Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Bine ai venit, Hope!
Stai linistita, in primele saptamani si eu tot asta am avut! POFTA DE MANCARE!
Apoi vor aparea incet, incet si altele :)
Laura, Laaa muuultiii ani!!!!
Eu mai am de munca...pana pe la 8 :(
Rezist...rezist...

6+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gia12 spune:

Fetele ce harnicute azi! ce ati mai scris... Eu nu stiu daca o sa ma conectez zilele astea ca la noi cu pastele catolic e sarbatoare pina luni! Asa ca o sa ma odihnesc...
Bun venit la fetele noi!

nov.dec2009
completez datele mele ca nu le aveam
Gia12 DN 12/01/1975 UM 15/02/2009 DPN 31/11/2009

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare fetele.
Eu sunt cam suparata ca azi m-am dus la dr(cabinet privat) si normal ca trebuia sa fac eco. Si cand colo erau o gramada de oameni la eco (veniti de la o firma ) si nu am putut sa fac... s-a dus asistenta sa intrebe pe dr de la eco daca nu primesc si o gravidutza pt 5 minute...si nu a vrut M-am speriat ca dr mi-a zis ca am nr trombocitelor cam mic...stiam asta tot de la el...se gandea sa incep sa iau aspenter...apoi a zis ca amanam pt sapt 8...offf
Acum m-a programat pt eco miercuri peste fix o sapt. Dar nu mai am rabdareeeee .Ufff si m-am si invoit azi de la munca...miercuri ce naiba le mai zic ??
In rest...ma bucur sa aud ca mai sunt fete ca mine...fara greturi si alte alea . Data trecuta si-au facut aparitia in sapt 7 . Poate de data asta scap .

5



http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna, Floricik.
In legatura cu ce sa spui la munca cu lipsa ta...si eu am fost in situatia asta, am zis ca mi-a fost rau si am facut niste analize :)
Si asa are programul dr meu!
Nici al meu dr nu i-a facut eco la 5 sapt, tot in sapt a 8-a a vrut eco, si eu care am asteptat cu sufletul la gura...
Asa ca ...rabdareeee, fara tutun


6+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

se pare ca ma ia si pe mine ,,simptomele''...dupamasa am fost fara putere, am stat in pat si parca parca imi era greata, sau numa mi se parea?......daca tot am ,,plans'' ca eu n-am nimic....in rest ok...
pe copilasul meu din 3 in 3 ore il ia foamea, dar nu asa frumos si elegant, asa de tare incat mi se face rau daca in maxim 5 minute nu mananc...si inca ii cat un bob de mazare, dar cand va fi marisor?..
mi-am tot cumparat si eu tone de fructe si legume, sa mananc sanatos, ca deh trebe la bebe, dar numa nu mi se face de ele...numa asa obligat fortat mai mananc cate ceva...

apropo, majoritatea ziceti ca vi o sete de numa numa, eu numa cu forta pot sa beau ceva, mie nu-mi cere organismul, beau doar asa ca ,,trebe''

azi la 22 cel tarziu trebuie sa fiu in pat, ca altfel fac urat, tot pe la 12 ne culcam si is rupta dimineata...bun v-am plictisit destul..

va pupacesc de numa numa

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:


A-driana, sa stii ca si eu la fel patesc! Tot asa, din 2 in 2 ore, sau 3 ore ..depinde, ma ia o foame, si la fel, daca nu mananc , pai ma ia cu dureri de stomac crunte si cu rauuu, si nu sunt in stare de nimik!!!
Credeam ca sunt eu anormala..si cand ma gandesc ce le comentam pe gravidutele care le vedeam ca rontaie toata ziua!!!Acum am ajuns sa vad si eu ce inseamna! Sora mea mi-a spus ca e ceva normal, caci si copiii mici la fel cer de mancare destul de des-odata la 2 sau 3 ore! Asa ca..deja vad ca isi fac programul de pe acu..sambureii nostri!

Laura, 8+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

intr-adevar, daca acuma ca is niste samburei fac numai ce vor, si ne fac programul dupa pofta lor, nu vreau sa ma gandesc mai incolo...
toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Si pe mine ma ia foamea din 3 in 3 ore (sau cateodata mai des). E normal si e chiar bine sa mancam din 3 in 3 ore (mie asa mi-a spus asistenta mea). Adriana, si mie mi-e greu cateodata sa beau apa suficienta, dar trebuie sa bem macar 2 litri pe zi. Of, azi am baut abia juma' de litru de suc + apa (si e 2 fara ceva la mine). Trebuie sa bag mare de acum incolo. Ma duc sa-mi incalzesc mancarica. Of, ce m-as duce si eu acasa... Mai e pana la 4 jumate...

Laura 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Hei fetelor! Bine v-am gasit!

Abia acum v-am descoperit! Va doresc tuturor sarcini usoare si frumoase si bebei sanatosi si la termen!

Sunt si eu o viitoare fericita mamica de buburuza de aproape 10 saptamani care are DPN pe 5 noiembrie. Deci ne incadram si noi, nu?



pishko +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Bun venit, Pishko! Sarcina usoara si bebel sanatos si tie!

Laura 8+

Mergi la inceput