Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 64

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

citesc dar nu imi gasesc cuvintele. dar ma gandesc la tine aida, la puiul mic ce sta sa vina si la printesa emma.
durerea e vesnic prezenta.

ma gandesc si la mamica alunelsialbinuta care a fost chemata la cer atat de neasteptat... in drum catre copilasul ei bradut, viata i s-a terminat... s-a dus in alta lume... durere... durere...rea

as vrea tare mult sa nu se mai simta nimeni suparat de ce se scrie aici.
acest subiect este in memoria licuriciului, si ea ne-a invatat sa fim altfel. haideti sa acceptam parerea altuia, cu mai multa bunavointa si sa nu criticam cu foarte multa verva. fiecare incercam cum putem mai bine sa le fim alaturi aidei si lui laci... nimeni nu vrea altfel... sunteti niste oameni minunati tocmai pentru fiecare secunda pe care v-o petreceti lasand un gand bun mamicii greu incercate.

ayla nu am cuvinte mari. dar cu mult drag o imbratisare. si sarutari sufletelului almei.
zici de prieteni... off... eu nu suport nici acum pe nimeni sa imi spuna ceva. am ales eu sa evit pe toata lumea. si poate ca nu e bine... dar eu ma simt mai bine asa.
traiesc foarte mult aici, pe forum, cu voi... si asta imi e de ajuns acum... nu stiu ce va fi mai incolo...


Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie---------Amintirea cea mai draga mie---------Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Aida, ai dreptate numai cineva care a trecut prin ce ai trecut tu te poate intelege. Ma gindesc destul de des la voi, la cit de rau imi pare ca Emma a plecat, la cit de multi ati suferit si suferiti Eu cred ca Emma este tot timpul cu tine, in memoria ta.

Cu siguranta nu exista cuvinte care sa iti aline suferintavoi, dar exista multi oameni pe aici care se gindesc la tine si ar vrea sa poata face ceva mai mult ca sa te sustina.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

imi pare rau !!! cred ca la mine te refereai Happymum, cand ai spus sa nu mai criticam cu foarte multa verva...nici o clipa nu am intentia de a critica, daca asta s-a inteles, imi cer scuze!

nu sunt suparata, chiar nu vad de ce as fi, Ayla, in mod sigur am inteles gresit... adevarul este ca uneori comunicarea scrisa poate duce la interpretari eronate...

ideea mea era ca cele care au trecut prin astfel de lovituri ale vietii pot aduce o parere..cum au reusit sa treaca peste si ce le-a ajutat mai mult in anumite situatii...poate o anumita parere o poate ajuta si pe Aida....

atunci cand am spus sa nu mai plangem aici, aveam in vedere faptul ca pe mine cel mai mult m-a afectat cand cei de langa mine, in loc sa ma incurajeze, imi plangeau de mila... nu de lacrimi cred ca ducem lipsa in astfel de momente... probabil ca s-a considerat o critica si asta...
nu vreau sa creez o alta impresie, vreau numai sa intelegeti ce am vrut de fapt sa transmit...

Aida, te strang in brate si inca odata imi cer iertare!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

oooof dragelor si repet a nu stiu cata oara , ca viata e prea scurta sa ne-o petrecem certandu-ne su suparandu-ne ... asa ii spuneam si lu Emma cand era bine ca sa inteleaga ca nu are sens sa se enerveze si sa se supere din orice si ca trebuie sa ne bucuram de ce ne inconjoara ... , iar ea imi raspundea :"nu mami , viata nu e scurta deloc" niciodata nu am inteles de ce asta nu a crezut si credea alte minciuni cum ca tratamentul care tocmai il incepeam avea sa o faca bine ...

azi am tuns catelusa ei draga Kissy si din 'oiu' nepieptanat si latos a iesit o adevarata printesa pufoasa si am fost amandoua la cimitir poate poate ... tare mult i-ar fi placut sa o mangaie pe blanita de puf
ayla draga , chiar te ajuta psihologul? Sunt curioasa ca se poate sa am si eu nevoie ... problema e si ca unde gasesc pe cineva competent ... si mai ales ca pe mine chiar ma enerveaza ca nu au raspunsuri.
De fapt cred ca sunt eu mai idioata si nu accept nimic , cel putin acum si gasesc raspunsuri si contre la ce mi se pune in fata ... ma intreb oare ce m-ar calma si m-ar linisti , nu ca nu as stii , dar tot incerc sa gasesc altceva si nu imi iese nicicum si ajung iar la dorinta aia nebuna care nu este posibila ... si cred ca stiu si ce iti doresti si tu si fiecare care a pierdut pe cineva drag ...

Ieri a trebuit sa merg sa imi bag dosarul pt somaj , iar d-nul de acolo de la birou a inceput cu intrebarile :casatorita , vaduva ... , copii ... pauza. M-am blocat. Nu am stiut cum sa raspund [:O] si am raspuns printre lacrimi decedat si a inceput sa ma chestioneze in legatura cu Emma si am povestit si ca de fapt si el a avut un baietel care la 4 ani si o luna a decedat din cauza unei tumori pe creier ... sa vad ca de fapt gandea ca si mine referitor la boala si la ce s-a intamplat cu copii nostrii , ca durerea va ramane desi la el au trecut aproape 20 de ani , doar ca nu va mai fi asa intensa , vor ramane amintirile si regretele si ... si ne vom aruca in valtoarea vietii in continuare si vor fi alte probleme , dar locul ala din suflet va fi acolo doar pt Emma , nu va disparea si nu se va vindeca niciodata .
... nu stiu cum va fi ziua de maine , stiu doar ca ne vom purta ingerasii in suflete si in gand. De fapt nimeni nu stie ce gandim ... si eu stau de vorba si povestesc ... si gandul meu e acolo ...

Cand a fost Ziua mamelor de ingeri am observat si eu si mama mea la Constanta ca cei care isi pierdusera copii anul trecut si mai demult nu mai erau asa afectati ... si chiar ne povesteam azi impresiile si probabil asa vom fi si noi sau poate ca vom fi doar mai versate si vom sti sa mascam durerea mai bine ...

Va dragelor , aveti grija de voi
Te iubesc Emma scumpa , dragostea mea , vino in vis sa vorbim si sa te imbratisez

Aida ... 21+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Aidule drag, cred ca raspunsuri cautam toata viata, de fapt. si alea le gasim noi, ajutati sau nu de psihologi care nu fac decat sa ne intoarca cu fata catre raspunsul pe care-l cautam. raspunsul il avem noi in noi, intotdeauna. oricand simti ca ai vrea macar sa vezi cum e o astfel de intalnire, stii bine ca-ti putem da macar doua recomandari bune de psiholog. de multe ori simpla discutie cu cineva neutru de situatie ajuta tare mult
si indraznesc aici sa-ti zic ce am aflat si eu pe pielea mea cautand 'intalniri' si semne de dincolo...ca nu intotdeauna primim semn de la cine ne asteptam. ca durerea mare deschide porti si cai ale sufletului, altfel vulnerabil din cauza pierderii, pe unde isi pot face intrarea sa le zicem spirite nu tocmai bune si nu tocmai cele ce le asteptam noi :( cica e bine sa-i lasam sa vina la noi, nu sa mergem noi la 'ei'.

alina Ayla, ce frumos ai povestit.

_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

aida, ayla,.....sunt cu gandul alaturi de voi...altceva nu stiu ce sa spun.......

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Aida, te imbratisez cu tot sufletul...

Mariaa,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AmethystRain spune:

Doamne, Aida, sa stii ca nu plangi singura...Stiu ca nu te ajuta la nimic...dar numai atat vroiam sa iti spun, ca nu plangi singura.

Ramai in picioare pentru fratele Emmei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

aida sunt alaturi de tine te pup pe suflet

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Durerea nu dispare, doar devine suportabila. Din durerea acuta de cutit in inima de acum, se va transforma in dor infinit. Puntea de iubire intre voi e important sa fie mai puternica decat durerea.



Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput