Condica Salajencelor [90]

Condica Salajencelor [90] | Autor: silvana_salajan

Link direct la acest mesaj

CONDICA SALAJENCELORMAMICI CU 1 BB Elutaf- mami de for2nity- mami de diplodocus- mami de giulia_71 - mami de Maria - mami de mihaela_specht - mami de olim - mami de felicity05 - mami de dianalaura-mami de nazdravanDarkBendis - mami de MAMICIcu 2 BB-icisilvana_salajan - mami de si mic si scumpicmihaela_s - mami de si babymom75 - mami de si anacezara - mami de carmenardelean - mami de si bimilit - mami de si claudiasabou- mami de si In asteptarea lui BlueEyespiticutzmikirikiPrieteneaileene

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Deci amu is sfa la butoane si trebuie sa recuperez ce am pierdut zilele astea. Vad la tv o reclama stupida dupa aprerea me: Tu cat timp pierzi zilnic la toaleta?Apoi io le-as spune ca timpul meu la toaleta nu ii pierdut ci castig clipe de relaxare is in zona. MAi haideti la o poveste ca stirile is pline de arestari, crime, si alte grozavii. Nu mai vreau sa vad si sa aud de asa ceva. Pana la urma nu mai deschid televizorul. Bine o zis sor-mea: bine ca am plecat din Ro. M-as duce si io da unde?Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana_salajan

Deci amu is sfa la butoane si trebuie sa recuperez ce am pierdut zilele astea.
Vad la tv o reclama stupida dupa aprerea me: Tu cat timp pierzi zilnic la toaleta?
Apoi io le-as spune ca timpul meu la toaleta nu ii pierdut ci castig clipe de relaxare
is in zona. MAi haideti la o poveste ca stirile is pline de arestari, crime, si alte grozavii. Nu mai vreau sa vad si sa aud de asa ceva. Pana la urma nu mai deschid televizorul. Bine o zis sor-mea: bine ca am plecat din Ro. M-as duce si io da unde?

Dulciuri




fata vorbeste in numele tau.da?ca ptr mine e un chin.daca nu bag laxative imi ies ochii ca la melc.auzi da la ce e reclama?
la mine in casa tv merge doar 30 de min,seara inainte de culcare se uita Tudor putin si pa tv.io stirile mile selectez pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

fataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

m-ai sedus si abandonat?asa ceva.

Peseu:nu ma mir ca andrei crede in iepuras, ca io adult il astept cu drag.nu ca am nevoie de ceva, da asa ca traditie.si e pe vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.ADICA VINE CU CADOU NU E PE VINE SAU IN VINE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Is in zona. Apai nu stiu la ce e reclama. Ca inca ne lasa in suspans. Ne face atenti. Cine stie la ce e. O fi la un wc portabil. Cred ca Miha o scris deja ca s-o gatat vacanta numa ca io in ultimele zile am fost cam zombie si nu mai stiu. Nu mai stiu nici ce zi e. Azi am facut un pic de efort sa constientizez ca e miercuri. Mno neuronu in vacanta! Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:


Trimis la: - 12/04/2009 : 23:42:02

Noi pe langa casa...daca vreti sa stiti cum am petrecut si sa vedeti ouale vopsite, stiti unde le gasiti.
ps...adica pe blog!


Cam atat, va pup si va doresc o saptamana frumoasa, noi maine mai avem vacanta...apoi incepem in forta cu toate.


Trimis la: - 13/04/2009 : 23:26:27

Eu mai am 5 saptamani de scoala...nu stiu cat si cum mai intru pe la voi, o sa am mult de muncit, vreau sa termin cat pot de mult si de bine...asa ca va si daca aveti timp, mai aruncati un ochi pe blog cand vi se face dor...Eu o sa mai citesc pe aici dar sigur timp sa scriu nu prea voi avea. si .


Oti, am dat copy/paste ca mi-o fost mai usor . Am scris tot la ore mici, ca atunci am apucat...

Pe scurt, am avut ieri test la religie, l-am luat. Azi am terminat de citit cartea in engleza, am scris recenzia, maine o prezint. Am terminat prima carte(din 3 cate am de citit la suedeza in astea 5 saptamani), trebuie sa scriu recenzia. Saptamana viitoare am test la engleza. Am de facut o lucrare la stiinte sociale, e in lucru. Mai vreti? Am de scris 2 compuneri la suedeza, una la scoala, una acasa...am de scris o dezbatere despre un subiect la zi(ma gandesc sa scriu despre Moldova si revolutia de saptamana trecuta) si am de lucru berechet din manual. Si pe langa astea stiti si voi...laborator, casa, masa, copii......sa va spun ca n-am apucat inca sa ma vopsesc pe par si am vopseaua de acteva zile??!!

O sa fiu cam telegrafica, va citesc dar de scris...nu prea mai apuc. O sa mai scriu pe blog una-alta...

si mai intru sa va spui de Paste cele urari.


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Miha, am vazut, mi-am facut mea culpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Buna dimineata salajence dragi! Poftiti la o cafeluta mare mare, aburinda! Zaharul si laptele vi-l aduceti voi, da, ca eu o beau neagra!

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

'mneata! Poftiti la cafeluta!Aluatul meu de pasca e la dospit deja. Haideti somnoroaselor, trezirea! Am scos o punga de foietaj cred ca voi face saratele din el. Si mai coc azi si blatul de tort. Inca nu stiu precis dar 99% e red velvet Sa vedem daca nu m-oi suci pe ultima suta de metri. si spor la trebi. Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

tu Oti, 2 cafele deodata! Sa nu o ia tensiunea la deal
Si eu m-am trezit de la 6 jumate, ca nu a mai vrut pruncu sa doarma dupa ce l-o pupat tata-sau. Mai pregatesc si eu ceva pe aici, ca pe la 10 vine fina-mea=vara-mea sa facem blaturile. Ca facem trei prajituri pe din jumate, si ma ajuta si ea. si mai am trei blaturi de praji de facut pt mama, ca anul asta ii fac eu prajiturile.
Am si o veste buna, ieri m-a sunat fina-mea de la braila si am aflat ca voi avea un finut. A fost la eco si cica 90% sanse ca e baiat samburelul. Asa ca voi boteza un baietel in toamna!
Am fost ieri si am probat vreo 7 rochii, erau frumoase, dar mi se vedeau suncile prin ea. Sa mor io ca toate is facute asa sa se vada burta , nu ca as avea io 62 de kg.! Mai astept, cica dupa Paste se mai aduce multa marfa de gala, ca incep nuntile, daca nu o sa imi iau una la care mi-a ramas gandul, da o sa imi iau si pantaloni-burtiera de aia speciali, sa imi astupe soldurile si burta.
Va las deocamdata


diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

'neata!!!!!!!!!!!

multam de cafei!!!


moama ce harnicute sunt in zona.auzi tu la ele,coc blaturile.ai de viata mea.io-s lenesa intruchipata.
is in zona.........

Mergi la inceput