adrese serioase de chat?

adrese serioase de chat? | Autor: livia

Link direct la acest mesaj


Pupici la fete!
Eu nu folosesc adrese de chat asa ca nu stiu care/cum/unde sa caut asa ca,va intreb pe voi...unde gasesc niste adrese serioase unde poti comunica cu alte persoane fara sa fii luat peste picior,legat prietenii, etc? Am nevoie pt.o prietena draga care nu prea este sociabila si cred ca ,comunicand din fata computerului cu alte persoane ar ajuta-o in viata,ar prinde curaj sa fie mai deschisa,mai flexibila,neinchistata...

O fii bine ce fac ca o indrum spre asa ceva?

pupicei multi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Nu cred ca e bine ce faci pt ca ii intretii starea de neadaptata.
Ar fi mult mai bine daca ai incuraja-o sa iasa afara si sa-si lege prietenii reale.

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natasa79 spune:

Nu cred ca e ceea ce i-ar lipsii prietenei tale. Daca vrei sa o ajuti integreaz-o in viata reala nu virtuala .
Acestor oameni le lipseste increderea de sine si acest lucru ar trebui sa i-l dezvolti incercand sa descoperi calitatile pe care le are si sa le pui in valoare in viata de zi cu zi. Sa fie o optimista, sa vada lumea asta mai roz nu numai grii,.... Sa iasa din lumea cotidiana sa freventeze grupuri noi sa invete sa se exprime liber, nu e imposibil, si daca zici ca ti-e prietena esti persoana potrivita...
BAFTA!!!!!.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

din punctul meu de vedere poate fi si asta o solutie mai ales in cazul in care dupa cum spui este si o fire mai retrasa si ii este mai usor sa omunice prin scris
cred ca sunt multe chat-uri pe internet ,mult succes

_

www.taiwanfriendfinder.com" target="_blank">Taiwan Dating

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Nu cred ca exista o garantie de chaturi serioase. Peste tot sant oameni si oameni, depinde de ea sa stie sa aleaga persoanele ok.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Chatul e departe de a fi ceva serios. Nu gasesti acolo prieteni, in nici un caz. (Asta e o modalitate de a petrece timpul cand esti inchis undeva, nu ai nici o alta posibilitate. Like you do time.) Asa cum una din mamici a spus inaintea mea: incurajeaz-o sa iasa in lume. E cel mai potrivit. Sunt locuri multe unde ai putea sa o scoti chiar tu: vernisaje, expozitii de flori etc.

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

livia, in germania sunt cluburi pentru hobbies? un website util e meetup, nu stiu daca aveti asa ceva. spune-i despre solutia asta, e cel mai bine. petrece timp cu activitati care-i fac placere si socializeaza, dar vazand omul la fata. pe-aici sunt o gramada, inclusiv biblioteca are o gramada de cursuri free si evenimente de tot felul. eu n-am timp sa ma duc la cate optiuni exista. virtualul e bun doar ca punct de plecare, dar tot la intalniri fata in fata ar trebui sa duca.

abdominabila

Mergi la inceput