Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

A, si am uitat: m-a masurat asistenta cu ceva fiare si doftorele a decretat: BAZIN LA LIMITA. Adica ceva de genul:"incercam noi naturala, nu te baza ca-ti iese"

38+Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Tufetele, eu sunt la odisee de la capitolul 5 deci am vechime, nu gluma.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Tufetele, eu sunt la odisee de la capitolul 5 deci am vechime, nu gluma.Monica sotie si mama fericitaE primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!
Ayla, ce vremuri! Da' de ce ai plans azi?Ma lamureste si pe mine cineva cu dopul gelatinos, va roooog?Edit: si la mine se poate da PM pentru modificari in listuta , nu mai intru sa ma adaug pe prima pagina, next time Ana-Maria 38+AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Buna seara

Eu am inceput sa pierd timid din dop si ma chinuie contractiile de asta nopate de ma zapacesc. Sunt dureroase dar rezonabile totusi, ce ma enerveaza cel mai tare e ca azi cand am ridicat-o pe fiica-mea in brate am crezut ca pic jos, parca mi-a taiat cineva mijlocul.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hihihi, monica (ayla), ce mica erai :) adica nu ca virsta, dar asa, erai mica... te-ai maturizat muult de-atunci!!!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ilinca, stiam ca e pastele, da am uitat, deh... e vina ta, daca nu mi-ai dat praji!!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hihihi, monica (ayla), ce mica erai :) adica nu ca virsta, dar asa, erai mica... te-ai maturizat muult de-atunci!!!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose


Din pacate
Vezi, de-asta am plans, Ana-Maria.
Timi, scoate, agitatele?
Ana-Maria eu nu stiu cum e dopul, nu stiu sa-l fi vazut pe-al meu.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Sara Buna Fetele! Nu am apucat sa recuperez. Dau un semn si dupa aceea ma apuc de citit.

Ilinca si eu sunt cam in situatia ta si la mine gaza mica se pare ca e cam puturoasa. Iar asta cu berbec+taur chiar ma enerveaza ca deabia ma setasem si ma obisnuisem ca o sa fie berbec. Acu iar o iau de la capat. Chiar de cand incepe taurul?

In alta ordine de idei... am avut o discutie cu pediatru cred ca v-am mai zis. si am vrut sa-mi recomande o marca de lapte praf si ceva in cazul in care bebe are temperatura,ca sa am in casa, in cazul in care va fi nevoie sa nu alerg ca bezmetica noaptea ca la astia farmaciile se cam inchid nu gasesti orice oricand. Asadar am stabilit pt formula- Nan 1 (sper sa nu fac reclama dar e cam singurul comun care il voi putea gasi si acasa), dar doctorul a zis ca e unul nou cu dunga aurie. Am cautat pe net si e cel H.A adica hipoalergenic. Acu eu am dilema mare nu e suficient cel simplu de ce sa-i dau eu H.A daca copilul meu e normal, sau o fi vre-o formula noua si eu nu stiu. Mamicile care mai folosesc lapte praf voua ce v-a recomandat medicul? Sau daca nu stiti sunteti dragute sa intrebati medicii pediatrii pe care ii aveti, ca vreu sa stiu parerea unui roman. Aaaa ca sa nu mai zic ca aici prospectul e in rusa sau georgiana asa ca habar n-am sa citesc pe cutie.

2. Voua ce v-au prescris medicul in cazul in care bebelul face temperatura. Cel de aici a zis Eferalgan sirop pt bebei sub 3 luni. Dar tind sa cred ca e un maaare prost ca am cautat de mi-a venit rau si asa ceva nu exista. cel putin nu in farmaciile lor. Apoi am intrebat farmacista de ce produse mai stiam eu da a zis ca nu se folosesc sub 3 luni. Deci sunt in ceata total. Plsssss HELP. Noroc ca m-am gandit din timp ca nu stiu ce ma faceam daca ma loveam de asa ceva cand copilul meu avea nevoie urgenta.

Sper sa prind pe aici cateva mamici care sa ma poata ajuta. Acu ma duc sa citesc sa vad ce mai fac burticutele ramase.






39 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Ilinca, cum asa?! Vine bebita cand se va simti ea pregatita... Oricum, are greutate super buna si grad maturare 2 e ok, sau nu?! Eu stiu ca e ok! Deci, ma lasi la greu?! Imi si inchipuiam cum dupa ce nastem, ne intalnim la o bere si o pipa in fata clinicii, povestind de una, de alta...

Lasa, ca vede fata ce si cum vrea! Si nu stiu cum sa zic dar poate e mai ok Taurul decat Berbecul...


39+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Sara Buna Fetele! Nu am apucat sa recuperez. Dau un semn si dupa aceea ma apuc de citit.

Ilinca si eu sunt cam in situatia ta si la mine gaza mica se pare ca e cam puturoasa. Iar asta cu berbec+taur chiar ma enerveaza ca deabia ma setasem si ma obisnuisem ca o sa fie berbec. Acu iar o iau de la capat. Chiar de cand incepe taurul?

In alta ordine de idei... am avut o discutie cu pediatru cred ca v-am mai zis. si am vrut sa-mi recomande o marca de lapte praf si ceva in cazul in care bebe are temperatura,ca sa am in casa, in cazul in care va fi nevoie sa nu alerg ca bezmetica noaptea ca la astia farmaciile se cam inchid nu gasesti orice oricand. Asadar am stabilit pt formula- Nan 1 (sper sa nu fac reclama dar e cam singurul comun care il voi putea gasi si acasa), dar doctorul a zis ca e unul nou cu dunga aurie. Am cautat pe net si e cel H.A adica hipoalergenic. Acu eu am dilema mare nu e suficient cel simplu de ce sa-i dau eu H.A daca copilul meu e normal, sau o fi vre-o formula noua si eu nu stiu. Mamicile care mai folosesc lapte praf voua ce v-a recomandat medicul? Sau daca nu stiti sunteti dragute sa intrebati medicii pediatrii pe care ii aveti, ca vreu sa stiu parerea unui roman. Aaaa ca sa nu mai zic ca aici prospectul e in rusa sau georgiana asa ca habar n-am sa citesc pe cutie.

2. Voua ce v-au prescris medicul in cazul in care bebelul face temperatura. Cel de aici a zis Eferalgan sirop pt bebei sub 3 luni. Dar tind sa cred ca e un maaare prost ca am cautat de mi-a venit rau si asa ceva nu exista. cel putin nu in farmaciile lor. Apoi am intrebat farmacista de ce produse mai stiam eu da a zis ca nu se folosesc sub 3 luni. Deci sunt in ceata total. Plsssss HELP. Noroc ca m-am gandit din timp ca nu stiu ce ma faceam daca ma loveam de asa ceva cand copilul meu avea nevoie urgenta.

Sper sa prind pe aici cateva mamici care sa ma poata ajuta. Acu ma duc sa citesc sa vad ce mai fac burticutele ramase.






39 + cu



Gaza, mie tot Nan 1 H.A, mi-a recomandat pana mi-a curs laptele meu(la 5 zile), de ce HA? asa se recomanda la nou nascuti ca masura de siguranta pt. nou nascuti (care pot avea diverse reactii, iar alergiile sunt de evitat), apoi trece pe NAN 1 normal;
Mie mi-a recomandat neonatologul din spital si pediatrul.

Cat despre medicament de febra......hmmm aici nu cred ca trebuie sa-i dai nimic pana nu-l vede medicul, nu-i dai nimic la febra...decat te duci cu el repede la medic, sau aduci medicul la el, sa-l vada - afla cauza apoi prescrie.....asa stiu eu.

Mergi la inceput