Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Maria, Carla,Bebe beca,Alynta

NOI
Cristina 33 + Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)

AMR 7


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Oanaalex..felicitari pt vestile bune si pt grasunica!!
Oana_MVT..cum ati petrecut ultimele doua zile?Bebe e cumintel?
Bebe_Beca..sa dea D-zeu sa gasiti joi calea cea mai buna pt tine si bebelina!!Tinem pumnii!!

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

MARIA,,esti o draguta,tu chiar nu uiti de nimeni.

BLUE,te cred ca te enerveza moasele astea,mai bine le informezi dinainte ce a zis doctorul.

OANAALEX,felicitari pentru vestile de la eco!

IOANA,te inteleg,e nasol si cu lipsa lichidului,si cu faptul ca trebuie sa se declanseze travaliul pentru nastere naturala,basca banii in plus si timpul tau.



elena,31 cu XXX Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Blue..te-ai mai linistit?E totul bine..fii sigura de asta!!

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Bebe Beca si eu voi naste la Regina Maria tot cu dr Niculescu.

pupici la burtici.

31 saptamani cu Ada Ruxandra [love]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Vad ca nu ati mai fost asa vorbarete cat am lipsit eu de la calc..,am papat si mai stau un pic in zona..afara ploua torential si parca m-a luat somnul!!

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
tare harnicute ati fost astaziFelicitari fetelor care si-au vazut bebicii la eco si ma bucur sa aud numai de bine.
Eu am afut o zi mai grea in sensul ca am avut dureri cam mari de burtica si mi s-a intarit burtica mai toata ziua, cum faceam un pas cum durere si burtica intarita.Sper sa fie o chestie trecatoare si maine sa fiu bine ca daca nu pun mana pe tel si o sun pe dr.
Am si eu o intrebare la fetele cu tiroida, voi testati bebelul imediat dupa nastere sa vedeti daca tiroida lui este ok? Am citit pe net ca cica asa e recomandat pt mamele care au tiroida, o voi intreba si eu pe dr sambata cand merg la control.Oricum aici totul este un pic mai in urma, mi-as fi dorit f mult sa pot preleva celule stem la nastere dar din pacate aici nu au inca asa ceva, si nici nu lucreaza cu clinici din strainatate.



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si la noi a plouat azi toata ziua. maine si poimaine ninge. eu am tras chiulul nitel de la munca si-am cutreierat prin doua magazine de unde am luat decoratiuni si alte chestii de Paste. erau 50-60% reduse. philip va fi cel mai incantat. m-am hotarat si ce gatesc de Paste dar nu stiu daca voi avea energia necesara. as vrea sa invit o familie la noi, tocmai am descoperit o romanca aici care are o fata de 17 ani si e maritata cu un american. ea a venit anul trecut si nu prea se simte acasa, asa ca m-am gandit ca iar prinde bine. faza e ca nici nu i-as invita si sa ma fac de ras ca nu pot face nimic. hm...
blue, capul sus, sa stii ca si eu ma gandesc de multe ori ca din cauza diabetului am burta asa mare, dar asa am fost si la philip, de fapt muuult mai grasa si atunci totul a fost ok. fa testul si te vei linisti. moasele astea ar trebui sa-si mai tina gura atat timp cat nu stiu nimic concret.
oanaalex, ma bucur ca totul e bine.
elena, cum e cu infectia?
pupici

philip
32weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ganesha, aici difera de la stat la stat, in utah se testeaza bebelusii pt 36 de boli mostenite, printre care se include si pt tiroida. i se ia sange singe din calcai si se umplu cerculetele astea de pe hartie. din cate am citit, o tura de teste in se fac cand se naste si pana la 2 zile, apoi tura urmatoare la vizita de 2 saptamani a bebelusului:
http://learn.genetics.utah.edu/content/health/ngs/

philip
32weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Mersi fetelor, si eu is tare linistita ca am vazut-o ca eram obisnuita de la Chicago cu ecografe la fiecare vizita si aici acum a fost primul, si cred ca si ultimul
Philip si eu am fost ieri prin magazine si am luat tot felul de pasti. Suntem norocosi ca avem sarbatorile in urma lor ca beneficiem de reduceri
Vad ca in curand o sa avem bebei, deabia astept. Oana mai da-ne un semn sa stim ca esti bine.
Ganesha las-o mai incet cu munca daca ai dureri ca mai tr bebele sa stea la calldurica.
Acum fug sa citesc din urma ca inca nu am avut timp.

Oana 35+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21

Mergi la inceput