sarcina si masajul anticelulitic

sarcina si masajul anticelulitic | Autor: free

Link direct la acest mesaj

Salve tuturor!
Sunt insarcinata in 22 de saptamani si deja am luat 6 kg in greutate. Am intrebat medicul daca pot face masaj anticelulitic pe timpul sarcinii si mi-a spus ca nu stie sigur, dar mai bine sa nu fac. O prietena care are un salon de masaj spune ca nu ar fi nicio pblema daca fac masaj. As vrea sa mai aflu si alte pareri. Voi ce stiti despre masajul anticelulitic in sarcina?
Mercici!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Categoric nu e voie! Masajul stimuleaza circulatia sangelui, care poate duce la avort spontan. Mai bine fi cuminte pana dupa nastere cand ai timp sa redevi cum ai fost.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

FARA MASAJ, DE ORICE FEL PE TIMPUL SARCINII. Nu e voie, acum ti-ai gasit sa-ti faci masaj anticelulitic? O sa ai timp berechet si dupa ce nasti.

MARINELA



www.onetruemedia.com/shared?p=446deee9a0928e410b8c0a&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a inceput fericirea......


PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Free eu am facut pana in luna a 8-a , dupa care am renuntat pt ca eram prea sa ma mai urc pe masa .
Pe picioare faceam anticelulitic, de la burtica in sus faceam de relaxare. Mihnea e sanatos si nu am avut nici o problema. Sa-l vezi ce-i place si lui masajul acum .

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns free spune:

...pai...pana acum nu aveam celulitade aia m-am gasit sa fac masaj tocmai acum. Medicul imi spune ca nu e bine din cauza fragilitatii vaselor de sange dar eu ma gandeam ca pot risca daca e vba doar de pielea mea si nu afecteaza bb-ul. Nu as vrea decat pe fese si pe coapse
tx pt sfaturi

Mergi la inceput