Cursuri pentru copii - peste 4 ani

Cursuri pentru copii - peste 4 ani | Autor: Zadi

Link direct la acest mesaj

Va propun sa discutam despre activitatile extra curriculare (gradi) ale copiilor de peste 4 ani.

Eu o duc pe fiica mea la pian la clubul DO-RE-MI si sunt foarte multumita.
Daca ar fii fost mai dezimvolta as fii inscris-o si la dans si la cor. Am observat ca dl. Petrescu (compozitor) care conduce acest club pentru copii intre 4-14 ani se ocupa foarte atent de copii in sensul ca ii duce la diverse concursuri, tv, samd si in plus organizeaza spectacole destul de des.

As vrea sa o inscriu pe zana mea din toamna la un curs de arte plastice (desen, modelaj). Unde imi recomandati?

PS. din pacate pana la varsta de 4 ani si in cele mai multe cluburi dupa 4,6 ani nu primesc copii. Sau mai exista posibilitatea pentru cei sub 4 ani sa mearga la modulele pt. pici de la fastrackids. Am inteles ca sunt ok. si copii nu se plictisesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sibip spune:

Ai putea sa deliezi despre clubul DO-RE-MI? Ma intereaza pentru baietelul meu, mai ales ca se face un fel de preselectie in gradinita pentru acest cor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Si fetita mea este la DO-RE-MI la cor. Astazi au avut spectacol si a fost si preselectie. A fost foarte frumos spectacolul, mai ales pentru noi ca a fost primul spectacol al piticei.
Ea merge la desen/pictura la Fundatia Dan Voiculescu si tot acolo merge si la dans (totul e gratuit).
La DO-RE-MI la cor, cel putin la grupa ei, au repetitii 1 data pe saptamana, lunea de la 17,30 la 18,30. Taxa este de 150 lei pe luna.
Cam asta imi vine acum in minte.


Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze 2008 si altele
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

pd - te rog sa imi spui daca la fundatia dv. se pot inscrie copii dupa 4 ani si care sunt cerintele sau criteriile de selectie...si unde se tin cursurile. voi sunteti multumiti?

ref. la clubul do-re-mi - noi am primit o invitatie de la gradi (de stat) si am fost la preselectie care se tine de obicei la arcub (vis-a-vis de ambasada sua din bucuresti). au fost peste 100 de copii si au intrat la preselectie in grupuri de cate 10 copii in functie de nr. primit pe fisa de inscriere in ordinea sosirii. in functie de optiunea dans,modelling,cor, pian sunt profesori care ii testeaza pe copii si sunt inregistrati. abia a doua zi am primit raspuns.

cursurile se tin pe strada romulus nr. 36 - prima statie de tramvai de la piata unirii spre traian, in sediul p.n.t.c.d.

Profesoara de pian este foarte draguta, lucreza frumos cu copii, ii motiveaza si are talent didactic. Fiica mea o place foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

La pictura am inscris fetita anul trecut cand avea 4 ani si un pic si chiar nu imi amintesc care au fost cerintele. La dans, tot la ei am inscris-o la inceputul anului asta, deci la 4 ani si 7 luni si a fost preselectie cu profesori de la liceul de coregrafie. Acolo fac si lectiile de dans. Cursurile de pictura se fac pe Str. Alunisului, in zona Sos. Giurgiului.
Noi suntem multumiti, chiar ne gandeam ca are prea multe activitati, pe langa gradinita, pentru varsta ei, dar ii plac toate prea mult si nu vrea sa renunte la nimic.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze 2008 si altele
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Multumesc pd.

Dar cursuri in Drumul Taberei stie cineva?

Despre "funscience" stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Buna fetelor
Va recomand BREVIS MUSICART in zona Piata Unirii, au cursuri de pian, chitara, canto, actorie, muzica prin joc pentru copii prescolari si altele. Mai multe puteti afla pe www.brevis.ro

Mergi la inceput