Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Aida, draga de tine, cred ca nimeni nu putea face mai mult decat ai facut tu. Dragostea ta, forta ta, daruirea ta, i-au dat si ei putere si bucurie in acest ultim an. Chiar daca trupusorul ei nu mai este, sufletul ei il poti simti in tot ce te inconjoara.
Vocea ta calda, privirea-ti blanda, dragostea ta completa o insotesc in drumul ei spre nemurire. Un copil atat de frumos si bun la suflet, nu poate sa fie decat acolo unde ii este locul, in lumina, intre ingeri. Si te va anunta si ea de asta, intr-un fel, sunt convinsa.
Te imbratisez strans, strans...si daca se poate, ti-as lua din durere cumva.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aida, o imbratisare mare-mare de la noi pentru voi! Durerea voastra depaseste orice imaginatie si as vrea sa ti-o pot lua. Nu trece zi sa nu ma gandesc la voi!
Emma NU a murit! Emma traieste in continuare in sufletele a sute, poate chiar mii de oameni care au cunoscut-o direct sau doar virtual. Sunt atatea suflete care o iubesc! Emma ESTE O INVINGATOARE! Ne-a dat o lectie de viata cum rareori primesti si a reusit sa uneasca atatea mii de inimi!

Ma rog zilnic la Dumnezeu sa va intareasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Aida, ai facut mai mult decat oricine pe lumea asta pentru a o salva pe Emma... ai reusit sa o faci atatia ani sa fie langa tine, practic te-ai "luptat" cu boala asta nenorocita si ai invins-o impreuna cu Emma de atatea ori... dar parerea mea este, ca la cancer finalul este mereu acelasi mai devreme sau mai tarziu, din pacate...
Eu sunt sigura ca Emma e acum in Rai, langa ingerasii nostrii, macar ai fetelor de pe DC.
Dumnezeu sa aiba grija de ea!
Emma a fost si ramane un exemplu de curaj si putere de lupta!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.


http://thumb4.webshots.net/t/74/74/1/71/62/2388171620103554724cJxrGP_th.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

AIDA esti cea mai puternica mama de pe pamant !!! Nu esti tu de vina ca nu ai putut sa schimbi destinul .Dumnezeu are planurile lui ,si noi de aici nu le intelegem.
Fii sigura ca ea acolo e bine,ca iti spune ca ai reusit ,ca nu o mai doare nimic,ca e salvata !
Intr-o zi,cand durerea o sa fie mai mica,o sa iti apara in vis .
O mare imbratisare !!

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Licurici mic, pui mic si drag, sa stii ca lumina si dragostea ta nemarginita au ajuns in inimile tuturor celor care te-au intalnit, privirea si zambetul tau ghidus au mangaiat mii de suflete care au devenit astfel mai bune si mai frumoase. Ai schimbat destine cu puterea si curajul tau atat de mari pentru o printesa atat de mica...de-acum esti o preafrumoasa zana dintr-o poveste...o poveste despre primavara, despre ingeri, despre dragoste, despre curaj.
Zbori cu ingerii pui mic. Ai ajuns la Lumina.

Aida, mama de printesa mica, mama de minune, mama de ingeras, dintre toate mamele din lume Emma te-a ales pe tine...
Si nu esti singura, Emma este cu tine, este cu voi, este in fiecare raza de soare care iti incalzeaste dimineata obrazul trist, in fiecare adiere calda de vant care iti mangaie parul si iti usuca lacrimile, in fiecare privire a oamenilor frumosi care te-nconjoara, in fiecare floare de cires care i-a plans plecarea cu petalele ei, in fiecare primavara care va veni, an de an sa-ti dea de veste ca intr-o buna zi va veti revedea.
Mami, tati, buni, samburel, Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va aiba in paza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibaby spune:

Aida, sufar si plang ..... de cate ori deschid acest forum si nu numai ,seara la culcare imi vine in minte chipul ei si lupta voastra pentru supravietuire ,zadarnica voastra lupta si plang ,plang ,plang pentru ca e intr-adevar greu ,greu de crezut sau mai bine zis de acceptat ,ma trezesc dimineatza cu ochii umflati .....ca sa nu mai spun ca sunt organizator de evenimente (culmea: pentru copii) si vineri cand am aflat vestea eram in toiul petrecerilor , toata lumea vesela , eu ma furisam la baie sa-mi mai spal fata cu apa rece din cand in cand ca nu-mi puteam inabusi siroaiele de lacrimi dupa care ieseam si incercam o grimasa, ca zambet nu cred ca se putea numi ,ca sa nu creez oamenilor (parinti ai copiilor)o impresie proasta avand si rol de gazda al evenimentului ,sambata la fel , duminica la fel ......daca pentru mine e asa greu ...... la tine totul e amplificat de zeci , de sute ,de mii de ori .....


Trebuie incet incet sa accepti , nu poti trai incarcata de remuscari , de trecut si de neputinta ..... asta a fost karma ei ,ai fost foarte atasata de ea si de aceea va fi greu sa te desprinzi ,dar va trebui sa traiesti in prezent datorita celolalti care te iubesc si datorita samburelului din burtica ta caruia ii transmiti toate aceste emotii .

Trebuie sa te gandesti la cei prezenti pentru ca au nevoie de tine , asta nu inseamna sa uiti de EMMA ,oricum nu vei putea,insa sa nu te lasi coplesita de ganduri de vinovatie sau de remuscari ,pentru ca nu aduc nimik bun pentru tine si cei dragi tie .

Nu ma pricep prea mult la astrologie insa ce pot sa-ti spun este faptul ca tot anul 2009 era pentru ea un an al schimbarii destinului deci nu neaparat pana implinea varsta de 7 ani,iar luna aprilie reiese din calcule singura luna de final .

Iti pot recomanda daca crezi si simti ca ai nevoie de ajutor ,pe doamna Aurora Sitarus ,renumit astrolog ,numerolog si bioterapeut ,care a trecut printr-o suferinta asemenataoare cu a ta si anume si-a pierdut copilul ,fata care desi avea 28 de ani nu suferise de nimik grav pana in urma cu un an cand mergand la mare a contactat din apa un virus in urma caruia in 48 de ore a orbit.

Fata era pictorita si ca si mama ei avea aceasta preocupare cu astrologia
Necesita o operatie la ochi undeva in strainatate, insa bugetul nu le permitea acest lucru ,asa ca incercand sa caute o metoda de face rost de acesti bani s-a apucat din nou de pictat .A strans banii de prima operatie din vanzarea tablourilor dar a mai fost nevoie de inca o interventie in urma careia a decedat .

Personal am vizitat la sala Dalles expozitia Simonei Sitarus organizata de mama ei la 3 saptamani de la deces ......nu va puteti imagina ce tablouri a putut crea aceasta pictorita oarba ...iar mama ei ne intampuna cu zambetul pe buze ....era uluitor cum isi putea ascunde aceasta suferinta.
De aceea am cautat-o la 2 luni dupa tragicul eveniment(timp de 6 saptamani nu avea voie sa profeseze), la cabinetul ei pentru anumite lucruri pe care voiam sa le stiu in acest domeniu al numerologiei si astfel am aflat momentele de cumpana din viata mea ,precum si cum poti trece mai usor pe cele care vor veni.

Iti recomand cu mare caldura aceasta minune de femeie care sub seninantatea fetei si zambetul discret ascunde o mare suferinta si care te poate indruma sa intelegi anumite lucruri si sa le poti accepta mai usor .



Alaturi de tine si de familia ta,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

aida, draga mea, mi-ati intrat in inima, va citeam zilnic si mi se parea ca va cunosc de o viata...
intelegeam perfect nevoia ta de a incerca absolut orice remediu, pana in ultima clipa, indiferent de sansele de reusita, ca mama nu te poti resemna si accepta ca asa e scris...
gandul meu fuge mereu catre tine si ma pun in pielea ta si mi-e mila imensa, ma inabusa tristetea si nu-mi pot stapani lacrimile...
nu stiu de ce Dumnezeu ti-a dat asemenea incercare, esti un om atat de bun...
ceea ce traiesti tu acum e de netrait...
iti doresc din suflet sa aduni puterea de care ai nevoie pt a supravietui acestei tragedii fara a-ti pierde mintile de durere si dor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinasenc spune:

Draga Emma,
Iti multumesc ca am avut privilegiul sa te cunosc si ca mi-ai permis sa te iubesc.Ai fost si esti copilul iubit de mii de oameni,cel mai iubit dintre pamanteni.De aceea,nu intamplator Domnul te-a luat la el in ziua sfanta a Pastelui de la catolici.Iti mai multumesc pentru ca mi-ai redat credinta in Dumnezeu , datorita tie mi-am dat seama ca nu se poate totul termina aici,ca trebuie sa mai existe ceva dincolo, acolo unde tu esti acum.In fiecare zi ma uit la pozele tale ,mereu surazatoare si fericita,la chipul tau angelic si sunt convinsa ca totdeauna ai stiut de misiunea pe care Domnul ti-a incredintat-o.As fi vrut doar atat sa-l rog pe Dumnezeu:"Opreste timpul!Stiu ca unde nu e moarte nu e nici durere si totusi opreste Doamne ceasornicul cu care ne masori destramarea!
cineva care te iubeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

of pui mic si drag...doamne de ce!?
aida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

aida ai fost la medic, e bine bb?

De mult ma tot gandesc sa-ti spun, dar parca ma simt prost.
Nu stiu daca ai apucat sa citesti cartile lui Fr Dolto, in special "Ce sa spunem copiilor - cand sunt foarte mici, cand sunt bolnavi, cand se bucura, cand sunt tristi". E foarte important sa-i vorbesti lui bb mic, chiar daca nu crezi ca intelege. El intelege, dar noi inca nu stim cum. E foarte important sa vorbesti cu el si sa-i explici ca tu esti suparata pentru sora lui care a fost foarte bolnava si acum a plecat.

Bb2 iti simte supararea, nelinistea, o simte poate mai bine ca oricine altcineva. Si e foarte important sa i-o explici, sa nu creada ca din cauza lui. Bebelusii si copiii au tendinta de a se crede ei vinovati pentru supararile parintilor.

Explica-i ca esti suparata si din ce cauza, dar spune-i ca si pe el il vei iubi, si de el vei avea grija si-l vei ajuta si apara cu toata fiinta ta.

Pentru o mama de 1 copil e foarte greu sa-si imagineze cum va iubi si al doilea copil, dar asta va veni de la sine si vei vedea ca iubirea nu se imparte, iubirea se multiplica.

Traieste-ti suferinta, e normal si necesar, dar ocupa-te si de sufletelul lui bb2, caruia trebuie sa-i daruiesti de pe acum sanatate sufleteasca!

Mergi la inceput