Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Krelia, si eu simt de vreo saptamana asa..o ameliorare a simptomelor naspa..ale mele erau de gastrita..si vad ca s-au mai calmat.Bine..tot sa nu vad prajeli si acrituri..da..sunt mai bine! Intre timp m-am procopsit cu gingivita
O fi ca ne apropiem cu pasi repezi de 12 saptamani
Eu cu epilatu ma fac cu aparatu..da asa m-am puturosit..Nu am fost niciodata la cosmetica sa ma epilezMAi mult de rusine..adica cum sa stau acolo cracita ca la gineco???Am eu mai multi pitici.Plus ca nu's convinsa de curatenie si ce folosesc aia pe acolo

Laura, 9+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Raluci, te acompaniez eu la una, ca eu tot asa stau, la fel ca si acum 7 saptamani

Alina mamica lui Bradut cel vesel si voinic (08.07.2004)
si 9+
poveste Bradut
bebe surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nici eu nu pot sa spun ca am prea mare chef de fufu insa nici n-as refuza daca mi s-ar propune, eu nu cred ca pateste bebe ceva din cauza asta (daca nu te agiti prea tare, bineinteles). problema e ca al meu nu prea mai vrea il cam inhiba faptul ca-s gravida ...
ati mai auzit asa ceva?


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui alunelsialbinutza

Raluci, te acompaniez eu la una, ca eu tot asa stau, la fel ca si acum 7 saptamani

Alina mamica lui Bradut cel vesel si voinic (08.07.2004)
si 9+
poveste Bradut
bebe surpriza



Vin si eu!!

9+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:



Asteptam momentul asta. Nu sunt nici inconstienta nici sadica, daca e cu masura ... e mai rau sa fii un car de nervi ca nu fumezi si sa poftesti pana ti se face rau. Eu am patit-o la prima sarcina

Alina mamica lui Bradut cel vesel si voinic (08.07.2004)
si 9+
poveste Bradut
bebe surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

raluci_b, si eu trebuie sa ma duc zilele astea din nou la epilat. Spuneam acum cateva capitole ca nu stiam daca sa mai merg sau nu, dar mi-am facut curaj, am luat un NOSPA inainte, unul dupa (nu stiu daca era cazul chiar asa...dar...sunt un pic si paranoia... ) si m-am dus. Nu a fost insuportabil ca si durere.
Anii trecuti ma faceam si eu cu crema, pt ca nu aveam incredere in igiena celor de la cosmetica, si...imi era si putin teama. Dar de cand am aflat ca s-a deschis exact in cartierul nostru un cabinet de cosmetica (totul este nemtesc: sefa, personalul instruit in Germania, produsele, conditiile -totul este fff igienic si sclipeste de curatenie) am inceput sa merg si sunt foarte multumita. Eu cred ca este foarte important sa gasiti si o cosmeticiana buna, care sa nu aiba doar diplome afisate pe pereti, ci sa stie si meserie.

A_driana , exact asta vroiam sa intreb si eu: cand se considera ca misca bebele "oficial"? Cand il putem simti noi prima data? Pentru ca el misca si acum. Mie pe langa poza de la ecograf, mi-a dat medicul si o foaie pe care sunt scrise masuratori: saptmana, cati mm avea, cat este sacul embrionar. Pe langa asta, mai precizeaza ca are activitate cardiaca + miscare/miscari. Ne-a si spus ca se misca foarte mult, numai ca e prea mic, si inca nu il pot simti.
Deci, prin ce saptamana incepem sa-l si simtim ca misca? Wow...abia astept...

Ramonika, si al meu sot exact ca al tau Prin saptamana a-5/6-a, cand inca nu-mi era asa rau...aveam un chef nebun de fufu si el nu vroia...sa nu pateasca ceva bebe, sa nu se "dezlipeasca" si inca o mie unu explicatii. Acum de cand ma vede ca sunt ca o matza lesinata...abia ma tarai prin casa...vomit tot ce mananc...se gandeste ce sa faca sa ma simt mai bine...nu-i mai sta lui gandu la prostii

Eu sunt putin mai bine azi...deocamdata....am mancat doar paine prajita si branza, si am baut o cana de limonada. Daca si astea le mai dau afara...atunci cred ca o sa traiesc cu AER, ca nu mai pun mancare-n gura.

edit: ca am uitat sa schimb semnatura . Oare nu este vreo metoda de a se schimba singura, ca eu tot uit sa schimb acolo
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

No gata, m-am mutat pe calculatorul la ai mei
Am vb cu doctora mea de dimineata, mi-a zis ca e ok perioada dintre cezariene, de asta mi-era cel mai frica. In rest mi-a zis sa iau no-spa si duphaston si merg la eco peste vreo 2-3 saptamni, ca i-am zis ca nu vreau mai repede, pana nu i se aude inimioara,

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008) si 4 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

off, fetele cu tigarile, eu va intrebam asa in general si voi repede sa bagam una mica, eu doar de la sot mai trag cate un fum. este adevarat cu nervii ce ziceti voi, dar mai bine papam ceva bun si adio tigara.

oricum e clar totul trebuie cu masura, la anumite chestii masura mai mica la altele masura mai mare.

si eu stiam ca bebe misca inca de la 7-8 sapt dar noi vom simtii mult mai tarziu.....in asteptarea acelui moment

7+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Daca vede Elilov despre ce vorbesc ma stie tot Dc-ul

9+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

aaa al meu sot mai zice, lasa ca atat fufu sa-l concepem am luat portie destula.......saracul

7+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput