Abdomen extra-plat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Cand am vazut titlul subiectului am intrat rapid sperand ca se da o reteta minune . Dar mai rau m-am deprimat...nu aveti o reteta minune de mancat non-stop, stat la calculator si lucrat abdomenul?
Eu sunt slaba dar am ramas cu ceva burtica dupa sarcina. Mi-am facut abonament la sala dar nu prea ajung. Ma simt f bine imbracata. Toti care ma vad nu le vine sa creada ca am nascut in noiembrie. Dar numai eu stiu cum arat dezbracata .
Ma duc sa ma impusc

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Uite, incerc sa pun o poza maine, ca-l pun pe barbatu-meu sa ma pozeze. Cred ca de fapt eu incerc sa "cizelez" cat se poate abdomenul, ca pe picioare celulita e mare si inestetica si hopeless, asa ca macar abdomenul sa arate cat mai bine

Da' de ce voi babele? Crezi ca eu oi fi vreo tinerica?

Da' tot nu mi-ai zis ca sa fie rutina aia? Alternez eliptica cu abdomene, in fiecare seara altceva? Eu faceam si Pilates, parca si astea ajuta, nu?

Adevarul este ca din sept imi facusem un program destul de bun de sala, dar din pacate acum nu mai pot merge, asa ca recuperz acasa, insa nu mai sunt asa de constanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

abdomenele singure sunt apa de ploaie. trebuie lucrat tot corpul ca sa scada grasimea de pe burtica.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Uite, incerc sa pun o poza maine, ca-l pun pe barbatu-meu sa ma pozeze. Cred ca de fapt eu incerc sa "cizelez" cat se poate abdomenul, ca pe picioare celulita e mare si inestetica si hopeless, asa ca macar abdomenul sa arate cat mai bine

Da' de ce voi babele? Crezi ca eu oi fi vreo tinerica?

Da' tot nu mi-ai zis ca sa fie rutina aia? Alternez eliptica cu abdomene, in fiecare seara altceva? Eu faceam si Pilates, parca si astea ajuta, nu?

Adevarul este ca din sept imi facusem un program destul de bun de sala, dar din pacate acum nu mai pot merge, asa ca recuperz acasa, insa nu mai sunt asa de constanta.

Caro


rutina: daca faci constant 3 luni sport de minim 3 ori pe saptamana, alternezi cardio cu forta, vei vedea rezultate notabile! o luna sau o saptamana pe luna nu ajunge din pacate. Spui ca esti subtirica, foarte bine, inseamna ca tu ai nevoie doar sa-ti tonifici corpul. Antrenament de rezistenta/forta ai nevoie. Greutati,aparate de forta pt toate partile corpului, abdomene...Fiindca, in timp fiecare ne creeam in minte o imagine despre noi, si chiar daca slabim sau facem muschi ne vedem tot grase sau urate este foarte bine sa-ti faci masuratori ante si dupa. Ori clasic cu cm ori sa te imbraci cu un costum de baie si sa-ti faci asa cum poti tu poze in oglinda fata/spate/lateral pe care sa le compari cu alte poze facute tot in costum de baie in aceasi pozitie dupa 3 luni. Asta te va convinge si sustine sa mergi inainte fiindca ai rezultate :)

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

XIO, o serie poate avea 30 de repetari! Depinde de tipul exercitiului si de gradul de antrenament. De exemplu, "briceagul" este foarte greu, 10-12 repetari sint suficiente chiar si pt avansati. Daca ridici trunchiul la 45 grade din culcat pe spate cu genunchii indoiti, poti sa faci 30 repetari. Repet: nu pot executa atatea repetari incepatorii, dar pe masura ce musculatura etse lucrata, evident ca si nr repetarilor va fi mai mare. Forta este o calitate ce poate fi dezvoltata destul de repede.
Pt abdomen plat sint foarte bune si acele indoiri laterale ale trunchiului din stand, cu bratele in diverse pozitii (mai ales intinse sus). Apa plata cu lamaie, ceai verde si... ultima masa pana in sase seara si cat mai putina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Da, cred ca de fapt asta este, constanta! Adica eu ma ducem de 3 ori pe saptamana la sala, apoi 2 saptamai deloc, apoi faceam acasa 5 seri pe saptamana etc etc etc

Aseara ne-am apucat iar (ca fac cu barbatu-meu). Sa vedem cat ne tine constanta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ipearina

XIO, o serie poate avea 30 de repetari! Depinde de tipul exercitiului si de gradul de antrenament. De exemplu, "briceagul" este foarte greu, 10-12 repetari sint suficiente chiar si pt avansati. Daca ridici trunchiul la 45 grade din culcat pe spate cu genunchii indoiti, poti sa faci 30 repetari. Repet: nu pot executa atatea repetari incepatorii, dar pe masura ce musculatura etse lucrata, evident ca si nr repetarilor va fi mai mare. Forta este o calitate ce poate fi dezvoltata destul de repede.
Pt abdomen plat sint foarte bune si acele indoiri laterale ale trunchiului din stand, cu bratele in diverse pozitii (mai ales intinse sus). Apa plata cu lamaie, ceai verde si... ultima masa pana in sase seara si cat mai putina.


In revistele de culturism , de la cei care participa la concursuri am aflat si eu ca mai mult de 10 repetari intr-o serie nu se fac.
Eu pot sa fac si 100 fara oprire , dar ideea este ca nu sunt executate corect.
Uita-te si la filmuletul dat de Deus, aia sunt oameni care fac sport toata ziua si tot serii de cate 10 max 15 repetari fac.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Da de abdomenele astea executate de Luciu, ce ziceti?
Mi se par usurele cele de la inceput.
Am incercat sa le fac azi, dar simt dureri in spate.

http://www.youtube.com/watch?v=c_w4OPclTRw&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Revistele de culturism??? Pai culturistii urmaresc cresterea masei musculare. De obicei, cele 10 repetari se fac cu greutati, de aceea sint doar 10 Este o diferenta intre dezvoltarea masei musculare si dezvoltarea fortei. Cum este o diferenta intre antrenamentul culturistilor si cel al "omului de rand".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

E clar ca se pot face si 100 de repetari! Dar, cum ai zis, nu toate pot fi executate corect si... ce e mult strica. Eu prefer 15-20-25-30 de repetari intr-o serie, cu 3-5 serii, in functie de dificultatea exercitiului si muschiul abordat.

Mergi la inceput