LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multi ani Teo !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!

TEO

Sa cresti mare, sanatos, sa ai numai bucurii de oferit parintilor tai!
Sa te faci bine repede, si sper sa puteti petrece o zi impreuna, sa va distrati amandoi.



cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La muuulti ani, Teo!!
Si nu mai fi asa suparat ca ai facut 2 anisori incat sa faci temperatura! Sa iti treaca repejor sa apuci o dupamiaza frumoasa cu mami afara!!

Ada, i-am mai alaptat si eu prin parc dar nu cu amandoi. Ma si imaginez alergand cu tzatzele in vant (ca am ce flutura, nu gluma) alergand dupa Petru ca s-a dus pe la apa sau catre strada sau a cazut de pe tobogan etc. Trebuie sa renunt la o masa desi imi ajunge bine laptele meu. Sper insa sa nu fie inceputul sfarsitului.
Da' de lapte praf cam nedigerat (adica o pasta fluida asa ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

CARMEN94 ce petrecere frumoasa a fost la voi, copii multi, si parinti, jocuri extreme, jucarii ciudatele(cel ca un schelete), per total aranjamente deosebite, multa munca din partea mamicii, felicitarile mele, sa va bucurati de piticul vorbitor de franca.

STEFANYA si la voi o petrecere deosebita, cu multi invitati si aranjamente dragute si haioase, frumoasa imaginatie ai mami, tortulet dragut si copil fericit.

MAGDALENA tare dragut si mare s-a facut Vladut, si cum se da el in masinute, baiat mare ce sa mai vorbim.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La Multi Ani Teo!

La Multi Ani tuturor sarbatoritilor din ultima vreme!

Sa fiti sanatosi si norocosi!


Astazi imi scot cea de-a doua fina din maternitate! S-a nascut luni si este o mititica de 2900 gr si 48 de cm! Am calcat mai devreme lucursoarele mititele si m-a apucat dorul de miros de bebelus ... mai am un pic si o sa il simt din nou din plin!


Sa spun si din casa ... pe fata mea o sa o cheme Bianca pentru ca asa vrea Tudor! A venit la burta si a inceput sa mangaie si sa zica "bia bia". L-am intrebat "bebe?" "NU! Biana" "Bianca?" "DA".
Nu are nici o fetita in parc cu acest nume asa ca nu stiu de unde a scos-o dar daca asa vrea el ... asa sa fie. Sa aiba sora-sa cui sa scoata ochii ... ca nu am fost noi de vina daca nu o sa ii placa!

La Multi Ani tutror celor cu nume de flori! Sa fiti sanatosi si frumosi si sa va bucurati de tot ce e mai bun pe lume!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07) si DPN 28.06.09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

REIN sa stii ca si STEFI s-a constipat de la laptele praf, dar numai pana s-a obisnuit stomacelul, apoi am ramas la un scaun pe zi (si noi aveam scremusuri, dar eu le-am pus pe seama colicilor, care erau destul de nasoale), acuma nu stiu vezi si tu cum se mai manifesta si te decizi daca ii mai dai sau nu.

pupam bolnaviorii stupului, nu vreau sa mai aud de copii bolnavi, noi am facut o faringo-laringita acuta, luata din parculet, deci cred ca pana se termina cu virozele eu innebunesc.

DIANA sa pupi olteanca din partea noastra si sa se termine si la voi necazurile.

CARMENFR felicitarile noastre pentru olita, ai fetita mare si jucausa, auzi tu la ea sa nu lase purcelusii sa pape, bravo voua de aerisirea la tara si de colindat cu carutul pana la epuizare, poate data viitoare hoinariti prin PAIS.

VA PUP SI VA DORESC UN SFARSIT DE SAPTAMANA REUSIT, CEI CARE SE VOR SERBA SA PETREACA FRUMOS, IAR PENTRU CEI CARE SERBEAZA PASTELE, !

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Teo sa fii sanatos si fericit!!!

Gabi ce dragutz Tudor

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

Matei
Teo

Eu am alaptat si la politie cand mi-am schimbat buletinul ce sa fac, era coada prea lunga si desi Alex urla din toti plamanii n-a vrut nimeni sa ma lase in fata. Oricum, eu, fata prevazatoare, aveam sutien de alaptat si bluza speciala de alaptat (cu fermoare pe laterale). N-am alaptat in public decat foarte rar, incercam sa ies asa inca sa nu il prinda pe Alex foamea pe-afara.

Am vazut si eu poze, copii zglobii, petreceri ... noi cred ca nu facem nimic, Alex va fi la bunici de ziua lui, si din motive de distanta mare si de sofat incepator n-o sa petrecem nici o zi cap-coada cu el acolo I-am comandat o www.fabricademagie.ro/index.php?sectiune=produse&produs=737&categ_id=6" target="_blank">trotineta-masinuta 2 in 1. Am testat in parc cu o trotineta a unui copil mai mare, a devenit disperat dupa trotinete asa ca sigur o sa o foloseasca.

De Pasti va primi niste hainute si niste puzzle-uri "adevarate" simple, e suficient, suntem si noi in buget de criza deh, casuta...

, ma intorc la munca.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Carmen di la Cuba...FELICITARI PT CASUTA...sa o ''stapaniti'' sanatosi
Carmen- Felicitari si voua pt olita
Gaia.neviala multi ani pt Teo!
Diana-la cat mai putine julituri de la trotineta
Gabi78-ce frumooosBia!Si sa traiasca si finuta.Lasa ca se face ea mare.Cum au iesit analizele lui Tudor?

Condoleante parintilor Emmei!Trist ca trebuie sa plece atat de devreme la ceruri.FARA CUVINTE!

Eu am fost la dermato unde am stat 4 ore pana sa intrualti bani,,alta distractie.Peste o luna iar la control.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani Matei si Teo!!! Sa aduceti numai bucurii parintilor vostri, sa fiti sanatosi!


In cer scuze de intarziere si de mesajul scurt, m-a dat peste cap povestea Emmei.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput