Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE(46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, voi mai luati ceva tratamente naturiste, sau toata lumea a renuntat? Eu in afara de regimul alimentar, ii dau in continuare cu 3 tincturi pe zi (cate 30-50 de picaturi din fiecare), cam 1 l de ceai pe zi, acid folic si evening primerose. Sunt setata pe naturiste. Aaaa, am avut o problema cu vitamina B complex. Am renuntat la ea dupa vreo 3 zile. Desi o luam dimineata la 8 inainte sa plec la serviciu, am inceput sa am insomnii dupa vreo 2, 3 zile. M-am tot gandit de la ce poate fi si am renuntat la ea. Dupa alte 2 zile mi-am revenit cu somnul. Ajunsesem sa ma invart cate 2, 3 ore in pat si sa nu mai ia somnul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna seara fetele mele dragi ce mai faceti voi?
aditza, doamne ajuta sa fie cum speri tu, insa incearca sa te relaxezi, stiu cat este de greu dar este foarte important pentru echilibru si psihic. te mai doare burta? ai ceva semne de rusi?
magdita, asa cum s-a intamplat prima data cand te asteptai mai putin, la fel se va intampla si a doua oara, numai ca de data asta va fi bine
lucia, nu mai stim nimic despre tine, sper ca esti bine, cand ai putin timp si poti, mai intra sa ne mai povestesti de tine
despre mine ce sa sa va spun, sunt destul de retinuta: de ieri au inceput dureri de burtica ca cele dinainte de cm, incep seara si se continua pe timpul noptii, daca ar fi sa-mi dau cu parerea as spune ca in vreo saptamana vor veni rusii, eeee, da' nu-i cap de lume asta, la cat antrenament are baba la capitolul "luat in barba" in fiecare luna, ce mai conteaza una in plus
ioana, alina, fire

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

buna seara fete dragi
criss... sa sti ca nu am mai avut dureri de burtica , dar am avut si eu perioade ca tine , de altfel cam toata perioada de Diph a fost cu dureri de burtica , rare este f adevarat dar au existat , ceea ce la tine stiu ca nu au fost pana acum..... in ultima perioada . Durerile la mine au fost de doua tipuri : ca la cm sau intepaturi pur si simplu de ovare . Eu la cm aveam crampe din alea periculoase ca sa zic asa . Am mom si mom . Stiu ca ziceai tu intr-un mesaj anterior ca poate ti s eformeaza chisturi , dragutza de lucia ma asigura ca in timul acesta de pauza nu are cum sa se formeze chisturi si are dreptate , daca nu avem cm ele de la ce sa se formeze? Asa ca stai linistita . Am zile cand ma dor sanii si mijlocul, ti-am zis am momente si momente .



Fetelor ati cam tras chiulul si nu am sa va iert


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coletutza spune:

buna seara...Adevarat a-nviat!

am de raportat si eu: primul cm la 91zile dupa ultima injectie de diphereline....ultimele 20zile sub stresul asteptarii sa imi vina menstruatia, pentru a incepe noua strategie--> FIV.
cam atat....va tin la curent cu demersurile mele, si voua va urez multa, multa bafta la bebei.
va salut pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

coletutza, de ce nu incerci si natural, de ce treci asa de repede la FIV?De ce nu si IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coletutza spune:

beatrice75...because am deja 6IA la activ, inainte de diphe, plus patologie masculina, plus varsta:((...e studiata problema si cam asta e solutia la noi...sa dea Domnu sa si iasa.

te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Magdita, Fireyes va multumesc frumos pentru urari, sper sa ma descurc! Azi cred ca m-am descurcat la imbracat si dezbracat frumusete de baiat, dar sa vedem si sambata daca nu ma emotionez!Am facut si poze noi cu bebicii dulci(finutzul si nepotzica) si le-am agatat la album.
Coletutza asa e, cand treci prin atatea IA nereusite, e greu sa tot continui asa, stiu cum e! Multa bafta la FIV si orice intrebari ai poti apela, ca am ceva experienta si acolo.
AditzaC dar un test ai facut?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Colegutza, scuze ca am tras concluzii gresite!
Fetele, imi puteti da nr de tel al dnului Tutunaru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata dragele mele,


In primul rand La Multi Ani tuturor celor ce-si serbeaza ziua numelui sau cea de nastere astazi , sa fiti sanatosi/oase si sa va fie viata o sarbatoare.

Va pun mai jos cateva poze noi cu nepoteii mei scumpi : Andrea, baietelul sorei mele, a implinit 3 anisori ( "mama ce succes" , cum canta Cleopatra Stratan), iar Mihai, baietelul fratelui, are de-abia 10 zile, dar se face el mare .

Va pup pe toate si va urez sa simtiti cat mai curand bucuria de a da viata .

www.flickr.com/photos/12786534@N04/page1/" target="_blank"> pozici dragi


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Beatrice, activeaza-ti PM-ul sa-ti dau numarul de telefon al dr.-lui T.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput