Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Buna seata fetelor,

La multi ani!celor ce poarta nume de floare.
OanaMVT ma bucur ca ai reusit sa mai treci peste inca o noapte , sper sa ajungi cu bine pana la termen.
Carla felicitari pentru noua masinuta, eu sunt foaaaaaaaarte incantata de ea pt ca la fel am si eu si m-am obisnuit asa de mult cu ea.
Restul fetelor va pupam si o seara placuta va urez.

30 + Darius Stefan
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/NuntaAnaLaurentiu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Tocmai am lansat prima comanda de hainute pentru bebelina. Voi ce marimi luati? Eu am luat 50-56. Sper sa fie ok.
hihihi, abia astept sa imi vina.

Chiar voi de la ce magazine ati cumparat hainute? Sunt in cautare de magazine online, pentru ca si asa sunt consemnata la pat, nu are rost sa ma agit acum la shopping.

pupici.

30 saptamani cu Ada Ruxandra [love]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

LA MULTI ANI ! de florii,tuturor rudelor si prietenilor.

MAGDA,sa-ti traiasca rudele! Sa stii ca si eu ma simt la fel,parca nu mai pot sa fac nimic,abia astept sa scapam de burta.


MOTIANA,multa sanatate ,ai grija de tine!

IOANA,noi am fost in Moghioros 3 ore,apoi la bunicul la spital,dupa somn,seara la Carrefour,acum asteptam sa se faca pizza.

KIRALINA,e buna marimea,dar sa nu iei foarte multe, ca ii raman repede mici.Spor la cumparaturi!

ERNA MARIA,stai linistita ca nu deranjezi cu nimic.






elena,30 cu XXX Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

"La multi ani" celor cu nume de floare si Paste fericit celor care-l sarbatoresc astazi!
Multumesc mult fetelor care m-au felicitat pentru masina, este in leasing, dar o simtim ca fiind a noastra. Deci: Anda_Magda, Deea, Maria, MamicaOana, LauraOana, Lauraa, Cris82, , Oana_du, Ely, Bebe_Beca, Oanaalex, Nicuratze, Clody, Anaela.

Anda_Magda, sorry pentru julitura, bine ca n-a fost mai rau.
Maria, imi pare rau ca nu ati avut vreme buna, dar bine ca v-ati simtit bine si in casa. Nervii mei de ieri dimineata au trecut, au venit altii azi . Masina este intr-adevar foarte spatioasa in interior, cum zicea si Ioana, portbagajul este micut dar se rezolva cu unul din acela de pus deasupra. Noi la masina dinainte (Octavia Tour) aveam portbagaj de 560 litri, asta are doar de 500, si se incarca mai mult in inaltime decat in lungime, trebuie regandit stilul de depozitare.
MamicaOana, sa stii ca ne gandim serios sa ducem masinuta la mare inainte sa nasc, doar ca nu avem unde sta acolo si fii-mea nu prea mai vrea sa stea in scaunul ei nici in oras, sa fac in aceeasi zi dus-intors nu se mai pune problema acum, cu ea asa mare.
LauraOana, pun poze noi cu burta cat de curand, promit.
Oanaalex, felicitari pentru casuta, ma bucur mult ca ati gasit ceva pe gustul vostru.

Carla, s.30 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Anaela..Dana ce mai face?Ca nu a mai intrat de mult pe la noi..cum se mai simte?
Carla..bine ca aveti alta alternativa cu portbagajul!!


33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Am pus poze noi cu burtica incepand de aici:
http://sabina.geneza.ro/poze/?level=picture&id=1651
De la 21 saptamani nu mai pusesem nimic, Lauraa, alege tu ce-ti place pentru album te rog.
Maria, da, avem bare de portbagaj pe masina si se poate adauga unul acoperit, la nevoie, dar mie mi s-a parut destul de spatios, daca ne schimbam noi conceptia si gandim pe inaltime.

Pe mine m-a luat bocitul azi ca n-am casa luna si nu ne ajuta nimeni, plus ca suntem fara un leu si fara un ou, bine ca am vopsea in casa si vopsesc ouale cui se ofera , dar suntem sanatosi toti si avem mobila si masina noi . Ma rog, cu mobila e cu dus si intors, ca o parte din bubele care trebuiau rezolvate inca mai trebuie, sper sa se rezolve pana la Pasti, asa e cand platesti in rate...

Carla, s.30 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

La multi ani si din partea mea pt toate floricelele.
Noi am avut dupa mult timp un wk plimbaret, am fost la munte si ne-am intors morti de oboseala, dar a fost f bine si relaxant.Oricum cred ca a fost ultima iesire inainte sa vina bebita la distanta mai mare, pt ca am observat ca nu ma mai tin curele nici la plimbari mai lungi si nici la stat in scaunul masinii mai multe ore.
Sa aveti o saptamana buna si sa nu va omorati cu munca pt Pasti, mi-am propus si eu sa fac de toate dar o sa o iau incet- incet, adica shuia-shuia cum spun arabii


31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Se pare ca ma bag la schimbul 3, ca Saby a dormit azi 4 ore, pana la 21:30, trebuie sa alergam toata noaptea dupa ea, sunt terminata de somn si oboseala, si taica-su' care zicea ca o sa stea cu ea in timp ce ma culc eu acum zice ca nu mai poate.

Carla, s.30 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..nici eu nu am facut mare branza pt Paste in materie de curatenie..pt ca mi-a zis sotul ca imi varuieste dormitorul cap-coada si in celelalte camere e nevoie doar tavanul..dar se pare ca se va putea apuca miercuri sau joi..deci..ori voi fi cu casa vraiste de Paste...ori cu treburile facute pe jumatate...ca timp nu am sa bibilesc tot si sa fac si mancarea,daca se apuca abia joi!!

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Tot uitam sa va spun: Saby stie numele surioarei, prima data i-a spus Aisha, acum ii spune "Aisa" Azi le-am spus si nasilor si le place mult, botezul incercam sa-l facem in septembrie 26. Mi-a placut mie cum se potriveste, ca in 24 si 25 sarbatorim niste ani de cand suntem impreuna si de la casatorie, iar 26 e sambata.

Carla, s.30 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput