Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Fetelor, sunt la servici si nu pot sa cercetez Poate are cineva tims sa faca sapaturi mai departe Din cate vad aici se testeaza si in oncologia pediatrica. Sper sa nu fi inteles gresit.

http://journalscan.pediaindia.net/?article=9891

Pup pisicul mic si sper sa aiba trompetica azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teosica spune:

Dragele noastre,
Ne intindem antenele peste tot, poate gasim o solutie pentru micuta Emma. Deja am luat legatura cu cei care au facut testele. Prima faza de testare s-a terminat, dar vor incepe faza a doua, din pacate nu se stie cand si unde.
Ne vom interesa in continuare. Sa nu va pierdeti speranta.
Dumnezeu sa va ajute. Ne rugam si suntem tot timpul cu gandul la voi.

Hi Catalin

I am so sorry to hear about the young girl with cancer. Unfortunately that Seneca Valley Virus study has closed here. I believe the company is preparing to take it into a Phase 2 study but I do not know when or where it will be open. You might contact Neotropix directly or keep watching their website for more information about the drug and future clinical trials.

Thank you for your interest

Judy




--------------------------------------------------------------------------------

From: Catalin Teodorescu [mailto:cteodorescu@gmail.com]
Sent: Wednesday, April 08, 2009 3:30 PM
To: Welch, Judith R
Cc: Monica Rotaru; teosica@gmail.com
Subject: Quick question about NEOTROPIX medicine



Hi,

My name is Catalin and I am a romanian person living in US. My sister that lives in Romania has a friend that has a daughter that is very sick.
The little girl is 7 years old and she cancer for 3 years now. She is already on morphine.
She would like to know if it is possible and if it is what does she has to to in order to try the NEOTROPIX (Seneca Valley Virus) medicine.


Thank you a lot for your time,
Catalin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Si noi ne rugam! Speranta moare ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibaby spune:



Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil, robul Tau EMMA. Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, Care esti doctor al sufletelor si trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.

Vindeca-l pe el, Preacurata Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului tau si Dumnezeul nostru.

Vindecati-l pe el, Sfintilor care ati primit de la Dumnezeu darul tamaduirii si ati vindecat multime de bolnavi.

O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta EMMA, stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l pe el din patul durerii, intru marirea Numelui Tau. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele Hristoase Dumnezeule, si Tie marire inaltam in vecii vecilor . AmiN.

Doamne ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

OF, Aida, am sa intreb si eu sa vad daca au auzit sau au asa ceva...
sanatate multa si

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra.C spune:

Scuze ca intervin
Ideea este ca atat timp cat exista o speranta, oricat de mica ar fi ea, trebuie incercat din toate puterile.
Aiducule, multa forta si poate DD, pana la urma, pune si El o vorba buna acolo unde trebuie

Sunteti mereu in gandurile si rugaciunile noastre


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickip spune:

Ceau,

Sunt destul de noua pe forum, dar de citit mai citesc cand am timp.

Am sapat si eu putin si am gasit urmatoarele:
--testele pediatrice au inceput:
http://stanford.wellsphere.com/cancer-article/clinical-trials-to-start-for-a-new-at-rt-treatment/467409
--clinica ce face testele este :
http://pptp.stjude.org/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Da , din pacate stiu asta foarte bine si americanul nu face nici un rabat de la regula pentru nimeni , nici macar pentru copii lor ... , dar citind despre medicament a incoltit iar speranta ... desi si aici la noi nici un medic nu se baga daca nu e testat pt copii ...
... din experienta multor cure si chiar daca am uitat ceva am totul notat as stii ce sa fac . Adica , hai sa fim seriosi. Ce se poate intampla mai mult? Singura chestie neasteptata ce s-ar intampla ar fi sa isi revina , ca in momentul asta se indreapta alergand spre d-na M

...va multumesc dragelor la toate , cine stie , poate gasim o doza ratacita pe undeva pt inceput...

...revin

Aida ... 16+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"



draga mea, va citesc de mult, mult timp, desi n-am scris niciodata aici.

lucrez in cercetare clinica, deci din pacate iti spun sa nu iti pui sperantele in trialuri de genul asta. in niciun caz nu se testeaza cu un pacient aflat la distanta. iar la noi in tara nu se fac studii de faza I sau II. te rog mult, nu da vina pe medici. reglementarile in studiile clinice sunt extrem, extrem de stricte, supuse atat legislatei locale, cat si celei internationale, si nu numai - sunt o groaza de reglementari pe langa cele cuprinse in litera legii. produsele de studiu sunt sub un control foarte strict - chiar daca "doza ratacita" a fost o metafora, nu-si are locul in cercetarea clinica.

in doresc pisicii mici tot binele din lume, cat mai multe zambete si sa trompeteasca cat mai mult, iar tie toata puterea de care ai nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Doamne ajuta sa fie si Emma inclusa in studiu sau sa se poata gasi o cale sa primeasca medicamentul.

Mergi la inceput