Rahova sau apropiere (54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna,

Alina,sanatate lui Tudorash
ii dai deja oscilococcinum?nu e prea mic?

Kari,cati ani are Adeluta?
si eu cred ca la animalutze copii se bucura oricat ar fi de mici...
eu am vazut chiar si la teatrul de papusi copii mici,mai se foiau ei,unii chiar au plecat,dar majoritatea stau si privesc incantati...insa aici tb sa cautati piese pt copii mici
(apropos,erau parinti si cu copii de 6-7 luni)

noi am vrea sa mergem la teatru de adulti (la comedii) si nu stiu daca Mihnea o sa stea ca la circ si teatru de papusi deja e cam mare...
acum doi ani am vazut cu Monica ,Alex si Ruxita o gramada de piese de teatru

Monica,voi pe unde umblati?

va pup pe toate

Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio ,mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola

Vio oscillococcinum se poate da chiar si la nou nascuti. Nu exista o limita minima a varstei. Eu i-am mai dat pana acum si tare bine i-a prins, la el are efect imediat. I-am mai dat o doza dimineata si una acum pe seara, dar oricum deja dupa amiaza nu mai gaseai "picior de muc' la el in nas.
Si la mine, de altfel, are efect, m-a pus pe picioare de multe ori.

Nu stiu ce sa zic de teatru de adulti pentru Mihnea. Teoretic ar trebui sa stea, dar cred ca depinde foarte mult si de piesa. Eu abia astept sa mai creasca piciul sa mergem si noi la teatru de papusi, opera pentru copii, etc etc etc. Circul asta de ieri a fost prima experienta de "mers la spectacol" si vreau sa incerc si un teatru de papusi, numai sa gasesc piese pentru copii asa mici.

Adeluta lui Karli e de o varsta cu Tudor. Chiar, Karli ati fost la circ?

pe toata lumea

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Buna seara fetelor, tot la ore din astea intru, mai mai pic de somn si eu... Vio, varsta Adelutei o afli imediat ce dai click pe semnatura mea, are 1 an si 10 luni aproape... sper sa ne intelegem bine cu Adeluta la circ, teatru si in alte locuri publice unde ne propunem noi cei mari! va intrebam si ieri cum sunt copilasii vostri in public, nu ma refer la iesirea in public in parc ci la evenimente organizate...

Alinutza, n-am mai fost la circ, de dimineata am iesit sa conducem pe cumnatul meu care a plecat la Constanta, apoi cautandu-ne de plimbarica prin Politehnica... am alergat nevoie mare, am batut mingea cu batul, am sarit in balti, ce sa mai... am lasat-o pe Adeluta LIBERA! tare mare bucurie pe capul ei, ce-o fi zis: "oare cum de ma lasa mami sa ma bag prin baltoace si sa sar in ele?!"... dar iata ca am facut si eu o exceptie si s-a facut saraca fata ca un purcel; s-a udat pe strampi, pe sandalute si pe pantaloni si bineinteles s-a murdarit pana la glezne pt.ca apa de ploaie din balta nu era deloc doar apa de ploaie! asta e, am filmat-o si daca as putea v-as arata-o cat de satisfacuta se balacea Adeluta tropa-tropa in 2 balti; cand la una, cand la alta!

si-apoi am venit acasa, a papat, a dormit, si n-am mai avut chef sa iesim nicaieri; am retinut de la tine ca e pana pe 17 mai Circul asta, asa ca poate ajungem si noi pana atunci; de fapt chiar imi propun sa ajung pana pe 17, dar sa vedem exact cand se va intampla; dupa, revin si eu cu impresiiele, promit!

alinutza, tot pe tine te intreb, pasta de dinti nenedent pt.copii se gaseste la farmacii? ca io folosesc acum Colgate pt.copii intre 2 si 6 ani... care contine o cantitate redusa de fluor, asa incat dupa cate vezi n-am prea dat importanta acestui amanunt! chiar cat e de grav daca inghite putina pasta de dinti cu fluor? asta ca sa nu ma apuc acum sa fac researchuri ample... multumesc!

va pup pe toate, ma duc la somn!
zzzzzzzzzzzzzzzzzz



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

.
Noi abia ieri am iesit putin in parcul Carol, ne-a prins si o ploaie cu soare, a fost super. Dani se simte bine, nu a mai facut febra, e din nou vesel si zglobiu. Si el abia asteapta sa mearga la circ, o sa-i duca miercuri cu scoala. Sper sa aiba vreme buna.
In rest nu ne laudam cu nimic, doar stat in casa, am facut gratare pe aragaz, am mancat si vizionat. Si gata si wk-ul acesta.
fetele, va doresc o zi buna si o saptamana minunata.



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Vad ca v-ati distrat frumos pe la circ, gratare etc. Bravo, tot asa!
Si noi am avut un weekend frumos, cu plimbari multe iar ieri am vizitat o cetate veche de 1000 de ani. A fost super. O sa pun si poze cat de curand.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

chiar ca veche; 1000 de ani.... abia asteptam poze!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola

Karli si piciul e mare amator de balti si noroaie. Eu, ca sa nu mai stau cu gura pe el sa nu intre in balti ca se uda si raceste, i-am luat o pereche de cizme de cauciuc. Si ia copilul meu toate baltile la rand si tropaie in ele de se stropeste pana la fundulet. Si daca nu sunt atenta, baga mana in balta si spala pe fata cu apa din aia
La intrebari nu iti mai raspund ca am vorbit la telefon.
Lexi 1000 de ani! wow, asteptam pozele cu interes
vicky sa va fie de bine odihna din weekend

O saptamana frumoasa tuturor
pe toata lumea

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

da alinutza, multumesc de telefon...

dar Monica ce face? pe unde e? nu ne scris de vreo 2 zile, lucru neobisnuit pentru ca daca mi-am dat eu seama bine macar "o duninica placuta" ne mai zicea in weekend si tot intra... sper ca sunteti bine cu totii!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor, saru mana ca ati intrebat de mine, imi cer scuze ca n-am intrat sa va zic nimik zilele astea am fost tot plecati de dimineata pana seara...(ma rog...relativ pranz pana seara...)
vineri la pescuit sportiv, grata, hamac, papita buna si multa relaxare
sambata gradina zoo, parc, terasa, si un bazar in aer liber cu mancarica buna
si duminica din nou pescuit sportiv si toate cele de mai sus...
ei...dar azi...dim la 7...trezirea
a fost super, ne-am distrat tare fain si astia mici au fost asa de fericiti...si noi pe langa ei
ma bucur ca si voi v-ati distrat in we asta prelungit, ma bucur ca dani e mai bine si ca tudorica a scapat asa de repede de mucisori
apropo de teatru si circ...si noi ne dorim tare mult sa mai mergem si mai ales impreuna cu voi
eu maine as vrea sa-l duc pe alex la concert
joi seara parca(ma lasat memoria ...pe bune) am fost eu la un concert fff bun a venit o orch din paris s-a antat mendelssohn si berlioz...si mi-a parut rau ca nu l-am luat si pe alex...dar maine este din nou concert...macar la prima parte cand este hayhn as vrea sa-l duc...dar sa vedem cum o pacalim pe d-ra ruxa si daca o sa-i placa lui alex...
va pup pe toate si va doresc o zi si o saptamana minunata


monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

wow, ce super program ati avut Monica. Bravo bravo, ma bucur ca v-ati distrat asa bine.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput