Strumfi de iul-aug 2007 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo78

Alina.a felicitari pentru noua semnatura!

mami de Matei 1an 3luni



Bine ai revenit! Sa stii ca sunt multe semnaturi noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

am vazut

mami de Matei 1an 3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo78

am vazut

mami de Matei 1an 3luni



Ma bucur . Ce mai faceti voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Rezumatul rezumatului: am inceput serviciul ca reprezentant medical, ceea ce presupune ca-s pe drumuri de dimineata pana seara, iar putinul timp liber ii este in totalitate dedicat lui Matei. Am avut norocul sa intre tatal meu la pensie, deci problema s-a rezolvat de la sine

Despre Matei..e frumos cum altul nu-i , stie o gramada de chestii, vorbeste non-stop (chiar si prin somn uneori ), stie toate culorile, numara pana la 10 (si culorile si cifrele si in romana si in araba), recunoaste multe litere (are un joc pe calculator ABC-ZOO pe site-ul fisher price daca va intereseaza)...si multe altele....

Imi pare sincer rau ca nu mai reusesc sa "forumesc" dar va poate spune si Karli de ex ca nici de mess nu mai am timp (mai mai prinde ea cateva minute unori dimineata inainte sa plec)

Acum am avut o saptamana de concediu..in Dubai si mi-a spus Cristina de voi...asa ca am intrat ca sa nu maipar disparuta in ceata.

Sanatate strumfilor si parintilor....si sper sa mai apar pana la concediul urmator

mami de Matei 1an 3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ultima distractie a Ilincai: muta pamantul de flori de la un ghiveci la altul. Asa-mi trebuie daca m-a vazut pigulind la flori. Ieri a fost pentru prima data, i-am explicat ca ma bucur ca iubeste florile, dar ca trebuie sa le lasam pamantul sa creasca mari..., dar va inchipuiti ca a fost fara efect. Dar a fost fetica harnica, pentru ca m-a ajutat sa dau cu aspiratorul.
Am crezut ca e un episod trecator, dar... Azi, foarte serioasa, s-a apucat de aceeasi treaba...de DOUA ori: inainte sa iesim afara (a trebuit sa o schimb deci doar ce o imbracasem), si inainte sa servim masa.
Acum doarme linistita dupa atata gradinarit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Simo, te credem pe cuvant ca nu mai ai timp. Din pacate nu o putem intreba pe Karli, pentru ca nici ea nu a mai intrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ooo a meritat sa raman gravi ca am vazut-o iar pe simo si am citit atatea vesti despre matei.stiu cum e si eu mai dipar dat tot mai bag ochiul si un deget in taste ca mor de dorul gastii asteia si al strumfarimii.mai frate ce vremuri erau odata ,ne plangeam ce greu e cu copil si ei saracii doar stateau pe spate,dormeau si sugeau.deci simo cand ne mai arati poze cu voi?sin spor la lucru am cochetat si eu cu ideea de reprezentant medical dar am ales varianta mai prost platita,cu satisfactii ce vin muuuult mai tarziu dar cu mai mult timp liber petrecut cu familia.2 in vanzari in aceeasi casa era prea mult
laaaaviii eu tot urlu dupa tine...
musso voi unde o intindeti la ce hotel?maine aleg si eu,sper sa nu-mi faca figuri omu'...dar are vre-o sansa in fata unei burtoase care nu a vazut-o de 3 zile...
carla asa-i bine sa nu faci discriminari intre fete
eu mananc gref ca o cretina ce tie si cu poftele astea....


alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 6+




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

fetele,fii-miu are diaree,banui ca de la canini,ii pot da smecta?daca da cat?

alina,noi mergem la botanik hotel..bafta,sigur nu poate sa te refuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

salutare.........
simo, sa-ti fie de bine vacantza!
musso, felicitari pt examen!bafta maxima in continuare.......
eu cu planurile de vacanta nu stau prea bine, din motive de sotz......nu-l scoti domne' pe asta din barlog nici tras cu tractoru. probabil cateva zile la marea noastra si dupa aia la munte la Vatra Dornei. de felul meu sunt/am fost foarte umblareatza......dar cu sotzul nu ma asortez deloc la capitolul asta. asta e, sanatosi sa fim.
in alta ordine de idei.....m-am tuns.....iar. cica "bob" dar cum parul meu sta numai cum vrea el.....dupa prima spalare arat intr-un mare fel
mama pleaca maine seara si sunt cam sifonata pe tema asta. mi-a fost tare bine cu ea...asta e! nush ce pana mea am asa o stare in ton cu vremea.adica vant si ploaie. ma influentzeaza si problemele celor din jur.....trag de mine ca sa-mi pastrez optimismul. da' n-o veni ea vara aia odata
pe andrei l-a dus soacra azi la biserica, cred ca l-a tinut cam mult si in seara asta iar avea lumanari la nas.sper sa fie doar lumanari de tranzitie.
noapte buna..............

* za rabbit rules *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

musso, e ok smecta.......numai sa o ia ca are gust de mal.....eu i-am dat biotics ca e mai pe gustul lui. biotics ii dadeam de 3 ori pe zi.

* za rabbit rules *

Mergi la inceput