Gravidutze si mamici de Cluj - 119

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Buna dimineata ..chiar faina de altfel
Ma bucur ca scrieti aici retete de praji ff simple si rapide.To ma invrednicesc de ceva vreme sa fac niste piscoturi,biscuiti spritati etc si nu apuc.Daca aveti ceva simplu ziceti aici
Nu am vazut la Tv chestia cu educatoarele dar se cam intampla ,pacat ca astia micultutii nu stiu sa spuna aia e.Ma bucur ca al meu acu la 3 ani zice tot.La 2 ani sincer nu zicea mare lucru.In fine l-am inscris pe pici la gradi asa ca din vara nu vom mai avea nevoie de bona.Daca va intere pe careva va dau relatii pe Pm.Tot ce pot sa zic e ca e bona ideala si e o superdoamna .
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

yuhuuuuu... tati nu merge la munca azi , asa ca eu pot sa imi fac linistita treaba prin casa
le-am dat si cateva sararcini de indeplinit, asa ca azi voi face clatite cu urda , acuma merg al piata sa cumpere urda
ca mi-ati facut capul calendar cu placinte cu urda, insa eu prefer clatitele cu urda

adriana ce minunat trebuie sa fie sentimentu , va fi cea mai frumoasa absolventa Alexia, abia astept pozele

alina nu trebuie sa fi la fel ca mama ta, depinde mult si de tine, trebuie insistat, chiar daca doare
eu in primele zile plangeam de durere pana s-au desfundat canalele, insa cunosc o mamica care dupa 2 spatamani a preferat laptele praf deoarece ii mai comod parerea ei si nu depinde copilul doar de ea

suntem ca niste vacute , sortite sa dam lapte, ai vazut vreo vacuta care sa nu aiba lapte????? eu una nu , insa unele avem mai mult aletele mai putin iar atunci ii dai si complectare


Elena , mamica lui Dragos Stefan si 17+


Alaturi de copii, zilele sunt mai lungi dar anii sunt mai scurti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Elena si eu fac clatite cu urda. Cand dulci cand sarate. Alea sarate le fac cu cozi de ceapa verde si marar. De altfel asa se pot face si placinte.
Eu fac si un tort de clatite la cuptor. Fac clatite, le ung cu crema de branza de vaci(branza cu galbenus, zahar, arome),le rulez si pun in tava un rand de clatite, le ung cu smantana din belsug, iar clatite,iar smantana. Si le dau la cuptor pana se rumenesc usor deasupra. se pot pune stafide daca va plac. Nu vad de ce nu ar merge si cu urda.
Puisor draga mersi de reteta. Sigur voi incerca. mie imi plac mult rontaiturile. Mai ales daca au si faina integrala sau tarate...

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina
DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Am vazut si eu educatoarele batause.Doamne fereste ..ma gandesc ce se intampla inauntru.Si cand te gandesti ca plateste bani ca sa-ti bata copilul .Nu stiu ce fac acei parinti dar eu sigur le-as da pe mana politiei, reclamatie inspectorat si nu m-as s lasa pana le-ar da afara. Saracutii copii, nu dai intr-un animal .Ia ganditi-va cum ne chinuim noi acasa sa ingrijim copilasii si ce fac nenorocitele cu ei acolo.Asa e si la mancare ..Nu mananca adio, ori le indeasa pe gat.Si tu esti multumita ca mananca mancare copilu si inca ce bine..Mai bine la stat serios acum.Macar acolo nu-s toate pe-o mana si mai au o frica ..vai vai...Eu stiu ,v-am mai povestit cu cresele ,cu astia miculutii..de aia am luat bona .Si cu bonele se mai intampla dar ...e mai simplu de aflat si supravegheat.Nu va dati copiii la crese indiferent de care...pana la 3 ani.Sa invete sa spuna ce si cum.Orice efort merita.
Nu pot decat sa sper ca acei parinti sa le faca o reclamtie sa nu le lase asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Intr-adevar e nasol cand copilul nu stie sa spuna daca i se intampla ceva. Din fericire al meu copil paraste tot, asa cum poate. Imi spune ce a facut tanti, ca a schimbat-o, ca a spalat-o, ca i-a scos din nas. Imi spune ca baietelul a lovit-o si ca ea i-a dat "na na", in principiu ea spune. Dar eu zic ca orice parinte simte daca copilul e pesecutat, batut sau mai stiu eu ce se intampla. Daca e o chestie care persista si se repeta cred ca parintele isi poate da seama din comportamentul copilului daca ceva e in neregula. Asta pt copiii peste 2 ani.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

SUPERCALIFRAGILISTICEXPIALIDOCIUS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

sa va spun peripetiile lui drgaos pana a iesit afara
s-a jucat cu faina si tot a fost alb pe haine , apoi a gasit crema de pantofi neagra si lustruia peretele cu buretele , l-am intrebat ce face???? la care el ordine si curatenie

de cand am avut patania de la polus cu baietelul mi-am propus sa nu ma mai enervez sub nici un fel si reusesc ff bine, acum orice ar face rad

mai fetelor sunt asa de fericita si am o buna dispozitie in mine fantastica yuhu ....vin si vremuri mai bune si ma simt minunat

ce bine ca e tati acasa, se simte din plin

fug sa ma apuc de camara sa scot tot din ea si le sortez


mai puneti retete de prajiturele , mai ales care sunt usor de facut si nu trebuie mmult de cohalit



Elena , mamica lui Dragos Stefan si 17+


Alaturi de copii, zilele sunt mai lungi dar anii sunt mai scurti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata, Ani

Gabitzo, draga mea, eu prestam e zor briose cu visine, asa va rog frumos..:P Pupam fata frumusica si indragostita de nisip:)

Adriana, asteptam sa vedem carliontelul absolvent:)

Fetelor, e intr-adevar oribila faza cu gardinita....nici nu mai sti la ce sa te astepti...

AdaDulce foc Sara si cheliuta, ochisorii aia....

Va pup, merg sa fac miscare, c-am bagat 3 briose la cafea, pacat ca nu are cine sa mi le laude, sper ca asta mica va fi doritoare cand se trezeste:)

O zi de vis...

Am pus si poze cu briosele:)

http://picasaweb.google.com/constantina1977/Aprilie#5321874842339134946


Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

am fost la piata asa ca astazi si maine vom manca doar salate

ELENA super ca esti asa fericita ,asa sa fi mereu siiiii asa baiat harnic mai zic si eu
iti dai seama ca m ai pus la treaba cu clatitele nu ?si clatite si placinte si biscuiti ,mamaaaa ce gospodine mai suntem :)
ANI am facut pt Tiadris la BCR asigurare ,am avut si la AIG dar nu mai continuam cu ei ...desi o sa pierdem ceva banutii ,asta e ,mi a displacut faptul ca au primit o gramada de banii si in loc sa rezolve ce era de rezolvat si au bagat toti o gramada de prime ,asa ca i cazul sa ne retragem
si mai avem ceva la Aviva
poate te ajuta Andreea cu mai multe recomnadari ,sotul ei se ocupa cu asa ceva
GABI cred ca totusi voi mai astepta o perioada cu cresa ,dar daca ar fi sa fiu nevoita sa o duc la cresa PARADISUL PRICHIN e pe primul loc fara nici o ezitare ,sistemul video ma incanta cel mai mult
cheam o pe mami la tine sau du o pe piticuta pt 3-4 zile ,o sa ti prinda f bine
ADRIANA de abea astept sa vad pozele cu papusica aia mititica
MONICA ce copilasi mari ai
si eu sper si sunt convinsa ca se vor lua si alte masuri legate de cele doua "educatoare"
ALINA curajos sotz ai de vrea sa stea cu tine cand nasti
ce bine ar fi sa se schimbe odata lumea asta si sa gandim toti ca voi si eu urasc sa dau mita ,bani ,detest lucrul asta ...din pacate am fost nevoita sa l fac si sincer regret din suflet
iar legat de lapte sa bei multe ceaiuri :chimion ,lapte pt lactatie de la fares ,,,sigur no sa duci lipsa de laptic nu ti face griji
ANCA bravo ca ai reusit sa nu te atingi de alocatia copilahului la mine cum vine asa se si duce :)



NE MAI PUTETI VOTA PANA IN 12 APRILIE ,MULTMUMESC MULT
http://concurs.pampers.ro/profile/26785

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO puiule sa ti fie de bine si nu ti face griji ,te ajuta Carinuta sa scapi de calorii

NE MAI PUTETI VOTA PANA IN 12 APRILIE ,MULTMUMESC MULT
http://concurs.pampers.ro/profile/26785

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

ne-am intors si noi dupa doua ture de plimbare in parc, doua ture de haine spalate si o tura de gatit.
acum stefan e la somnic si ma duc sa ma intind si eu putin, ca peste doua ore ma ia fiu-meu de noua.
pupici la toate

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput