Bronzare organica

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaiubita8 spune:

buna, dureaza cam pana la 10 zile.
daca se intampla sa se ia cu pete, stati 15 min in cada cu apa cat mai calda sa va inmuiati bine si va frecati bine cu un buretel si se ia imediat, nu trebuie sa asteptati x zile pana se duc petele. Pe mine ma tinut bronzul 9 zile dar este bine cam la 7 zile sa va faceti o alta sedinta ca sa va improspatati bronzul, sa pastrati nuanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu am avut experienta nefericita cu bronzarea organica. M-a tinut cateva zile dar: nu trebuia sa ma demachiez, sa nu folosesc lotiune tonica. Chestia asta n-am stiut-o de la inceput, altfel nu-mi trebuia, cum naiba sa nu ma demachiez 7 zile. Ah, la ochi avea voie, pe restul pielii, fata, gat, nu. M-am trezit cam la o saptamana ca eram plina de pete, pe abdomen, pe partea din spate a maiinilor, in spatele genunchilor. In zone mai putin vizibile, dar suparator. Si m-am hidratat si dimineata si seara, deci nu s-a pus problema. In ziua in care s-au vazut cel mai bine diferentele de culoare m-am bagat in cada si m-am frecat cu un ibric de zat de cafea. Si mi-am facut o exfoliere de cred ca mi-am dat jos si un rand de piele.
Concluzia mea: nu-mi mai trebuie niciodata. Mai bine cu pielea mea deschisa la culoare, hidratata cum trebuie. Mai ales ca aratam un pic aiurea: sotul si copilul aveau pielea normala si eu eram neagra
Aratam bine, ce-i drept, n-am fost niciodata bronzata asa pe cai normale dar felul in care s-a dus, faptul ca nu ma puteam demachia decat asa ca pisica m-a deranjat foarte tare. Chiar arata nasol la un monet dat pe decolteu, parca se vedea exact pe unde am dat cu demachiant, nu mai zic cum arata discheta dupa aceea... Am vorbit cu tipa care m-a "bronzat" si mi-a zis ca ar fi trebuit sa nu astept sa se duca din intensitate si sa vin din nou, adica la 4,5 zile. Pai asa se imbogatesc saloanele ..

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auritta spune:

Buna tutror.
As dori sa incerc si eu bronzarea organica, dar am o intrebare pt cele care au folosit aceasta metoda.
Dupa ce trec cele 8h se mai ia pe haine culoarea? Si dc se ia raman hainele patate de tot sau se curata atunci cand sunt spalate? Nu as vrea ca rochia pe care o sa o port la o nunta sa ramana patata de tot... :(
Si daca se poate sa recomandati un salon care foloseste aceasta metoda (inafara de keiko) si de care ati fost multumite.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Chiar acum 2 saptamani m-am bronzat si eu asa. Mi-a placut, n-am ce spune, dar cand a inceput sa se duca, am spus ca nu mai fac asta niciodata. Iese foarte urat, raman pete, de parca ai avea vitiligo. La incheieturi nu mai vorbesc. Si m-am hidratat cum trebuia, pe fata n-am folosit demachiante, doar crema hidratanta. In fine, si astazi mai am pe picioare zone de bronz, de cateva zile port pantaloni sa nu se vada. Pe haine nu s-a luat nimic.
Eu am facut o data experienta asta, dar a doua oara pas.
Si totusi se vedea ca este un bronz fortat.

Zina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charlise spune:

buna fetelor.am incercat si eu bronzarea organica.am mers la salon,mi s-a aplicat solutia, (70 ron).pana aici totul bine si frumos.M-am intors acasa si a trebuit sa stau 6 ore fara sa transpir sau sa ma atinga apa ( nici macar sa te speli pe maini).deci ziua in care te bronzezi,este zi pierduta.trebuie sa o stai acasa.dupa 6 ore de "lipiciozitate",am facut dusul mult asteptat,ca sa elimin surplusul.eram intr-adevar ff neagra,cum nu am fost niciodata.pielea mea este alba,iar acum eram neobisnuit,chiar neplacut de neagra.pe fatza,toti porii mei erau negri.parca aveam pistrui.Din fericire,folosesc fond de ten si am acoperit mica problema.
Timp de 5 zile am aratat cum trebuie.bineinteles ca pe fatza s-a dus bronzul dupa 2 zile.nu puteam sa nu ma demachiez mai ales ca folosesc fond de ten.am aplicat crema pe fata si corp in fiecare seara.
Dupa 5 zile,aratam de parca aveam vreo boala grava.Pete,care arata ca un rapan groaznic,ici si colo.M-am bagat speriata in cada si m-am frecat cu scrub insistent,in schimb tot cu pete am ramas.Nu s-a luat tot.o sa organizez si astazi un scrub ,de data asta si mai insistent.
Am uitat sa mentionez ca mie mi s-a luat si pe haine.Nu foarte mult totusi,dar nici nu m-am imbracat cu haine albe sa risc sa le stric.
si nu in ultimul rand,MIROSUL! nu reusesc sa scot mirosul din camera!!Nu este un miros urat,dar este greu si neplacut.Un fel de trestie de zahar arsa,am tinut geamurile ,usile deschise zile la rand,am spray care pulverizeaza la 9 minute,dar mirosul este mai persistent decat tot!! concluzia mea este : NU bronzului organic!
Asta a fost experienta mea,voua va recomand sa incercati,poate veti avea o experienta diferita.

Pe scurt:
-pret destul de mare pt o sedinta
-6 ore pierdute in care nu trebuie sa transpiri sau sa te speli
-se ia pe haine
-porii de pe fatza se inegresc de parca ai pistrui
-la incheieturi aratam ok,dar podul palmei arata foarte urat,de parca nu m-am spalat niciodata!
-bronzul de pe fatza se duce dupa 2-3 zile
-dupa 5 zile arati de parca esti bolnava,sau plina de rapan!
-mirosul ce ramane in casa este neplacut
-oricum dupa ce se duce tot bronzul trebuie sa te speli bine,faci scrub din nou,si apoi abia aplici alt bronz.deci esti alba-bronzata ,iar 2 zile alba iar 5 bronzata etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Ce a patit o tipa inainte de nunta -ea era mireasa - a respectat toate indicatiile dar nu a fost atenta la un aspect si s-a tot pupat cu viitorul sot asa ca la nunta avea mustata alba (bine si-a dat cu fond de ten ) . In plus i s-a murdarit f tare rochia de mireasa sub brat (banuiesc ca transpirat) si se vedea f urat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auritta spune:

charlise spune-mi te rog dc in primele 2-3 zile ai avut pete si dc punctele negre de pe fata se acopera complet cu fond de ten(si eu am porbleme cu porii deschisi de pe fata). Eu vreau sa ma bronzez pt o nunta, si cam 2 zile ar trebui sa arate bronzul perfect, adica uniform si fara pete, dupa aceea nu prea ma mai intereseaza dc mi se ia cu pete. Ai cumva o poza cu tine? As vrea sa stiu dc e un bronz cat de cat natural sau fortat.
Mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charlise spune:

auritta,in primele zile nu am avut pete .bronzul pe corp arata foarte bine,nu este un bronz fortat.nu am fost nicidata atat de "colorata"..daca nu te machiezi,arati foarte urat,dupa cum am spus,porii negri arata ca niste pistrui,sau mai exact,ca si cum porii tai ar fi plini de praf.dar daca folosesti fond de ten,problema se rezolva,si micul defect se acopera.poze nu mi-am facut..dar sigur nu voi mai apela niciodata la metoda asta.
tu poti incerca,pentru nunta.poate la tine va fi altfel..
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena spune:

Imi pare rau ca a-ti trecut prin situatii neplacute in legatura cu bronzul organic, eu am avut norocul sa nimeresc la un salon super, culoarea mi-a iesit exact ca bronzul natural si s-a dus foarte frumos.Va recomand salonul tan-tation, este prin zona Floreasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIMOZA78 spune:

Buna

Doar acest tip de bronz este folosit in strainatate pentru ca este cel mai sanatos. Pielea patata depinde si de solutie. Daca este una mai scumpa, cu multe ingrediente care hidrateaza pielea, nu lasa pete. Aparatul este iarasi foarte important, pentru ca cele mai noi au si uscare incorporata. Pielea este uscata la 5 min dupa terminarea sedintei. Eu ma fac de cateva luni, si sunt foarte multumita, nu am ramas deloc patata, pielea este luminoasa, iar bronzul tine cat si la cel de solar, doar ca nu ma tem ca o sa-mi iasa alunite. Recomand la toata lumea acest tip de bronzare.

Mergi la inceput