*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (42)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anes

Multumim fetelor pt. urari! 6 luni!!! Nici nu imi vine sa cred ce flacau mare am!

http://community.webshots.com/user/anes74

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008)



Anes, ce baiat mare ai!




Remus de Anes
Maria Diana de Lorellay
David de malinas
Sonia de Esaria
Maya-Maria de Andreea_23






Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Blue78 si noi "ne laudam" cu tentativa de cazut din pat daaar deja cu un semn de buna purtare adica o zgarietura /roseata pe fata sub ochi care deja a trecut in cateva zile .La noi s-a intamplat sa se intepeneasca intre pat si noptiera , mi-a stat inima in loc cand am vazut-o acolo credeam ca s-a lovit la ochi in coltul de la noptiera .Ufff ce de emotii !
Leeloo nu stiu daca se mai face (intr-un timp auzisem ca nu ) dar eu foloseam Lizadon pt. dureri mari de burta , mie a doua oara mi-a venit asa de abundent si m-a tinut vre-o 8 zile
Olivia ati reusit sa iesiti la plaja ? sa bronzati bulanase

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Ramo, eu am folosit crema de scutec Olivene de la Dr Fisher. Mi-a placut, e cu ZnO si nu are miros. Dar cand am vrut sa mai cumpar la Babyexpo in feb, mi-au zis ca s-a epuizat stocul si doar in farmacii sa mai gasesc. Asa ca nici astia nu au continuitate.
Eu m-am enervat ca vroiam sa comand ceva la Bimbomarket si deocamdata nu mai livreaza in Europa de Est. Le-am trimis mesaj si mi-au raspuns ca regreta si ca spera sa se rezolve in curand.

Criss, eu am avut de la inceput 3 suzete la Tudor si deocamdata nu le-am schimbat, dar le folosesc pe toate 3 alternativ. Stiind ce-am patit cu Maria care nu a vrut decat un fel de suzeta lui Tudor, i-am dat si de latex si de silicon de la inceput.

Blue,, te inteleg ca te-ai speriat, dar dc nu ai observat nicio modificare de comportament nu a patit nimc. La cap nu se poate face ecografie, doar tomografie. Dar nu se face decat daca are hematom, sau fontanela bombata sau asimetrie la pupile.

Oceanborn, ce mult mi-a placut cum ai scris de Thomas!

Andy, multa sanatate lui Lucas! Pentru sold ii pui 2 scutece, nu? Pacat ca si acolo sistemul medical e asa. Dar scaune cu sange de ce? E constipat?




Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Cris eu stiu ca suzetele trebuie schimbate la 2-3 luni, stiu ca primele au tinut cel mai mult, acum la doua luni i le schimb. Nu le suporta pe cele de silicon, doar pe cele de latex le accepta, si de preferinta cele de la Nuk. Acum o saptamana i-am cumparat una de 6-18 luni de la farmacie, ca se stricase una din ele de tot, se inmuiase si era tare scarboasa ca aspect.

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://community.webshots.com/album/570749187xRZWvi?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703

Olivia ati reusit sa iesiti la plaja ? sa bronzati bulanase

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii


Acum fugim de soare sa nu-l arda. Citisem undeva ca nu e bine sa-l scoti la soare pana la 6 luni nici macar cu crema pt protectie asa ca mai astept un pic si-l plimb seara acum...e vb de soare mai puternic ca prin feb, martie il tineam numai la soare dar era placut, nu ardea.

Noi am schimbat suzetele lunar, accepta numai de silicon dar acum nici pe alea, doar le roade in gingii. Mie-mi imi sta pe creier sa nu se desprinda tetina si sa-l inece, citisem nu stiu unde ca se poate si sa ma vezi ce trag de ea dupa ce o cumpar, inainte sa-i dau s-o tocaie

Pupam fetele cochete



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Asa cresc eu Poze de la 3 luni 4 luni 5 luni

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank"> Asa poti salva o inimioara!

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Saru'mana! Da, nici nu spera mami sa am asa ochi frumosi

Si noi am schimbat suzetele! La noi oricum este jale f mare daca nu avem suzi. Am luat mai mari potrivit varstei, ce mai! Doar la prima incercare s-a strambat putin dupa care nu a ami avut nici o treaba le-a acceptat f usor. Ale noastre sunt de la Avent si sunt la fel cu cele de la 0-3 luni doar putin mai mari.

Citat:
citat din mesajul lui criss703
Miki vazut si la tine poze noi cu un cavaler frumos cu ochi albastrii

Fetelor voi ati schimbat pana acum suzetele la bebei ?? ca eu acum am aflat ca trebuie schimbate cam la 1-2 luni de utilizare , am vazut eu ca au devenit cam lipicioase si adunau praf dar tot splam la ele mai des...mai des . In concluzie i-am luat alte 2 suzi cat mai asemanatoare daaaaar evident ca nu-i plac si tot pe alea vechi le vrea

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii


Miki, fericita de Andrei (11.11.2008)
Poze noi
Povestea puiului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Citat:
citat din mesajul lui julia16
La cap nu se poate face ecografie, doar tomografie.


Julia, noi am facut ecografie la cap...am facut un control ecografic general la 6 sapt, s-a uitat de la creier la inima etc, luxatie de sold ... tot. Sa inteleg ca faza cu creierul a fost doar de ochii nostri si de fapt nu s-a uitat ca lumea cu ecograful? Nu-s medic, nu ma pricep, tu de unde stii ca la cap nu se poate face ecograf?

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Ne-am blocat la 275 de voturi pe deja prea-stresantul concurs , va mai asteptam cu voturi, care doriti :

http://concurs.pampers.ro/profile/29298

La multe lunite sarbatoritilor de azi si multi pt Remus. Sa fiti sanatosi si frumosi.

Camelia eco la cap se face transfontanela si se uita la oasele capului. In rest nu stiu sa se mai faca si alta eco la cap...tomografie da

Criss al meu nu are niciun stres cand ii schimb suzi, roade la ea ca si la celelalte vechi...putin si foarte rar. Nu e fan suzi.

Aleinad nu stiam eu de ce mi se pare atat de cunoscut nick-ul tau ...si pe mine ma cheama si Daniela si foloseam inainte metoda asta cu numele intors . Noroc cu Oceanborn ca altfel cine stie cat imi mai storceam creierii

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Olivia, nici eu n-am curatat gurita copiilor niciodata. nici Ioana nu se trage de picioare, cre'ca nu le vede, exact cum spui tu.

Iar am uitat ce vroiam sa scriu, sunt un caz irecuperabil.

Am incercat sa atasez jocul intr-un mail, vad ca-s multi doritori/doritoare , dar nu merge, zice ca e o problema. Are 8.72M, deci nu marimea e problema. Are cineva vreo idee?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana


Aha, m-am linistit, pe Darius cand ai inceput sa-l speli pe dintisori?

Cu jocul, e posibil sa nu mearga atasat daca este .exe Incearca sa schimbi extensia din .exe in .exe_ de exemplu si apoi fetele sterg _ dupa ce il downloadeaza.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Asa cresc eu Poze de la 3 luni 4 luni 5 luni

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank"> Asa poti salva o inimioara!

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Ce ziceti de ideea noastra. Am facut poze in parc in martie si acum, din nou, cam in aceleasi locuri, ca sa vedem transformarea naturii. Daca vreti, puteti sa vedeti ce a iesit pana acum aici.



Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput