Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

... sigur ca o sa merg , trebuie sa trimit ingerasului meu o veste , poate asa se indura sa imi dea un semn ... ca noaptea mea e plina de vise , dar nu cu ea ... asa ca de pe la 4 ma tot trezesc si tot adorm cu nervii teapani si cu speranta ca poate de data asta o sa o visez , imi va transmite ceva , va face ceva.
Imi este imposibil sa cred ca nu e aici , ca nu vine la mine mai ales ca atunci cand traia nu statea fara mine ...
Mergem in fiecare zi la mormant si ducem flori si ii povestim ... si nimic. Doar lacrimi fara rost si vise spulberate , nimic nu va fi ca inainte. Oricat as cauta tot nu o sa o gasesc.
Si ce daca ma comport normal si par ok?! oricum nimeni nu intelege ce ducem in suflete si nici nu avem pretentia ca cineva sa inteleaga ...

Imi spunea cineva ca din cauza ca sufar prea mult nu poate veni la mine , din cauza ca nu ma poate vedea asa ... si daca imi poate vedea sufletul atunci clar nu va veni curand. Stiu ca nici cand traia nu suporta sa ma vada suferind sau sa ma doara ceva , sa plang de ceva ... Si atunci ce este de facut?
Nu sunt de acord cu suicidul , nu am fost si nici nu voi fi niciodata si totusi cand plec de la ea e ca si cum as parasi-o , as renega-o , as ... si parca ea nu este acolo. Niciodata nu o simt acolo. Simt ca este doar un loc unde sa imi plang de mila poate ...
S-a intamplat de cateva ori sa o simt in casa , sa ii simt mirosul si sa dispara apoi asa cum a venit si atunci incep sa o caut si mai rau , poate poate o sa o mai simt , poate o sa vad ceva miscandu-se ... poate ceva acolo. Si apoi nimic. Si eu o caut si cu mai multa indarjire si degeaba.
Mintea umana e atat de incalcita si de atatea ori ne joaca feste , asa ce ca rost ar avea un vis daca este plasmuirea mintii , ce rost are un miros daca este inchipuirea mintii ... ce rost ar avea toata stradania asta si toata cautarea , caci ea nu va mai fi aici niciodata

Aida ... 20+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"


...imi pare atat de rau ca treci prin aceasta tragedie, atat de bine cunosc toate sentimentele pe care le descrii tu aici..le traiesc zilnic.
Sunt aproape 9 luni de cand Darius a plecat si durerea e din ce in ce mai tare, nu pot sa nu ma gandesc la el, la cum ar fi fost acum..

...in ceea ce-i priveste pe cei din jur, spun la fel ca si tine...in fata lor par ok, pentru ca cine ne intelege cu adevarat pe noi?..pe noi, parintii ce am ramas fara copii..

merg si eu maine la intalnirea organizatiei EMMA..am vb cu sotul si mergem impreuna, mi-e dor de Darius....de cand am ramas insarcinata nu l-am mai visat.. si mi-e atat de dor de el..

Iti trimit o imbratisare calda ...sper ca Bunul Dumnezeu sa-ti mangaie sufletul atat de ranit si de incercat!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

13+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Aida, offf... numai tu stii ce-i in sufletul tau...
Dumnezeu sa o odihneasca pe Emma iar tie sa-ti dea putere si sa-ti aline suferinta


monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

te pup pe suflet Aida
azi am sa ridic si eu baloane roz pentru Emma.
dormi in pace, 'zapa' drag

_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Dormi in pace copilas scump si drag!

Aiducu' nu trece zi de la Dumnezeu sa nu ma gandesc la Emma si la tine...poate ti-au transmis asta Doris si Maria cu care am mai vorbit...sunteti si ve-ti ramane mereu in sufletul meu.
Sa stii ca in ziua in care te-am cautat pe mess voiam sa iti spun ca am visat-o pe Emma de 2 ori si in amandoua vise era de bine...in primul vis cu puiutzu mi-a spus "de ce te uiti la sicriu si crezi ca am murit?" si a luat-o pe Maya de manutza si au plecat la joaca si radeaaaaa de mama focului si alerga cu Maya mea.
Eu sunt sigura ca Emma e bine si se joaca alaturi de alti ingerasi din cer si ca e fericita sunt sigura ca va veni si in visele tale dar probabil cand vei fi unpic mai linistita cand va vedea ca nu mai plangi.
Te pup cu muuult drag scumpa mea!



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Cu Emma in suflet!



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... am ajuns si noi acasa , ne-am intalnit cu fetele din org. e.m.m.a. si am fost cateva mamici si bunici care am trimis mesaje la ingerasi , culmea cateva persoane deja cunosteam acolo si Laci a fost langa mine ... apoi am fost la puisor si am pus si acolo flori si baloane ... ce pot sa zic mai mult ... nimic ... doar tristete si suferinta , in asteptarea bucuriei (am aflat ca trebuie sa ma bucur pt ce am trait impreuna cu ea si ca puisorul meu s-a sacrificat ... ) ... pana ajung la nivelul ala imi sterg lacrimile in continuare.

Emma scumpa , dormi in pace dragoste , si sper ca nu te deranjez cu suferinta mea (asa cica o deranjez ca eu sufar ...) , te iubim si te purtam cu dragoste in inimi

p.s. scuze dragelor , nu am zile bune ... revin cand imi revin putin va


Aida ... 20+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...te imbratisez Aida....strans de tot...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

13+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Aida, toate gindurile spre voi Putere iubita! Si ai grija de tine si de simburel! Emma vegheaza asupra voastra!

Dormi in pace pui mic!

PS: ai aflat ce va fi simburelul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

AIDA scumpa tot binele din lume ti-l doresc! Ce zi grea pentru tine Ce goale sunt toate cuvintele... Te imbratisez cu tot dragul! Oriunde ar fi, Emma simte iubirea infinita pe care i-o vei putea mereu, nimic din ce simti nu ar putea-o deranja vreodata... Cum sa nu suferi cand ai atata iubire si dor in suflet?

Monica, mami de Luca

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

aida cuvintele sunt prea sarace in aceasta situatie..te asigur doar ca nu esti singura..ca suntem atitia linga tine si plangem impreuna cu tine..ma rog la Bunul Dumnezeu sa iti dea multa putere,sa poti merge mai departe..

Mergi la inceput