Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns and_09 spune:

gugulik eu vreau sa merg la dr. Podasca la Eva, am o prietena care este monitorizata de el si e foarte multumita.



Andi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui gugulik

fetelor am si eu o rugaminte, daca imi puteti recomanda vreun medic de la Clinica Eva din Brasov. Orice informatie despre clinica si doctori ma ajuta.

mersi mult

12+



daca mergi acolo...te bat eu....serios!
Ei sunt VINOVATII PRINCIPALI PT moartea lui Darius...
Doamne....nu-mi vine sa cred...

zi-mi ca era doar un gand ca ai vrea sa mergi acolo....si atat...ca deja te-ai razgandit...

...nu au aparatura pt copii si mame in caz ca intervine ceva...ca sa nu mai spun de faptul ca se spala repede pe maini si ascund multe lucruri...nu au fost in stare sa vada de acolo nici un medic ca Darius are TRANSPOZITIE...desi am fost internata acolo de nenumarate ori...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugulik spune:

imi pare tare rau ... m-ai cam speriat
acum nu stiu ce sa fac, la noi in Sibiu in niciun caz nu nasc, sunt groaznici, de la Bv stiu fete care au nascut si totul e ok, dar cu cezariana si eu vreau natural.
momentan sunt la un medic din sb, dar nu o sa vina la nastere, aici nasti cu cine apuci...
din ce am inteles tu mergi la tg mures, cum ai ajuns acolo? e vreo clinica particluara? poti sa imi dai mai multe amanunte?

mersi si scuze, imi pare tare rau, nu am vrut sa supar pe nimeni, as face orice ca bebe sa fie sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns and_09 spune:

Asa este la Eva nu au aparatura necesara interventiilor pentru bebelusi, dar in ceea ce priveste urmarirea sarcinii (analize, ecograf, etc)nu se compara cu clinicile din Sibiu, sa nu vorbim despre medicii care vin la nastere (nici unul).
Imi pare rau Cami pentru suferinta ta.

Andi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am ajuns la Tg Mures cu Darius cand el avea 3 zile de viata...el cu elicopterul...eu cu masina (asa-i in Ro...desi aveam 3 zile de la cezariana nu au vrut sa mai si pe mine cu copilul in elicopter)

Eu mergeam la dr Ionel...directorul clinicii...acolo m-au vazut mai multi medici de-a lungul sarcinii, deoarece am avut o sarcina cu "iminenta de avort " pana la 7 luni...mereu aveam contractii si ajungeam la spital...ma internau...ecografii peste ecografii...morfologii..teste...si nimeni nu a vazut ca Darius avea o malformatie la inima..o malformatie care se vade din luna a5a in mod normal...
L-am nascut...atat eu cat si sotul am intrebat de ce este mov...ei mi-au spus ca este normal...l-au tinut al Eva fara oxigen 2 zile...la mine in salon...iar eu puneam intrebari "de ce nu mananca" "de ce este mov" , "de ce nu tipa", "de ce are miscari necontrolate", "de ce deschide gurita ca si cum ar incerca sa traga aer si nu poate"...de ce...de ce...de ce..
Cand am fost transferata la maternitate dna dr de acolo mi-a spus ca "stiu copilul de marti seara...a fost chemata pt el special la Eva" ..eu zic..."pai marti l-am nascut"...ma intreaba "si de atunci este tinut fara oxigen?"..."da"....
...stiau ca darius moare..si nu mi-au spus nimic...nici macar nu au incercat sa faca ceva...
...am ajuns pt Darius la Tg Mures...dar am mai fost si eu odata operata la Tg Mures...era sa dau in septicemie...un medic care azi e cel ce-mi urmareste sarcina la Tg Mures...este cel care mi-a salvat atunci viata...cel din Tg Mures..
...dupa ce a murit Darius...am mers la clinica...sa vb cu el...cu medicul...si nu am mai dat de el niciodata...de cate ori mergeam eu...el nu ami era acolo..era plecat...


...insa a mers la firma sotului meu sa-i ceara bani...desi stia ca baietelul nostru a murit..


Nu vreau sa te sperii...nu vreau sa sperii pe nimeni...doar ca nu mai vreau sa mai treaca cineva prin ce am trecut eu...e prea dureros...

Prefer sa merg la Tg Mures unde prefer sa stau in spital o saptamana fara confortul de la Eva..dar macar sa ajung acasa cu copilasul meu viu...nu in cosciug...


cred ca asta isi doreste toata lumea...
este aici pe DC un subiect despre Eva...acolo daca citesti ai sa vezi cum si alte fete si-au nenorocit copilasii acolo...
...nu spun ca nu a fost si bine pt alte fete...dar merita sa riscam viata noastra si a copilasilor nostrii?
...dac tot vrei sa vii in Bv si sa nasti la o clinica particulara..inseamna ca poti merge si in alta parte...adica...ma refer ca-ti permite partea financiara...
de ce nu incerci la Bucuresti??
nu stiu...eu nu vreau sa supar pe nimeni...eu vreau sa nastem toate la termen...copilasii sanatosi....atat...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Fetelor, eu m-am hotarat (si sper sa ma poti tine de hotararea mea) sa renunt la forum o perioada. Nu pot sa citesc lucrurile rele care se intampla din nefericire unora dintre noi si sa fiu indiferenta, sa nu ma afecteze. Stiu ca pe toate ne afecteaza si e greu. As vrea sa iau o pauza, in care sa ma concentrez pe sarcina mea (si in mica masura si pe serviciu, ca in ultima vreme nu-mi fac treaba cum trebuie pt ca sunt pe forum toata ziua si am f multa treaba si nu-mi permit sa-mi pierd slujba). Sper ca nu supar pe nimeni. Voi reveni, cu siguranta. Azi dupa ce am citit de Alina iar m-a apucat panica, am sunat-o pe asistenta, mi-a zis ca daca simt ca ceva e in neregula sa vin sa ma vada doctorul, dar nu simt ca ar fi ceva in neregula, doar ca sunt panicata cand citesc ce citesc aici. Daca cineva vrea sa tinem legatura cand nu sunt pe forum, sa-mi trimita PM azi si va voi trimite adresa mea de email. Va pup si va doresc sarcini frumoase, linistite si bebei sanatosi (asa cum imi doresc si mie!) E f posibil sa nu pot sta departe si sa ma vedeti inapoi maine dar acum asa simt.

Laura 11+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugulik spune:

nu pot sa cred, doamne in cine sa mai avem incredere. Eu de dr Ionel am auzit numai de bine, de f bine, dar l-am evitat pt ca am fost acum 1 an la Eva pt un consult, o alta parere despre infertilitatea mea. M-a dezamagit, dupa ce ne-a tinut o ora sa ne spuna ce mari si tari sunt ei, a ramas sa ma sune in maxim 10 zile, au trecut cateva sapt si nimic. Am sunat eu, dar deageaba. Asa ca am renuntat, dar cum de probleme la nastere nu am auzit, pe forumuri eu am gasit doar de bine, putine pareri negative. Te rog da-mi linkul spre toicu de care zici, eu am gasit doar despre Fiv si nasterea in apa.
Am ales Bv ca e mai aproape de Sb, o sa studiez mai mult si sper sa fac alegerea cea mai buna. (acum ma gandesc sa caut info despre tg mures sau cluj, Buc e prea departe, dar nu exclud)

ma bucur ca am intrebat acum, mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Fetelor, imi pare tare rau. Povesti ingrozitoare la noi pe forum azi
Sa va ajute DD sa treceti peste nefericirile astea! Am bocit la munca in cele din urma...

Sa va inveselesc putin.... noua ne-a iesit ..din prima
Cu toate ca sunt o obezuta si endocrinoloaga mi-a zis ca nu o sa raman, sa stau linistita ca nu sunt sanse
Deci, concluzia mea a fost ca in viata asta numai DD decide

Capul sus, fetele! Dupa fiecare nenorocire vine si reversul, ia sa vedeti!


8+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Nici eu nu sunt pe listaaa....nu vreti sa ma primiti?

Imi pare rau sa citesc povesti triste, din pacate unele persoane au trecut prin ele si este greu sa ramai indiferent!!! Fiti puternice si aveti incredere in DD!!

Referitor la cat am muncit...Nu stiu ce sa spun... Noi nu am muncit deloc. Pur si simplu de la nasterea celui mic nici nu ne-am ferit si nici nu ne-am gandit!!!
Dar este intotdeauna o fericire!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Mi-am dat seama ca-mi puteti trimite email oricum, pt ca am adresa in profil.

Laura 11+ baby

Mergi la inceput