INSEMINARE [36]

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Citat:
citat din mesajul lui CrisaS

Auziti ...dar ...ca fapt divers daca se sparge pana luni mai sta acolo sa astepte spermatozoizii? Sau...ca m-au cam luat intepaturile si mi-e cam frica!
Off sant asa de speriata ca daca se sparge ca daca nu se sparge ...ideal ar fi sa fac eco din ora in ora nu? Ca sa vada daca mai e acolo..o doamne!
Fetelor sa-mi tineti pumnii!
Va pup dulce,
Crisa
Hristos a Inviat!


http://tt.lilypie.com/E085m4.png


Scuze! Scrisesem inainte de link!
Incearca sa stai linistita! Iti tin pumnii! Sa ne tii la curent!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Hristos a inviat fetele !

CrisaS - stai linistita totul va fi bine, eu nu cred ca ai ovulat inca si in plus poate sunt mai multi foliculi si se sparg separat !
Iti tinem pumnii pentru luni sa ne zici ce ai facut ! Si plz nu te mai stresa atat ! Si daca te agiti si daca nu rezultatul este tot ala.

Dankutza - eu cred cu tarie ca rezultatul a fost eronat pt ca pana acum trebuia sa inceapa o sangerare sau sa fi eliminat deja. Sau asta e parerea mea ! Oricum mergi marti sau miercuri cand e primul medic oricare ar fi el la Dacia si vezi ce si cum, daca e ceva inneregula (desi eu nu cred) poate iti dau tratament sau ceva si sa fie bine. Iti tin pumnii si sincer iti doresc din tot sufletul ca totul va fi ok !

In asteptarea unui ........
Dr Anca Moisa
1 IAD nereusita 30.01.2009
1 IAD reusita 02.03.2009 - avort menstrual la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Deci sensibila....vreau sa nu ma gandesc si sa nu ma stresez..dar e greu sa ma controlez.
Cat sta dom'le foliculul ala...sa astepte pe baieti:)))))) spuneti-mi si mie...ca sant curioasa!
Voua va explica..sau poate stiti voi...asta mi-a fost jena sa-l intreb..am vrut sa sun azi sa-i spun...dar barbata-miu zice ma ti-a luat sange ieri..cred ca isi da seama din sange cand esti aproape sa ovulezi nu stiu...ce sa mai zic..oricum am fost fericita ca a fost mare!
Uite ca ziceam ca nu mai fac inseminare dar m-am dus..a fost asa ca o revelatie m-am enervat in ziua 12 si am zis ma duc sa vad...daca e folicul fara medicatie.Si a fost..si vreo 7, 8 pe od..dar mici!
Va pup fetelor si inca o data Paste Fericit!
Crisa

http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Crisa- teoretic, ovulul e viabil 24 de ore, practic, e ok pt conceptia cam 10-12 ore. Dar, exceptrand testele de sange, dr o sa-si dea seama daca e momentul si dupa lichidul care exista dupa spargerea foliculului, dupa glera prezenta....
Tinand cont de faptul ca maine e luni, cred c-ai sanse mari sa fii in timp! Mult noroc, si nu te mai stresa ca nu se mai dezvolta foliculul cum trebuie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Crisa, draga mea, nu te mai stresa. Nu te mai gandi daca s-a spart foliculul sau nu. Fie ce-o fi! Din cate stiu eu, el traieste 24 de ore. Deci o sa-l prinda la fix baietii. Sar din cateter direct pe el. Bafta multa maine.

anana, durerile de burtica pot fi si din cauza ovulatiei, a tratamentului facut sau poate din alta cauza. La mine, primul simptom au fost durerile de sani. Au devenit sensibili la atingere si foarte tari. Cand ne jucam "de-a mama si de-a tata", pur si simplu, sotul trebuia sa uite de existenta lor, de durere ce aveam. Pe mine nu ma dor sanii inainte de ciclu. Deci in mod automat, asta reprezinta semn de sarcina la mine. La fiecare femeie este altfel. Ba chiar doua sarcini la aceeasi femeie sunt diferite. Parerea mea este sa astepti linistita si nu te stresezi. Cinci zile trec foarte repede. Sper sa iasa cu ochisori. Si scrie mai des la "cronicutza" noastra.

sensibila esti tare dragutza. Iti multumesc de incurajari. In momentul asta nu prea stiu ce sa mai cred. Azi dimineata am mai facut un Surecheck, la 5 zile dupa primul. Din nou dunga de control a iesit usor palida. Este parca un pic mai accentuata decat la celalalt test. Data trecuta in ziua 23 s-au colorat imediat cele doua liniute. Acum in ziua 24, este inca palida cea de-a doua liniuta. Incep sa cred ca cei de la Synevo, au avut dreptate. Oricum, misterul ar trebui sa fie dezlegat doar de dr. Eu cred ca la eco ar trebui sa vada ceva. Poate gaseste un raspuns. Eu am in continuare sanii tari si mariti si un miros.... Ai mei din casa nu detecteaza mirosul cum il detectez eu. Ma duc zilele astea la dr. Nici nu stiu cand vin astia la munca.

Pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

HRISTOS A INVIAT !

Cosi , despre tine ce ne mai spui ?

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Hristos a inviat!!!

Crisa,nu te stresa.ai fost la IA?cum esti?

Anana,si eu am avut exact ca tine dureri de burtica dupa IA vreo cateva zile bune chiar.Am inteles ca e normal.

Acum sunt la 13 zile de la IA,sanii ma dor,ma doare si spatele cateodata si nici semn de rusi,iar temperatura tot mare e,37,2.
Maine cred ca fac un test,nu e prea repede?maine ar trebui sa vina rusii.

Dankutza,subscriu cu ce spunea Sensibila,daca era sa fie ceva rau deja trebuia sa ai semne ca se elimina,dureri mari de burtica,de care eu sper sa n-ai.Asteptam raspunsul Cezarei.Cand mergi?azi sau maine?

Va pupic pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Hristos a inviat!!!
Crisa,nu te stresa.ai fost la IA?cum esti?

Adevarat a Inviat sau ...Adevarat ca a inviat..nici acum nu stiu cum e corect..
Carla..acum ma pregatesc sa plec..am la 12.30 inseminarea la voi o sa fie 19.30...am niste emotii iar cat carul...aseara pe la 10 iar am avut dureri de-alea de simteam ca-mi explodeaza abdomenul..teoretic cam azi maine ar trebui sa ovulez eu ca am ciclu de 30 de zile...ma rog om vedea.
Sa-mi tineti pumnii...off Da Doamne sa se prinda!
Multumesc ca sunteti alaturi de mine!!
Va pupic dulce,
Crisa

http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Mult succes CrisaS!
Eu sunt programata pe vineri dimineata pt inseminare. Sper din toata inima sa fie cu succes!


Citat:
citat din mesajul lui CrisaS

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Hristos a inviat!!!
Crisa,nu te stresa.ai fost la IA?cum esti?

Adevarat a Inviat sau ...Adevarat ca a inviat..nici acum nu stiu cum e corect..
Carla..acum ma pregatesc sa plec..am la 12.30 inseminarea la voi o sa fie 19.30...am niste emotii iar cat carul...aseara pe la 10 iar am avut dureri de-alea de simteam ca-mi explodeaza abdomenul..teoretic cam azi maine ar trebui sa ovulez eu ca am ciclu de 30 de zile...ma rog om vedea.
Sa-mi tineti pumnii...off Da Doamne sa se prinda!
Multumesc ca sunteti alaturi de mine!!
Va pupic dulce,
Crisa

http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Gata am venit!
Am facut-o deja pe-a doua...nu-mi vine sa cred...acum o luna jumate mi-era frica nu stiam ce-i aia si ce inseamna si acum sint deja la a doua!
A fost ok...m-a inseminat imediat dupa inseminare mi-a facut eco..parca m-am simit mai bine..foliculul era inca acolo...s-a facut de 21..ei au spus ca in seara asta se sparge..ma rog maine dimineata.Am intrebat de unde stiu au zis ca dupa analiza de sange.Acum o sa stau cumintica sa astept!
Va pup dulce.
Crisa
Anaconda...16 saptamani vreau si euuuu!

http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput