Timisoara Impreuna(146) Purtam in suflete un inger

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare! Din ciclul ce belele pot sa apara, iaca patzanie ieri seara. pe la 21.30 apare spiridusul cam panicat ... cica si+a bagat pe deget un inel "de cand era mica" si nu mai poate sa-l scoata. Incerc si eu cu crema, cu ulei, cu apa cu sapun ... nimic, inelul intepenit zdravan pe inelarul ei. Incearca Calin sa-l taie cu un cleste, nu merge ... Intre timp degetul se umfla si se tot umfla, de nici nu se mai vedea inelul. iau copilul mergem la UPU la Turcan. Acolo, jale ... medici sictiriti si nervosi, asistente acre, cazuri gramada. Stam aproape o ora dupa care ne trimite la chirurgie. Acolo, alt doctor "deosebit": cica sa incerc cu apa si sapun sau sa caut un cleste, ca-l taie el... Ii doresc tot binele din lume, iau copilul in brate - intre timp degetelul se invinetise zdravan - apelez la sistemul pri si ajung in urgente la judetean. Acolo, in sfarsit un dr ok, o da cu gel anestezic, inceaca cu un fierastrau din ala de fiole dar era naspa ca atingea degetelul cu el, dupa care se gaseste si clestele salvator si scapam. Totul a durat vreo patru ore .... acum e bine, dar inca speriata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

danitin .. doamne fereste doamne , numai de doctori sa nu ai nevoie

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Haloooo..natiune...

Bay Danutoooo....despre voi si din ciclu "necazuri" s-ar putea face un foileton,pe bune!Ai avut tu dreptate s-o "intitulezi" pe Loriana spiridusa...Bine ca ati reparat degetelul de printesa zglobie!


Lumeeeeee....e vineeeeeeeri...Iupiiii...bay ce ma bucuresc,vorba Luanei...Hai tzucuri multiple!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

hai tucuri multiple si cafele si mai multiple!



_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Buna dimineata!

Mariaa, bine ai revenit!

Aida,.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

salutare din nou ...
Dana m-am crucit citind ce-ai patit cu Lori, bine ca ati gasit pana la un urma un dr ok care a reusit sa scoata inelul.
sper ca nu mai are Lori de gand sa incerce si alte inele de cand era mica ...

ce bine ca azi e vineri ... abia astept sa plec acasa ...

va tuc
weekend placut

Geta, mami de Alex

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui Licurici

"Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici cu multa dragoste"

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

salutari si de la moa,

Getutzo, la multi ani, sa traiesti cu numele
Dana, no comment, bine ca s-a terminat cu bine, pupam spiridusa nezdravana

Aseara am fost la spectacol la fiu-miu, aici aveti cateva poze


Silvana si Paul


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici


Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Fericitelor! Weekend, hai? Io bag astazi tura dubla ca mi-a plecat colega in concediu si avem transmisiuni live de la raliul Banatului. Asa ca am lucrat de la 6 dimineata la 13.30, am avut pauza pana la 15.30 si pe urma din nou la lucru pana la 22.00. Fain program, nu? Partea proasta e ca lucrez si maine, si iarasi transmisiuni in direct, de la 8.45 si paaaana seara tarziu.

Silva, extraordinar ce mare a crescut! Si are o mutrisoara de american sadea. Ce rol a avut, mie mi s-a parut ca e costumat in dinozaur ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Silvana, ce mare a crescut Paul...doamne...
Si in poze atat de fain zambeste...asa...smechereste...aia blonda e teacher?

Dana, lasa ca e bine atata timp cat ai de lucru, ia partea buna a problemei!
Cum e degetzelul?

Monica, te asteptam la scris...si la povestit!

Eu fac ceafa la gratar, cartofi prajiti, mujdei, si salata...la cina!

Miammmmmm, Radu se tot invarte pe aici...iar io miros a fum...direct la dus dupa...








www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet Povestea unui Licurici!

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Silvana,chiar ca a crescut Paul..ptiui ce flacau frumos!May femeie:dinozaurii sunt mova????!!!!Ce natura mea umana de dinozaur a fost fi-tu?!Si za spectacle despre ce era vorba?Bay ce tovarasa tanara si blonda are Paul...Sa nu-mi spui ca e si indragostit de ea,ca si mor....Daca e,spune-i ca are dintii de cal,poate-i trece....Ioiii,tzucu-l-as de baiat frumos!Felicitari de spectacol!Va pup pe amandoi!

Danutoooo....lasa fata draga,ca numai cine munceste,trudeste...nah,buna ziua ai dat,belea ai capatat....asa ca ciocu' mic si pasul iute,ca n-ai de ales...tu ti-ai dorit.Reconosti?!
Ce mai face degetelul de printesa?S-a dezvinetit?Cat despre Austria...da-mi voie sa-ti spun ca esti paranoia,femeie....ce n-as da sa am si eu bunice la cupchii...ca as fugi in lume mancand pamantul...ce-as mai vizita,mama-mama!Hai nu te superi pe baba nebuna...ca sti ca tin la matale...altfel n-as putea sa ma esprim in asa hal!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput