*LMA!!* Puiutzi de Randunici 2008!! (243)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Tuc, pot! Numa' ca m-am cam umflat, da' dureri 0, deci sunt asa numai partial...Tre' sa stau cu gheata, trebuia inca de ieri, da' am avut alte alea de facut.

Ionel o alerga dupa hartoage, dupa implinirea miilor de obiceiuri de la moartea unui om ( io stiu, ca bunica-mea e legenda vie cu cate minuni d-astea poate sa stie-si mai stie si explicatia lor, stiintifica ovcors. Si cand mai pui cat sunt de importante toate...nu-ti ajung 24 de ore sa le faci pi tati ). Cum sunt picii?

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:




La multi ani Alexandru Mihai!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:




La multi ani Flori!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Sunt cam zombi!David azi-noapte pe la 3 a avut febra 39 cu 6 si vorbea aiurea...plus ca l-am culcat in sufra ,sotu nu a fost acasa,mama nu a putut veni si m-am perindat intre 2 camere si 2 copii-groaznic!cu tot antibioticul face febra....

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Simo,
trebuie sa ii dai antitermice la 4 ore, ca nu-i trece febra de la prima doza de antibiotic!
Multumesc Domnului ca ai mei sunt mai bine!





Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Mersi,Cata-asa o sa fac!Acum nu a mai facut ,dar cine stie....ma duc sa-i dau!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata, e uratel afara vad! Rebe s-a culcat acum , nu-mi vine sa cred, de ceva vreme isi scosese somnicul asta, iar acum cum am pus-o putin in leagan s-a si culcat. Asta e...

Olgutza, cum te simti azi? Ce bine ca nu te doare...Ce mai face piticuta ta? Sa mai pui poze cu ea ca mi-e dor s-o vad. Da mah, chiar m-a doborat ieri sindromul PMS. Am fost toata ziua nervoasa si m-am impuns cu toate persoanele cu (,) care am intrat in contact. Nu mi s-a mai intamplat de mult asta... Cel mai rau e ca l-am cam certat si pe Razvan caci toata ziua m-a inebunit, vesnic a vrut ceva de la mine, dar nu-i vina lui saracutul, e si el copilas mic, are doar 7 ani , dar cum Rebecca era numai atarnata de mine...sau trebuia doar sa stau in urma ei ca face numai prostii pe-afara...si ma zapacea si el de cap si offfff! Imi pare tare rau cand nu pot sa-i fac si lui pe plac...Acum este in vacanta si o sa mearga la socrii unde o sa aiba toata atentia lor si o sa iasa afara fara sa mai stea dupa mine si Rebecca...

Simo, hai ca in curand o sa-si faca efectul antibioticul si o sa se duca nemernica de febra. Imi pare rau ca v-ati chinuit azi noapte!

Liana, te inteleg , si eu am fost intoarsa rau ieri si poate mi se trage si de acolo ca am citit putin si mi s-a parut asa de nedrept si cand i-am povestit si randunoiului mi-a zis la un moment dat sa ma opresc ca nu mai vrea sa auda ca se supara pe Dumnezeu!

Azi am multa treaba pe acasa, dar acum trebuie sa astept sa se trezeasca fie-mea...

Revin...

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty, lasa mah ca ieri am inteles totul gresit, nu-i vina ta, am fost foarte intoarsa...Cred ca Rebe o sa doarma o noapte intreaga dupa vreo 3 anisori , mai e pana sa dam chef pe crenguta. Ce mai face Iulia?

Zoze, asa este, te topesti la imbratisarea puiului tau, este asa de bine sa strangi in brate un corpusor mic si el sa te tina strans de gat!

Bubule, felicitari Stefului scump si vorbaret pentru datul pe tobogan. E un puternic, ce mai!

Nicol, felicitari pentru 9, este foarte bine.


LA MULTI ANI ALEXANDRU MIHAI DE MAMI GIANI! .

LA MULTI ANI FLORI, SA FII SANATOASA SI FERICITA ALATURI DE FETELE TALE FRUMOASE.

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna dimi si de la noi!

Maai, noi vroiam in parc, dar vad ca e nasol afara...hmmm...

Si eu trebuie sa pregatesc una-alta pt. maine ca si noi il serbam pe tati de Florii . Asa ca va trebui sa ies la cumparaturi cumva...

Simo, imi pare rau de noaptea nedormita...hai, ca o sa le treaca. Si eu i-am dat lui Stefu la 4 ore antitermice cand a fost cu febra.

Olgutza, pup pe obrajor sa se desumfle

Clau

Mai fetele cu doi copii, eu innebunesc daca il mai aud pe Vlad ca tipa , nu mai pot!! el nu stie sa vorbeasca normal, frate, numai tipa!!!! eu non-stop spun "nu mai tipa!" simt ca nu mai pot!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bubule, Ilinca miorlaie!
Imi vine sa o strang de gat cateodata, si ii tot explic sa nu mai miorlaie, sa vorbeasca si ea normal!

Am vazut pozele cu Andru blondul olteanul! Ce viata pe el in curte!

Am uitat sa va povestesc ca Seb a facut alergie urata de la leucoplastul cu care a fost prina branula....arata groaznic, ca si cum ar fi ars, e numai basicute...

Si am primit si o veste proasta pentru mine...maine vin canadienii, la inmormantarea mosului....am un feeling ca toata saptamana Ionel va sta de fundul lor, ca s-au dus naibii sarbatorile mele linistite!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput