Baietzii mei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Mi-am mai amintit doua faze:

Tati il cearta pe Petru ca il tot sacaia pe Toma si Toma plangea. Si dupa ce il cearta pe Petru il trimite in dormitor ca sa se gandeasca la ce a facut el (noi cam asa ii pedepsim, ii trimitem in dormitor -aia e camera noastra de recluziune, sa se gandeasca la ce au facut). Dupa care tati pleaca la bucatarie. Toma (2.5 ani) se duce dupa taica-sau:
-Mucumesc, tata, mucumesc.
- De ce multumesti Toma?
- Ca l-ai cetat pe Petu.

Petru vorbea cu un vecin despre ce a facut el cu tatal lui. Si vorbea despre tatal lui spunandu-i numele si nu spunand tata.
Si intreaba vecinu:
-Bine, draga, da cine e M.?
- Pai cum cine, e barbatu lu mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

!!!!!!!! Mey...ce m-au amuzat strumfii tai! Rau ...tare.... SUNT TAAAARE SIM-PA-TICI!!!!!! Am ramas fara cuvinte... Cred ca daca ar vorbi si fiica-mea asa..."as lesina" zilnic!
Sa-ti traiasca! La cat mai mult perlutze!


www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...


Stropul de dragoste oferit unui copil ti se va intoarce inzecit, chiar insutit...


Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Multumesc, Yoanna! Sa-ti traiasca si tie fetitza si sa ii faci barem o surioara / fratior!

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Mercic, scumpo! avem in plan inca un bebe...SIGUR!!!! Doar sa rezolv problemele de sanatate pe care le am...si trecem la treaba...!
Va ! Tare sunt dragi micutii!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...


Stropul de dragoste oferit unui copil ti se va intoarce inzecit, chiar insutit...


Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Eram in parc cu totii si Petru a ramas in urma analizand niste gandaci. Cand a vazut ca a ramas in urma ainceput sa tipe cat il tineau rarunchii: Familieee, staaai!

Petru, seara, in pat imi spune ca de fapt si baietzii pt sa faca bbei. Reluam discutiile si ii explic ca baietzii nu au uter si ca uterul e ca un balonas langa vezica urinara. Si ma intreaba ce e aia si ii tot explic eu, cum pot, sa inteleaga el. La care el, dupa ce termin explicatiile:
- Mama, tu esti cea mai desteapta mama de pe pamant, stii totul despre planete..

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

superrrr frruumosss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Multumesc.

Toma, 2 ani si 8 luni, de cand i-au 3 masele si a avut o hiper salivatie scuipa ca un birjar. Si ii tot explic ca nu e voie. Zilele trecute:
-Mai, Toma, nu e frumos ce faci tu si uite, eu nu scuip, tata nu scuipa, Petru nu scuipa si..
La care el ma intrerupe tafnos, raspicat: - Eu, da! Eu scuip! Si imi pace! (place)

Si mai face o kestie cu care ma dispera: mananca ce scoate din nas
Discutie: Mai, Toma, nu e voie draga, te imbolnavesti, e scarbos, e murdar..
Raspuns clar, raspicat: - Ba e gustos!

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Discutie mama - fiu:
- Petru, tu cu cine te insori?
- Cu tine.
- Pai, nu poti ca eu sunt maritata cu M.
- Asa e, ai dreptate. Dar eu o sa ma marit cu o sotie fix ca tine. Pana nu gasesc una ca tine, eu sa stii ca nu ma marit!



Ieri, ne grabeam sa plecam la un eveniment. Cu 10 min inainte sa iesim pe usa i se pune pata lui Petru sa ii descalcesc niste cabluri pe care si le legase. Ii zic ca nu am timp si plec la baie. Petru se duce in dormitor si, stand pe pat, vorbeste de unul singur, amarat:
- Ce grea ii viata asta..nu am si eu pe cineva care sa ma inteleaga...

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

super tare!!!


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

In masina:
Petru: Opreste radioul ca ma baga in nervi melodia asta!

In baie:
Eu, exasperata ca nu mai iesea din cada: Petru, iesi, ca te-am spalat!
Petru, calm: - Imediat, doamna mea!

In fata blocului, Petru se plimba cu biciceta si o luase mult inaintea mea. Se intoarce si se uita spre mine:
- Hei, colega, hei, domnisoaro, mergi mai repede ca ai ramas cam in urma!

Din acelasi ciclu, dupa ce il tot bateam la cap sa manance ca el facea cu totul altceva, se uita odata la mine serios, peste ochelari si zice: Mama draga, enervanta doamna mai esti!

Baietzii mei

Mergi la inceput