aseara, cu prietena mea din Mexic...si mi-a spus ca e "groasa" situatia cu gripa porcina....Ei locuiesc in nordul Mexicului (si acolo, neoficial, ar fi fost depistate doua cazuri)...dar, spunea, ca in capitala e nasol rau... Ma gandesc la ea...cum ca e insarcinata si nu vrea sa poarte masca...spune ca simte ca se sufoca... Offff!!! Nasoala situatia! Sa ne fereasca Dumnezeu!

Azi e ziua sora-mii...asa ca va servesc cu o felie de (tort) si un pahar de samapanie Petrecem in weekend...nus' ce sa-i iau cadou...

Fii-mea, de ieri are nasucul infundat si s-a trezeste ragusita...Abia ce am fost la pediatru saptamana trecuta si, ieri, am terminat tratamentul...Nus' ce sa mai zic...

Katty, mercic, inca o data, pentru promptitudine si atentie! Am reusit, aseara...caci, dupa pranz am taiat-o in parc...Era prea frumos afara sa ratam ziua..,.

Daria prezent, spun! ...si la noi e "bataie" pe slaninuta la gratar...E unul din cele mai asteptate "preparate"...Adevarul ca e buuuna!!!!

Distractie placuta, deseara in parc! La noi e innorat...nus' daca sa iesim...
fetele!

Catutza, o pe Biencuta! Cred ca la fel are sa reactioneze si fiica-mea, cand, in toamna, o voi duce la gradi'....Ma gandesc cu teama la acele momente....

Dany, bafta sa-ti indeplinesti visul! Mie mi-ar placea sa am o agentie de turism...Sa fiu eu patroana! (n-am pretentii...)...M- am interesat..dar sunt necesare o gramada de acte...si esentialul...trebuie sa am facultatea sau masterul in domeniul turismului...pentru a obtine licenta etc...

Bafta sotului pentru jobb! Doamne ajuta!

Ah...am vazut cateva poze de pe contul comun! Foarte faine! Am o rugaminte.....Da-mi si mie reteta "poienitei cu ciuperci"...ca m-a lasat ...Eu sunt topita dupa ciuperci....si platoul ala arata bine rau de tot...
Mercic!


O si un si pentru restul felinelor si puiutilor lor! Spor la serviciu celor care lucreaza...si spor la treburi celor care sunt casnice!


www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...


Stropul de dragoste oferit unui copil ti se va intoarce inzecit, chiar insutit...


Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Ioana,pana intra Danny,iti pun eu reteta aici,exact asa cum o am salvata.Eu o am de la Natalia,nu stiu Danny de unde o are.

Danny,daca sant diferente,pune si reteta ta.

Salata "Poiana cu ciuperci"

Ideea am preluat-o de la Rodica (MamaElei), dar ingredientele le-am combinat dupa ce-am avut prin frigider.

1 cutie ciuperci intregi (eu am folosit ciuperci marinate dupa o reteta pe care am postat-o aici)
2-3 cartofi
2-3 morcovi
2 oua
100 g cascaval
o jumatate de piept de pui fiert/copt
1 legatura de patrunjel + 1 de marar
2-3 fire ceapa verde
maioneza

Se fierb cartofii, morcovii si ouale. Dupa ce s-au racit, se rad prin razatoarea cu ochiuri mari, in vase separate. Se rade si cascavalul separat. Pieptul de pui se taie bucatele mici. Verdeata si ceapa se taie marunt.
Se tapeteaza un vas cu folie alimentara. Se pun ciupercile cu palariile in jos, acoperind tot fundul vasului. Se pune verdeata tocata deasupra ciupercilor.
Apoi se aseaza stratul de cartofi, indesind cu mina. Se unge cu maioneza. Se aseaza morcovul ras, apoi cascavalul. Se unge din nou cu maioneza. Ouale rase impreuna cu carnea se amesteca cu maioneza si se aseaza ca ultim strat. Se acopera cu folie si se da la rece pentru vreo ora. Apoi se rastoarna pe platou.
Pofta mare!

Observatie: salata e mai aspectuoasa atunci cind ciupercile sint mai micute. Eu am pus de care aveam, dar data viitoare o sa cumpar special ciuperci mici pentru aceasta salata


Pentru sora ta,poate are un parfumel pe care si-l doreste de mult?
Sau o bratarica,cercelusi ceva?


Mergi la inceput