Bronzare organica

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

cine denigreaza, de va suparati asa? :-)
eu am intrebat cum este dupa sport sau cand transpiri mult si am primit feedback care mi-a taiat elanul.
Adica daca imi raman mainile (coatele) sau genunchii ori gleznele patate sau la degete atunci nu-mi place. Si eu vreau un bronz ca al vedetelor.
Eu una nu am observat ca cineva sa recomande solarul ca fiind o alternativa mai buna. Eu daca nu merge cu bronzul organic aleg pielea naturala dar nu bronzatul care usuca pielea .
Nu aveti poze sa vedem si noi cum arata? eu chiar imi doresc fiindca am pielea transparenta!
Fac sport, transpir, fac 2 dusuri/zi sau 3, ma dau cu ulei de bebe pe corp, imi fac si gomaj (voi ce produse pt gomaj folositi?), ce sa mai fac ca sa iasa un bronz frumos? Si daca nu-mi iese bine cum si in cat timp se curata integral?

Multumesc pt raspunsuri

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Deus bronzul iti iese frumos dar se duce f repede in ritmul asta.
Eu zic ca nu merita ...
In hainele de sport se creeaza efect de sauna si accelereaza curatarea bronzului.
Ei na, nu ti se usuca pielea dar pur si simplu se duce repede si totusi 60 lei pt 2-3 zile de bronz e cam mult

Daca vrei un usor bronz de ce nu incerci un autobronzant cu bronzare progresiva ? E drept ca e mult mai pal, trebuie sa te dai de cateva ori bune sa se vada, miroase cam ... nasol si esti cam lipicioasa la aplicare dar macar nu esti alba

Eu pana anul trecut asta am folosit, cred ca cel mai bun e Dove insa ai grija sa-ti iei din cel mai inchis pt ca celalt se vede taaare greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Eu m-am bronzat aici pe sistemul asta asa ca nu fac reclama sau antireclama nimanui.

Per total am fost multumita insa trebuiesc indeplinite anumite conditii pentru a obtine rezultatul dorit.

In primul rand un scrub bun inainte de bronzare (in dimineata zilei respective sau chiar inainte de a pleca de acasa), apoi dupa bronzare nu va dusuiti pana a doua zi dimineata, apoi pielea trebuie mereu hidratata, in fiecare dimineata si seara aplicata crema pe tot corpul.

Astfel bronzarea este uniforma, si se duce uniform.

In plus din ce am citit aici am ajuns la concluzia ca au pus prea multa solutie pe voi, pe mine au trecut doar usor cu sprayul fara sa revina in acelasi punct.

Ce nu mi-a placut: bronzul pare usor nenatural, mai ales intre cunoscuti cand azi esti alba si maine bronzata apoi peste 2 sapt iar alba. Si nu mi-a placut ca mi s-au "bronzat" degetele de la picioare si aratau murdare, la fel si calcaiele.

Cam atat.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Luna esti mortala
Si eu am problema asta ca azi sunt alba maine neagra dar cand vine primavara de obicei sunt mai constanta, adica raman neagra pana in toamna

Stii ce se intampla ? Si eu am fost demult la un salon (nu mai stiu care) unde nu era hartie din-aia pt talpi si am patit la fel
Cu degetele la picioare la fel trebuie sa treaca ...pierdut, adica aproape abia ma atinge acolo un jet fin
Eu ma gandeam sa-mi cumpar un aparatel din-ala si sa ma fac singura pt ca as iesi mult mai ieftin. Dar totusi sunt zone unde singura nu ajung ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizababa spune:

Eu am facut bronzare la salon maraviglia. ma tine de 11 zile si inca se mai vede. acum au si promotie, 49 lei sedinta. ii gasiti aici www.maraviglia.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Va referiti la DHA? Sau la cea cu solutie naturala (cvasi) , din nuci sau miere?
Ca acum am intrebat la un salon de DHA , costa 45 de lei si a spus fata ca dureaza 7-10 zile , aveau 2 nuante , dar cea mai inchisa nu o mai aduc pt. ca nu prea se cere.
Eu vreau neaparat la banchet sa fiu ciocolatie asa ca merg sa o incerc inainte... spuneti ca se duce daca transpir?

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor eu pe net am gasit despre Chic Salon. Care dintre voi ati fost acolo? Merita? Zilele acestea trebuie sa ma duc si eu , intrucat sambata am o nunta, iar pe 15 mai eu sunt mireasa si nu vreau sa fiu alba. Astept parerile voastre. Am citit despre Keiko, eu sunt pudica, deci nici vorba sa ma duc acolo,dar despre cel despre care v-am intrebat nu am citit prea multe. Astept parerile voastre. Pupici

Andreea M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Am fost de curand la Keiko. Luni.
Avantaje: te bronzezi rapid, ieftin si este un "bronz" frumos.
Dezavantaje: labele picioarelor si degetele de la maini au aratat ca si cum au fost frecate cu nuci verzi. Le-am frecat cu buretele cu sapun cu apa fierbinte si parca si-au mai revenit dar tot nu am fost multumita. data viitoare (daca ma voi mai incumeta) voi avea grija sa dea foarte putin cu solutie pe aceste zone.
Ce nu-mi place acum (dar mi-e teama ca am facut eu ceva gresit) este ca nu ma decolorez tocmai uniform. Eu nu transpir de obicei, asa ca nu pot da vina pe acest lucru. Ma gandesc ca poate nu m-am cremuit suficient (ca recunosc ca nu am facut-o chiar des). Nu va inchipuiti ca sunt cu pete. Ca nu se vede tare. Dar pentru un ochi critic precum al meu..............

Andreea, merita incercat ca arati foarte bine dupa (ai grija de zonele de care ti-am spus). Dar ti-as recomanda sa te faci inainte de nunta ta (asa cum ai zis) ca sa nu ai vreo surpriza si sa nu-ti placa.

Xio, eu cu DHA am facut. Unde gasesc din aceea cu miere sau nuci? A facut cineva? As incerca si varianta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirela, e aglomerat la Keiko? Adica as reusi sa ma programez de pe o zi pe alta? De vreo saptamana incerc sa-mi fac curaj sa ma duc si eu, dar imi este frica sa nu se sperie cunoscutii de mine. Eu am pielea foarte alba si cred ca schimbarea ar fi socanta.
Iese inchis rau de tot la culoare?
Nu ai putea sa ne pui o poza cu tine bronzata?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Mirela, e aglomerat la Keiko? Adica as reusi sa ma programez de pe o zi pe alta? De vreo saptamana incerc sa-mi fac curaj sa ma duc si eu, dar imi este frica sa nu se sperie cunoscutii de mine. Eu am pielea foarte alba si cred ca schimbarea ar fi socanta.
Iese inchis rau de tot la culoare?
Nu ai putea sa ne pui o poza cu tine bronzata?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI



Nu este aglomerat. Eu m-am programat vineri dupa-amiaza pentru luni (pentru ca luni am vrut eu nu pentru ca era ocupat).
Poza nu mai am cum sa fac pentru ca deja nu se mai vede foarte bine. Si eu sunt foarte alba si am cerut de la inceput sa nu ma faca foarte inchisa ci mai soft. Asta poti hotari si pe moment. Ai si oglinda langa ca sa le spui daca vrei mai inchis. Numai ca trebuie sa ai grija ca se mai inchide in cele 8 ore dupa. Nu-ti face griji ca vei iesi prea inchisa pentru ca le spui de la inceput ca vrei sa nu te inchida foarte tare la culoare.

M-am hotarat sa ma duc iarasi saptamana aceasta, undeva la sfarsitul ei.

Mergi la inceput