Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

m-am uitat si io pe reteta si am doo vaccine, nu unul, ai dreptate, aris amindoo injectabile, de-asta am si doo patch-uri pt funduletul lui BB, sa nu il doara foarte tare injectiile.

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Buna fetelor,

Felicitari proaspetelor mamici: Timi, Gia si Ana Maria !Sa va traiasca printesele si sa va umple vietile de bucurii!!!
Curaj burticilor care se pregatesc pentru marea intalnire


....pe Sarah, pui de Timi nu am vazut-o pe listutza...

Am vazut o domnisoara mare si frumoasa....... felicitari Ayla, Luana este superba, un bebelus fericit si norocos cu asa o mamica deosebita

Unde este dragoste, acolo este pace, unde este pace, acolo este binecuvāntare, unde este binecuvāntare, acolo este Dumnezeu, iar unde este Dumnezeu, nimic nu lipse#351;te.

Am trecut-o pe Sarah, dar nu stiu restul datelor, decat data de la semnatura lui Timi, am cerut datele pe mess, dar cred ca e bizi. Facem noi cumva lista pana e sa trecem la scutece.
Multumim de aprecieri. Am trecut la pagina noua, ori in lista de pagini, ori in josul paginii este "next" mai departe, ca se si incarca pagina greu, si asa ma incanta mai mult sa nu o vad cat de mica era. Acum are mami fetita mare
Am dormit pana acum, Luana nu prea, noroc de ajutorul lui tati, si ei tare-i place in compania lui, sigur nu s-au plictisit impreuna. Acum papam.

Ilinca, ce faci mami? Ai plecat la spital? Scoatem agitatele?

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
dica... asta este, riscul sa ne pierdem serviciul este imens.

Puiule, dar tu acum nu stai cu Victor in CIC? Nu te avantajeaza? Ca nu ramai pe liber, si in timp iti poti gasi ceva, nu trebuie sa stai 2 ani, stiu ca vroiai sa te intorci curand la servici. Dar oricum 2 ani ai asigurati cat de cat. Stiu ca nu sunt bani, dar nu e ca si cand ai ramane fara nimic.


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Va pup pe toate, mamici cu bebici mititei si mai maricei!
Va imbratisez pe toate, am apucat sa va citesc, dar nu sa si raspund....cerem scuze!


Am si eu o intrebare de graba...cum lwe dati Calciu Gluconic, il amestecati cu ceva...al meu saracutul nu-l suporta, mai mult il da afara, pana bem 5 ml e groaza.
Nu stiam ca Vigantolul tb schimbat la 3 saptamani...sa sun degraba sotul sa ia altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Salutare mamici!!
Am vazut ca vorbiti de vaccinuri. Hai sa va scriu grila pe care mi-a facut-o mie pediatra, pt. ca mi-a spus ca daca tot vreau ceva bun sa nu le iau pe cele de la stat.
Deci...
la 2 luni - Infanrix hexa si Prevenar
LA 3 luni - Rotarix
la 4 luni - Infanrix IPV si Prevenar
la 5 luni - rotarix
la 6 luni - Infanrix hexa si Prevenar
la 1 an - Infanrix IPV si Prevenar
De Ilinca se mai stie ceva? Ilinca ce faci, nimic, nimic????
Azi am luat si eu Debridat si ma gandeam sa-i dau impreuna cu Espumisan dar am vazut ca pe prospect scria ca de 2-3 ori pe zi si eu ma gandeam ca ii dau o singura data si restul espumisan oare e ok??

Sabina mamica fericita de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Saby, asa am si eu pt doo luni: Infanrix hexa si Prevenar, insa rapelurile se fac la 3 si la 4 luni, nu la 4 si la 6 luni.

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Manu, multumesc frumos, a venit intre timp si moasa si ne-a vazut scutecul inverzit si a zis ca de obicei ca e normal. Pt ea totul e normal, iar pt mine fix pe dos.
Eu dupa ce am avut zilele trecute stare subfebrila, acum am temperatura scazuta, 34,6 , cam asa. Mi se pare permanent frig. Cica si asta e normal, ca-s obosita.

Fetele care dati la bebei si lapte praf, il pregatiti atunci pe loc sau cum faceti? Eu asa fac, dar incep sa ma intreb daca fac bine. Ideea e ca noaptea (si nu numai), mai mult torn pe langa biberon decat in el, apoi intrerup ca sa-l mai linistesc pe bebe care tipa de zici ca n-a mai mancat de o saptamana si uit cate masuri de lapte am pus, asa ca o iau de la capat, apa o pun ori prea rece ori prea calda si mai stau sa o si aduc la temperatura potrivita, copilul tipa de foame si eu mai trebuie sa-i si schimb scutecul inainte de a manca. Daca mai face si un pipi pe haine si trebuie sa-i schimb toate hainele imi vine deja sa plang. Voi cum procedati cu biberoanele? Copiii vostri plang asa tare la schimbat? Al meu se inroseste si scoate niste tipete ascutite de nu stiu ce sa mai fac.



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Va pup pe toate, mamici cu bebici mititei si mai maricei!
Va imbratisez pe toate, am apucat sa va citesc, dar nu sa si raspund....cerem scuze!


Am si eu o intrebare de graba...cum lwe dati Calciu Gluconic, il amestecati cu ceva...al meu saracutul nu-l suporta, mai mult il da afara, pana bem 5 ml e groaza.
Nu stiam ca Vigantolul tb schimbat la 3 saptamani...sa sun degraba sotul sa ia altul.

Florinela mami de Victor Cristian (16.03.2009)


Florinela, mie doctorita de familie mi-a zis ca e tare cahh calciul gluconic si ca o sa-l scuipe tot, asa ca mi-a recomandat calciul pharco sirop, 10 ml/zi, 10 zile pe luna - costa vreo 14 Ron - e dulce la gust si-l haleste cu placere. Sau cipcal, tot sirop, 5 ml/zi, dar pe asta nu l-am incercat, inca. Intreaba medicul tau de familie, poate iti recomanda tot unul dintre siropele. Pupam tizul Cristian!

mihaela, mamica minunii Calin Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui mart.apr09

Cine a nascut si nu se regaseste in listuta va rog dati PM la Ayla sau Simina
Ce facem cu listuta de sarbatorite? Cand trecem de la gravidute la lista de ghiocei se pierd datele de nastere.
Are cineva vreo idee?
Siminaaaa, esti pe receptie?

(Monica)


Sunt mamicoo , sunt, da n-am ce sa zic si d-aia nu scriu nimik.....si-am pierdut sirul , n-am mai citit decat, asa, pe sarite

10+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pfiu, gata, am scapat.
N-a facut mitzica nici febra, i-am pus juma de paracetamol, si a adormit. A fost maraita toata ziua azi.

Fetelor, ati vazut ca la urmatoarea odisee au aparut deja bebelusii?

Am cautat o adresa in arhiva mea de mess si am mai gasit din discutiile vechi. Putine, ca in vremurile acelea eram in spital si intram de pe tel mobil.
Ma intreb, oare o sa pot depasi candva amintirea acelor zile?
Acum inca fug de amintirea lor.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput