Gravidute&Mamici de IASI (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Ani scump Darius, ca de obicei are un pic fatza de fetita si nepotul meu era la fel cand era mic, cu fatzeta de fetita si ii prindeam codite

Lacra fiica ta are energie cat pt 10

kriss frumoase tare pozele de Paste

---------------
Inesa [ 28+] cuBianca
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

alyntapai ce vesti putea sa-ti dea doctorul, decat bune in privinta asteptatului, ai dreptate, se asteapta mult. dar cand iti vezi bebele la ecograf uiti de toate
maine merg si eu la control si de abia astept sa vad bebelusha

---------------
Inesa [ 28+] cuBianca
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

avem imagini noi cu burtica care e din ce in ce mai mare. am si un nou nume de alint "grasa"
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/Burtica#

---------------
Inesa [ 28+] cuBianca
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Inesa frumoasa burtica! Daca veneam si eu maine, ne intalneam!

Eu stau acum si ma gandesc sa nu ajungem la 4 kg! Cum voi mai putea naste natural in conditiile astea?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 36+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!
Si o ... fierbinte.

Alina, ma bucur ca vestile sunt bune si Matei e ascultator si mai sta la caldurica.... In ceea ce priveste nasterea naturala la 4 kg.... e ok. Atat a avut Stefy la nastere si.... am fost la prima nastere, deci nu-ti fa griji ca nu vor fi probleme, chiar daca ajunge la 4 kg. Capul sus mamica curajoasa. Ma bucur ca sunteti bine.

Kriss, frumoase pozele... sa va fie de bine iesirea. Iar Alessia e o dulce.

Inutsa, multumim pentru aprecieri... ai dreptate. Ti-am admirat pozele.... de unde "grasa"? Arati foarte bine.

Noi plecam astazi la bunici.... deci ne mai vedem... luni. Week-end placut.

Poze din aprilie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Raluk, Alynta,
multumesc mult pentru urari
Eu va citesc destul de des dar nu intru sa scriu pentru ca , asa cum am mai spus, nu cred ca as avea vreme sa raspund si nu vreau sa raman "datoare".
Noi suntem ok, am crescut fete mari, avem 7800 grame si 6900 grame de la 1650gr si 1400gr. Ne descurcam bine, mai rau este ca nu avem nici un ajutor, doar tati cand ajunge seara acasa. Am avut coliciiiiiii multeeeeeee, dar au trecut, acum cred ca incep dintisorii, dar mami are rabdare, dupa atat de multi ani de asteptare, nu se plange de nimic.
Toate stiti cat e de greu cu un bebe mic, cu doi e dublu asa ca sper sa ma intelegeti de ce nu scriu. As mai avea cate ceva de intrebat de multe ori dar nu indraznesc sa scriu.
Va pup pe toate si va doresc numai bine


Mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata

iulia mersi de
oanaLa multi ani !!!!, multa sanatate, fericire alaturi de familie si multa rabdare ...cu intarziere
inutsa am vazut pozici... ff frumoase... si la capitolul KG eu zic ca stai bine... eu nu prea am facut poze in timpul sarcinii doar in luna a 8... la mare
Kriss si la voi am admirat pozicile... si vb lui Aly... ai multa iubire de daruit si cred ca ar trebui sa va ganditi la pereche
Aly ma bucur sa aud ca totul e bine...Darius a avut 3.500 la nastere si eu eram foarte slabuta... nici nu a zis ca imi face doctorita cezariana...ca nu ma latisem deloc in 9 luni... asa ca .. tu o mamica curajoasa o sa faci fata cu BRIO inei nasteri normale

Darius azi sa trezit cu chef de vorba si de joaca.. nu sta locului o secunda...
aseara sotul a vorbit cu un prieten de familie sa se duca Duminica la o mica relaxare... la PESTE... si dupa ce stabileste, inchide telefonul si ma intreaba:" asai ca ma lasi sa ma duc si eu" si eu l-am lovit la sentiment: saptamana are 7 zile... tu stai cu noi doar 6, din astea 6 Darius te vede numai seara... deci o zi in plus ca sa fie 7 ce mai conteaza" si sa suparat dar ii trece... oricum il las sa se duca decat sa imi fie botos ca nu a fost... si sa nu imi ticneasca...mai bine pleaca si noi ne vom face program

ma duc sa imi recuperez strengarul

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna dimineata!
cam greu cu acomodarea dupa cateva zile plecate..multe rufe(ca si ella:)), curatenie,mancare etc..
La Multi Ani Diana, Oana si Gugu! cu intarziere..
Sa fiti sanatoase si fericite!!
si La Multi Anisori micutei Arina!
Cand ma mai eliberez vreau sa vad si eu pozele voastre: ella, lacra,Alina, inutsa, Daniela..si restul fetelor care ati mai pus poze.
Michelle, cum merge burtika? se vede ceva?
Alina, esti tare draguta.mersi pt. aprecieri..stii ce e nasol.ieri m-am intalnit cu o colega si prietena si m-a laudat si complimentat ce bine arat, dar i-am zis ca asta e doar pe dinafara, din pacate.
Gandul meu era sa ii fac un fratior/surioara, dar nu cred sa se materializeze.Problemele sunt mari, ranile adanci si nu cred ca vom mai fi impreuna pana la sf.anului.Si nu ca nu as vrea eu, ci el, nu mai exista nici dorinta, nici efort de a fi impreuna din partea lui.
Lacra, inutsa,multumim de aprecieri.
De Paste a fost frumos la Bran, vreme f buna, ne-am simtit bine(cat se putea..)Alessia s-a jucat, a cantat, dansat, i-a priit, e si bronzata putin pe fata:)si la Brasov luni la nasii ei la fel a fost in elementul ei..cu totii adoram Brasovul si ne simtim bine acolo.




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank"> my page

Cristina si Alessia Stefana
Paste 2009
Hainute pe comanda

Shopping pt.copii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

si de la noi!
Am intrat asa o fuga sa va salut, ca noi suntem in spital de luni , speram sa nu ne mai tina mult, ca ne-am saturaaaaaaat!
A luat bietul pui atata antibiotic ca nu's ce ma fac cu el dupa ce vin acasa, cred ca nu mai am curaj sa-l duc la gradi o perioada.

Kriss, super pozele de la Bran, se vede ca v-ati simtit bine.
Alina, abia asteptam sa vina Matei. In salon cu noi s-au nimerit numai bebelusi , parca mi s-a facut dor de-un bebe mic
Inesa, subscriu: arati super!

Tineti-ne pumnii sa ne dea voie sa mergem acasa - ma ingrozeste gandul unui weekend in spital .

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kriss79

Buna dimineata!
cam greu cu acomodarea dupa cateva zile plecate..multe rufe(ca si ella:)), curatenie,mancare etc..
La Multi Ani Diana, Oana si Gugu! cu intarziere..
Sa fiti sanatoase si fericite!!
si La Multi Anisori micutei Arina!
Cand ma mai eliberez vreau sa vad si eu pozele voastre: ella, lacra,Alina, inutsa, Daniela..si restul fetelor care ati mai pus poze.
Michelle, cum merge burtika? se vede ceva?
Alina, esti tare draguta.mersi pt. aprecieri..stii ce e nasol.ieri m-am intalnit cu o colega si prietena si m-a laudat si complimentat ce bine arat, dar i-am zis ca asta e doar pe dinafara, din pacate.
Gandul meu era sa ii fac un fratior/surioara, dar nu cred sa se materializeze.Problemele sunt mari, ranile adanci si nu cred ca vom mai fi impreuna pana la sf.anului.Si nu ca nu as vrea eu, ci el, nu mai exista nici dorinta, nici efort de a fi impreuna din partea lui.
Lacra, inutsa,multumim de aprecieri.
De Paste a fost frumos la Bran, vreme f buna, ne-am simtit bine(cat se putea..)Alessia s-a jucat, a cantat, dansat, i-a priit, e si bronzata putin pe fata:)si la Brasov luni la nasii ei la fel a fost in elementul ei..cu totii adoram Brasovul si ne simtim bine acolo.




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank"> my page

Cristina si Alessia Stefana
Paste 2009
Hainute pe comanda

Shopping pt.copii










Kriss imi pare rau de problemele pe care le aveti insa poate totusi le veti rezolvaDoamne ajuta!
Eu inca nu am descarcat pozele din concediu...insa acum ma pun pe descarcat si voi posta citeva

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://community.webshots.com/user/karateka_10?vhost=community
http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput