*LMA*!! Puiutzi de Randunici 2008!! (252)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floriio spune:

Ziua buna!

MULTUMIM PENTRU URARILE DE 1 ANISOR si pentru cele de ziua mea. Sunteti niste dragute.

Nu am putut sa fac cinste fiindca am lipsit din Bucuresti. Am fost la tara la socrii. Nu am facut petrecere mare, doar in cerc restrans cu bunicii, strabunicii, nasii, finii si cam atat. Nu am luat nici motul. Poate prin toamna, desi eu nu tin deloc la traditia asta.
Andrei e bine, am facut si Infanrix-ul. La controlul de 1 an avm 9700g si 78 cm. Eu ma declar mai mult decat multumita.

Am rasfoit cate ceva si din capitolele precedente si nu pot sa nu ma intristez de vestea ca Iulia si tati nu sunt bine. Multa multa sanatate Iulia, multa sanatate randunoi de Naty si multa putere mami.

Am vazut ca s-a tot discutat despre cati copii merg singuri si cati nu. Nici andrei nu merge decat sustinut, dar vreu sa repet un lucru care mi-a fost si mie repetat de cateva ori de ortoped, fiziokinetoterapeuti, neurolog si kinetoterapeutii de la clinica: BAIETII MERG IN MEDIE LA 1,2 ANI SI FETITELE LA 1,1 ANI. Deci, tot ce nu se incadreaza in aceste limite de varsta sunt considerate exceptii. Insa ESTE OBLIGATORIU ca la varsta de 9 luni copilul sa se ridice singur in fundulet din pozitie orizontala, sa se pune in fund din picioare, sa se aseze in fundulet din 4 labe.
De asemenea, am intrebat neurologul despre MERSUL/STATUL pe varfuri si mi-a confirmat ca daca acesta exista trebuie neaparat facut un control. Nu inseamna automat existenta unei probleme, dar in combinatie cu alte aspecte poate semnala existenta unei probleme.

Scriu telegrafic pentru ca Andrei ma solicita din ce in ce mai tare.
Daca imi mai amintesc ceva, revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Salutare, fetele!!

Ieri am citit ca Naty e in spital cu Iulia, dar n-am putut sa vb cu ea, ca am schimbat telefonul si tel. ei era in memoria tel meu vechi. Dar azi am reusit sa vb cu ea, dupa 2 incercari. Singura veste buna e ca Iulia n-a mai facut febra de ieri, dar varsa tot ce mananca, asa ca e slabita, nu poate sta in picioare. Cel mai probabil si maine vor fi in spital. Sper sa iasa repede, ca Naty nu are niciun ajutor,saracuta. Mi s-a parut foarte tare la telefon, dar in sufletul ei... Nu mai vorbesc de cat va fi factura la Medlife... Sper sa iasa sanatoase cat mai repede! Al naibii rotavirusul asta!



Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am citit ca va faceti griji cu Infanrixurile astea... Si eu stiu ca Penta se numeste asa pt ca are 5 valente. Hexa are 6 valente. Tetra ar trebui sa aiba 4... dar de asta sigur n-am auzit... Poate ca asa ii zice dr ta, Valentina, la Penta, ca a numarat I P V (3) si Hib (a patra valenta). Penta e Ipv + Hib, cum bine a zis Olgutza.

La multi ani puilor pe care n-am apucat sa-i felicit! Multa sanatate toturor! Ma duc sa pun si eu niste poze cu David cretofolin.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Ma bucur ca va place baiatul meu fara clamita, cu bretonul lui ciumpazit de mine
In prvinta alegerilor facute ,Tonic fii atenta
Ar mai putea sa fie un STOMATOLOG particular, d-ala de scoate "tot" cu clestele si face implanturi scumpe dupa care bea si-si cumpara masini scumpe de toti banii (ca prea i-au scapat printre degete la alegere desi i-a tot mangaiat)
Ar mai putea fi un psiholog care "scoate vorbele cu clestele" , un SRI-st care tortureaza raufacatori cu clestele ...Hehe...multe intrebuintari mai poate avea clestele ala


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Mimo, mai, dar ce asteptari ai de la Vlad! Sigur nu se face tractorist?

Uitati poze aici

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

ce a mai mancat Vladutz azi Tuchi, te astept sa cureti bucataria ca tu m-ai invatat sa pun mazarea pe masa

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui numeioana

Mimo, mai, dar ce asteptari ai de la Vlad! Sigur nu se face tractorist?

Uitati poze aici

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Sigur nu, ca nu stie sa injure

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mi-am luat remedii homeopate, sper sa functioneze...
va multumesc tuturor ptr vorbele bune...mi-au mai ridicat moralul..Gudinde tare frumos ai concluzionat...asa este, pana la urma, nimeni nu stie mai bine cum e si cum a fost...si daca nu mai merge asa cum ar trebui si e tot mai greu si nervii mei aproape clacheaza, chiar nu mai vad rostul...nu e o obligatie...un an si o luna am reusit, acum...sunt surmenata...
Sa va zic ce am mai facut?...l-am pus pe iub sa ma duca in parc sa-l vad prin gard pe Muffy...si nu l-am gasit!de 3 ori...ca omu' a papat bine si si-a schimbat tare programul...a dormit dimineata ca de obicei, apoi a iesit afara o ora, apoi a papat pranzul fara comentarii si...a adormit iar o ora Abia la 5 au iesit iar, noi ne terminasem treaba prin zona asa ca...l-am ratat... offfff, ce doooor mi-e de el!!!!!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

ioana ce scumpic e david! pozele nude sunt f tari!
mimo l-am vazut pe vladut tuns, ce baiat serios pare! interesante alegeri a facut, si mai interesante interpretarile pe care le-ai facut tu!
mah am reusit sa vb si eu cu naty azi, si mie mi s-a parut ca se tine tare, dar vb ioanei...ce o fi in sufeltul ei...of
cuscra
hai MUffy Puffy intarcat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pentru cine e interesat, am aflat ca se poate comanda de la magazinul Next pe www.nextdirectory.eu . Momentan am comandat un costum de baie pt mine sa vad daca sunt si alte costuri ascunse. Ei zic ca livrarea prin posta ar fi doar 5 Euro. Chiar sunt curioasa. Ca stiu pe cineva care a comandat ceva din State si cand i-a ajuns obiectul a platit livrarea mai mult decat costa el. Si sunt la Next niste hainute de copii....am pus ochii pe cateva...

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput