Gravidute si mamici de Timisoara (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

salutare fetele.

n-am mai scris de mult pe aici dar am citit. De fapt am si scris mai demult un mesaj lung si cand am dat send nu eram logata si l-am pierdut.
Noi iesim des la plimbare prin parc. Creste, crestem. Tot nu vrem biberonul deloc doar de la mama de la tata. Acum din pacate tuseste. Intai a racit sotul, apoi el cu tusea si acum si eu racita. Nici nu pot lua pastile ca alaptez...uffff sper sa treca repede si sa nu se agraveze la bebe.

Acusi trebuie sa imi pun si eu dosarul de indemnizatie si cand vad de la voi cat dureaza ma apuca durerea de cap. Dar asta e nu avem ce face.

iar striga, mai revin

Va pup pe toata si doresc sanatate multa la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genny76 spune:

Fetelor multumesc pentru urari!!!
Iata si datele noastre:
UM:19.09.2008
DPN:26.06.2009
Medic: Dr. GLUHOVSCHI ADRIAN
Ma poate ajuta cineva care a nascut la spitalul Bega recent care sunt procedurile, bagajul de spital si "atentiile"care se dau personalului? As dori sa-mi pregatesc bagajul de spital si nu prea stiu ce sa contina, ce am voie si ce nu am voie in spital, ma gandesc ca fiecare spital are politica lui. V-as fi recunoscatoare dac m-ati ajuta, nu mai am foarte mult timp la dispozitie si mi-as pregati si eu "valiza".
Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeMaitra spune:

salutare noilor burtici!! bine ati venit printre noi, si sarcina usoara!!

Ce mai faceti fetelor? Pe cand o plimbare in parc cu kinderii?

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

genny din pacate nu prea sunt mamici care au nascut la bega...noi, cele care postam am nascut la Odobescu. O lista cu bagajul cred ca e in contul comun pe mail...daca doresti iti trimit parola pe pm.
O sa actualizez listuta!

meli noi numai pana joi mai stam in Tm...noi am tot fost in parc...daca vrei mai venim si dupa amiaza zilele astea.
http://s191.photobucket.com/albums/z292/mihaser/Paste%202009/

Va pup! Multa sanatate bebeilor bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

salut,

Am vrut sa ies la plimbare cu Marius dar bate vantul si nu prea indraznesc. Mai ales ca inca incercam sa terminam cu raceala ce ne-a prins pe toti.

Eu am nascut la Bega in februarie. Marturisesc ca nu am dat atentii in dreapta si in stanga. De fapt inafara de medicii ginecolog si neonatalog ( la neonatolog am dat 100 roni) n-am dat la nimeni nimic. Si s-au purtat ok. E drept ca nici eu nu am avut nu stiu ce asteptari de la ele, m-am ridicat inca de a doua zi de la operatie, m-am spalat singura, m-am descurcat cu bebe. Ori de cate ori am cerut un calmant mi-au facut (binenteles ca trebuie sa ai tu calmantele), cand am chemat o asistenta pentru o colega de salon care avea febra a venit imediat. Si asistentele si infirmierele au fost Ok. Salonul era cam jerpelit dar tocmai inainte sa ies eu din spital a venit directorul cu niste oameni si vorbeau ca il renoveaza si pe acela.

Avand in vedere ca am trecut si prin travaliu lung pana sa se decida cezariana am intalnit si moasa care si ea a fost draguta fara sa ii dau nimic.

Acum asta a fost experienta mea, care oricum nu ma simt in stare sa dau bani la medici. Poate ca daca as fi vazut o purtare urata as fi dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoles23 spune:

Fetele eu vreau sa nasc la Odobescu, si sper sa fie totul ok cu asistente, moase si tot tacamul.

Cred ca ma reoreintez spre Aljobory Florica. Am mers de multe ori la ea la control si mi sa parut foarte dragtua. Am o prietena ce a nascut cu ea in octombrie si a fost foarte multumita.

Stiti ceva de ea, sau pe cineva care a nascut cu Aljobory? Are cabinet in Sagului linga piata Aurora.

sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

toshador, ma intreb ce cauta bebelul tau cu picioarele acolo?
Este cu capul in sus? Si al meu este tot cu capul in sus si mai exact in coasta dreapta. Nu ma lasa deloc sa stau cocosata pe scaun . Eu am dureri uneori jos de tot, in zona pubiana, cand isi misca piciorusele. Dar mai rar. Eu am si burta mai mica si cred ca nu are loc sa se invarta. Poate ca nici nu se va intoarce.

Apropo, fetelor, cam care sunt costurile nasterii? Adica ce suma se obisnuieste sa se dea la doctor? Mi-a zis dr. Crisan de Clinica aceea particulara. Voi ce stiti?

Va transmit pupici.
Sacini usoare, nasteri usoare si bebei cuminti, mancaciosi si sanatosi.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genny76 spune:

mihaser si bpaula multumesc pentru raspunsuri, lista cu bagajul de spital o am cea comuna dar ma gandesc ca sunt prea multe chestii pe ea, chiar v-au fost necesare?
Adevarul e ca nu mi-am facut inca bagajul si cum se apropie termenul parca tot mai frica imi este, desi nu vreau sa ma gandesc nici o clipa cum va fi sper sa trecem cu bine si de acest moment. Am 2 operatii la activ dar la acelea mi-a fost mai usor, stiam ca voi fi anesteziata si cand ma voi trezi voi fi gata, aici nu mai pot spune acelasi lucru mai ales ca vreau sa nasc natural. Ma rog la Doamne Doamne sa ma ajute sa trec peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Genny - eu am nascut in decembrie, dar la Odobescu. Daca iti activezi PM iti scriu ce am avut eu nevoie. Ma gandesc ca nu poate fi diferenta mare intre Bega si Odobescu, in ceea ce priveste nevoile mamei si ale bebeului.





http://community.webshots.com/album/570294138AyvcKp

Mamica fericita de Ania-Olivia, 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoles23 spune:

fetele chiar nu stiti nimic de Aljobory Florica?

nu a-ti auzit de ea? poate a-ti avut colege de salon la Odobescu ce au nascut cu ea

va pup

Mergi la inceput