Aradence DC...! (119 )- alaturi de Aida

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ducky, felicitari pentru bblina! Cat timp are, cand s-a nascut? Ceva poze nu pui?

Clau, ma bucur tare mult pentru cumnatul tau, asta da veste buna! Ce diagnostic avea? Multa sanatate in continuare!

Va ziceam de prietena mea care-i doctorita si a descoperit la RMN ca are o tumora sub ovarul stg...a rezolvat tromboflebita si e la Cluj, lunea trecuta au deschis-o si i-a facut biopsie, pana vine rezultatul nu-i face nimic. Dr. a zis ca-i ganglion, nu se stie de unde, poate fi un carcinom, melanom...

Flavia, ce bine ca i-a trecut asa repede la Bogdi! "Circula" niste viroze ff urate.
A scapat si Ade destul de rapid desi ma batea gandul sa-i dau antibiotic cand o auzeam cum tuseste, dar n-a mai fost cazul. A facut si febra(pana in 38,5) 3 zile, cam de 2 ori pe zi avea febra, scadea rapid cu nurofen.

Edit: Ioana, ce dulci sunt puisorii, Nicolas parca-i fetita!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, azi dimineata i-au facut biopsie si doar pe finalul saptamanii i se va pune diagnosticul. Trebuia sa-l opereze clasic ca sa-i ia din fiecare ganglioni (undeva pe la 60 de ganglioni) proba, dar uite ca Dumnezeu a facut o minune si nu mai e nevoie de aceasta interventie.
Sa stii ca cei de la clinica din Viena au fost cat se poate de amabili si au vorbit cat se poate de frumos de cei de la Cluj, cu toate ca se pare ca ceea ce i-au facut lu Clau a fost total gresit...ma rog, n-are rost sa mai zic ceva.
De cand e la Viena mananca bine, doarme toata noaptea ( de vreo 3-4 luni nu a dormit mai mult de 4 ore pe noapte), chiar zice Clau ca parca isi simte corpul mult mai usor (intradevar se pare ca unii ganglioni s-au retras).
E mare puterea lui Dumnezeu!
Daca totul merge bine pe sambata sunt acasa! Abia astept sa-i vad!

Ioana, ce frumosi sunt flacaii tai Chiar ca Nicolas zici ca e fetitza

Ada, azi cand m-ai claxonat spalam geamurile! Am facut curat toata ziua, ca de miercuri sunt din nou om al muncii




Claudia si Raul-Andrei



Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau, se pare ca azi vii doar cu vesti bune! Vrem detalii despre noul job.
Cum au ajuns la clinica in Viena (cumnatul), au cunoscut pe cineva acolo?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CLAUUUUUU DAI DE BAUT !!!

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Da Alina, l-am avut pe varu lu Clau meu care lucreaza la clinica aia. Mare noroc am avut cu el, ca s-a ingrijit sa-i fie bine cumnatelului.

Detalii despre noul job? pai sincer prea multe nu pot sa-ti spun ca nici eu nu stiu exact cu ce se mananca Sunt singura angajata la administrativ, sunt 8 muncitori si un italian care e administratorul. E o fabricutta care face schelete de canapele, deocamdata. Isi va extinde activitatea, dar incet. Nu sunt multumita de ceea ce mi-au oferit (ma refer la bani), le-am si spus, dar mi-au promis ca voi fi multumita, dar sa le dau vreo 2 luni sa puna fabrica pe picioare. Sa vedem ce o fi, decat in somaj sau acasa tot e ceva. Ce-mi place e ca voi face si activitate de resurse umane cat si conta primara si ca atat patronul cat si italianu care va fi cu mine sunt tineri (pana in 35 de ani)si nebuni ...mai exact, pentru inceput voi face cam de toate, norocul meu e ca lucram cu o firma de consultanta care va duce tot greu Cam atat, va voi spune mai multe cand voi intra in jug.

Moni, chiar sunt buna de dat de baut, numa ca ii cam gol prin jeburi

Gabi, imi pare rau ca ai asa dureri




Claudia si Raul-Andrei



Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CLAU lasa ca e fain,pare de perspectiva,cred ca iti va placea acolo.Si daca merge bine treaba vin si paralele pe-urma! E muult mai fain intr-o firma mica!
La noi de maine mai sunt doar 15 persoane la lucru din cca 80 ,restul acasa cu 75 % ! Asta dupa ce zicea paronul ca din aprilie se relanseaza productia Si nici nu se stie cat stau atatia acasa,o saptamana,doua,o luna ? Da' macar vinerea trecuta s-a lasat la firma cu pizza,prajituri,sucuri,bere si muzica la difuzoare ... "chef" din partea firmei ca vine Pastele.Aparentele conteaza

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Astazi e Festivalul ''Ghiocelul de Argint'' la Te4atrul Ioan Slavici.Pe la 11 cred ca incepe si canta si danseaza copii de la Palalul Copiilor. Noi incercam sa fim acolo pe la 14 ca atunci sunt dansurile de societate si pana atunci incerc sa-mi termin treburile pe aici.
Clau felicitari pt loc de munca.Ma bucur ca se face bine cumnatzelul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetelor, am intat sa dau si eu raportu ca sa nu ma dati disparuta si sa-mi cer scuze ca dispar asa ca magaru in ceata. Noi suntem bine, eu am insa atat de mult de lucru ca nu mai stiu de mine. Pur si simplu sunt tot timpul ametita de oboseala si zapacita. Imi vine sa plang cand ma gandesc ca vine pastele si eu n-am facut nici curatenie, nici cadouri n-am luat ( si nici n-am vreo idee ce sa iau).

Clau mi-ai inseninat ziua cu vestile bune. Multa sanatate cumnatului tau, iar tie numai de bine la noul loc de munca.

Ioana superbe pozele, superbi si protagonistii.

Flavia multa sanatate bunicii tale si lui Bogdi.

Gabi si eu am auzit ca cofeina-i buna pentru dureri din astea de cap.

Ada daca nu reusesc sa ma intalnesc cu tine, am sa ma rog de iepuras sa ma ajute.

PS : ieri am fost la teatru. a fost super , asa de tare m-a impresionat si piesa si jocul Olgai Tudorache ca am plans


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Miha io te-am sunat si ieri da' acu' vad ca-i randu' tau sa nu raspunzi. Las' ca ne-om vedea candva.
Clau, maine te duci la job?


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ioana tare scumpi gongolinii tai. Cat depre anestezii...am avut si eu 2 rahi fara probleme, era prea frumos sa fie si a treia la fel. Nu mai suport durerea asta care nu trece cu nimic. Stau toata ziua in pat si citesc. Am devorat o carte in 2 zile. Am de lucru de mor, dar nu pot sta la calculator...cu cat stau mai mult in sus cu atat mai apasatoare e durerea
Miha ce m-as fi dus si eu la teatru
Clau felicitari pentu job.

Mergi la inceput