Tulcence ? (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Gabi esti o fericita ca te-ai plimbat , ai facut shopping sa poarte sanatos si iubit lucrurile Albert si sa se bucure si de jucarii .Felicitari pentru Albert ca stie cum il cheama , cati ani are etc
Bafta la gradintita !!

Mirell@ felicitari lui bebe Teo am vazut pozele cu el si filmuletul cu " ma iubeste... nu ma iubeste" e un fenomen bebe servici usor iti doresc si ai grija de tine

Laura pupici de la noi

Restul fetelor pe unde sunteti ?

Noi suntem bine , cand este cald afara suntem mai tot timpul la plimbare cu copii , scot astia mici untul din noi , ne alearga in toata partile, vor peste tot : leagane, topogan, pe faleza .
Cine vrea sa ne mai vada avem poze aici

Va doresc o zi frumoasa si mai revin

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

danybv

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

bun gasit, dragele mele!
dupa cum vad v/ati cam lasat pe tanjeala cu scrisul...si nici de mine nu v/a fost dor. am revenit insa si avem si mai mult elan ca doar unde/s 2 puterea creste
despre lunile in care am lipsit pot spune ca au fost cumplite. am sa va povestesc poate cand se vor estompa amintirile si durerea. va spun doar ca nasterea fetitei mele a fost o experienta unica, minunata care m/a readus la viata.
Crina a venit pe lume pe 3.03.09 la ora 22.15. 3,2 kg, 50 cm si nota 9. a stat o noapte la oxigen si de a doua zi cu mamica in rezerva.
acum suntem deja mari, avem 6,5 kg, 60 cm, suntem cuminti, papam tzitzi, iesim in parc si ne jucam. am deja si vocabular...stiu sa zic> aia, ga, ghi,eee si alte cateva sunete imposibil de reprodus ptr mami. am fost si la marea intalnire cu doamne doamne si acum sunt crestina.
asadar fetelor am o minune de fetita. sper ca voi sunteti bine toate. deabia astept sa ne intalnim sau macar sa vb. revin cat de curand cu poze. mii de pupuici


silvi mama CRINEIPOZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Bine-ai revenit Silvia sa stii ca nu te-am uitat deloc .

Asteptam poze cu printesa ta Crina si poate reusim sa ne vedem in parc

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

buna.....

Silvi eu chiar ca nu te-am uitat ... zi de zi cand merg sa-l iau pe Teo trec pe langa blocul tau si ma gandesc la tine. M-am tot uitat dupa tine de fiecare data, dar nu te-am mai vazut.
Felicitari pt Crina... este exact cu 2 ani si o zi mai mica decat Teo (2.03.2007).

Gabi LA MULTI ANI PENTRU ALBERT! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.

Dany , multumesc pentru succes la scoala. Sa stii ca am succees si e foarte bine.

Noi suntem bine nu mai am timp deloc pentru altele decat sambata sau duminica. Zilnic vin tarziu acasa pe la 5 ca merg si la cumnata la spital. S-au nascut gemenii(Alexandru 1800g si Rares 1950g) sunt tare dragalasi. Acesta este Rares, iar ascesta este Alexandru... Unul doarme continuu iar celalalt numai cu ochii deschisi si cauta sa manance.

o zi buna!


Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca)
............................................................................
Mirell@ mammy lui Teo 2 anisori si 1 luna 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Buna, fetele!

Silvi, bine ai revenit, noi nu te-am uitat deloc, ai vazut am vorbit de tine cand erai in spital.Ne-am si intalnit, ai o grasuna super dragutza! Mara azi a facut 5 luni, am fetita mareeee, se joaca cu jucarii, chiuie, ieri a mancat prima supica strecurata, suc de fructe mancam de vreo 2 sapt., ii plac nu e mofturoasa...de cand cu jucariile s-a mai linistit nu mai vrea in brate asa mult...ca m-a capiat pana acum, noaptea doarme cate 9 ore cu 2 pauze de laptic de 5 minute apoi iar baga nani...

Noi ne plimbam mai mult prin parcul de la Piata Noua si in cel de la Delta dar daca facem reuniune venim si la Personalitatilor.

Fetele, Silvi tu ai nr de mobil al dra Timofei, vreau sa ma duc la control sa vad daca mi s-a retras fibromul sa vad ce protectie imi recomanda si e full la Visamed la Timofei pana in iunie, m-as duce la siptal cand e de garda dar nu am nr. drei Timofei, sau la cine sa ma duc care are si ecograf la cabinet, exclus Argintoianu...?

Pup toate fetele si sanatate multa la pitici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetele


Mirell@ sa traiasca gemenii cumnatei tale , sa creasca mari si sanatosi .

mirelaionut pentru Mara ii urez la multe lunite sa creasca mare , frumoasa si sa fie sanatoasa si poate reusim sa ne vedem in parcul din piata noua , mie imi ploace tare mult acolo .De cand am venit la Tulcea imi place mult zona aceea , nu stiu de ce dar .... imi place

Silvia nu uita sa ne pui poze cu Crina

Gabi ce mai faceti voi ? ce face Albert ?

Arissa servici usor si asteptam vesti de la tine .

Moruna sper ca sunteti bine . Da-ne un semn de viata !!!!

Noi suntem bine cu totii .Majoritatea timpului il petrecem prin parcuri cu cei mici .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

va cred ca v/ati gandit la mine ptr ca si eu m/am gandit la voi...gabi si dani chiar m/au mai si sustinut cand imi era mai greu. fetelor vreau sa ne intalnim sa va dau hainutele inapoi da nu stiu cand.

in alta ordine de idei...sambata am fost la yiua nepotelului meu alex, duminica la tara, ieri am fost in parc si am iesit dupa 3 ca am zis ca poate ma intalnesc cu cineva mai dupa amiaza da tot nu m/am intalnit cu nimeni...poate reusim sa stabilim ceva totusi.

mireluta, nr dr timofei>0240511511 la cabinet si 0723008284 de mobil.daca vrei parerea mea dute tot la bucuresti sau la un medic bun. poate ca am eu un fix da eu la tl nu ma mai duc in veci. cat despre protectie cred ca daca nu mai alaptezi poti folosi orice metoda. eu ptr ca alaptez am avut de ales intre sterilet si contraceptiv injectabil si am ales injectia. sa/ti traiasca MARA si sa fie sanatoasa!

eu am sa ies si astazi da nu stiu la ce ora sunt in parc ca tre sa platesc si banca, telefonul si sa fac si o programare la oftalmolog...

pupici la toata lumea!

silvi mama CRINEIPOZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

dany, n/am uitat de poze da n/am timp sa pun poze...promit cat de curand ...poate reusesc intr/o noapte. pupici la pitici!

silvi mama CRINEIPOZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Silvia spor la treaba azi prin oras .
Poate reusesc sa ies si eu azi afara cu Maria, sotul vine de la munca abia dupa ora 14 .Daca ies afara te sun eu pe telefon si vad daca esti prin oras sau nu .
Plimbareala placuta

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


Mergi la inceput