Ce parere aveti despre mobila Ikea pt copii

Ce parere aveti despre mobila Ikea pt copii | Autor: Ioana13

Link direct la acest mesaj

Cred ca titlul subiectului spune tot.
As vrea tare mult sa mobilez cu ceva usor camera copilului(1 an si 10 luni). Sint din Cluj si aici nu este magazin Ikea. Se poate mobila camera juniorului cu produsele de la Ikea? Dureaza sau se sparg la prima atingere? Arata bine, ca in poze? Merita sa venim la Bucuresti cu camionul?
VA multumesc

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Buna, eu sunt din constanta si am cumparat din toamna mobila de la ikea. Am doi copii mici sub 3 ani, asa ca ne-am orientat la mobila MAMUT dulap, pat, comoda cu 3 sertare, noptiera, masuta, scaunele, toate din aceiasi gama, au culori foarte reusite si sunt la dimensiunile unui copil, cele din gama asta par de poveste. Asta ca mobilier, dar am luat si o gramada de alte lucruri pentru copii gen: jucarii, tabla-sevalet, lenjerii, prosoape de baie, paturici, veioze, lustre, si alte multe maruntisuri. Nu stiu cum stati la cluj la capitolul acesta, dar in constanta le gasesti la preturi foarte ridicate sau deloc. Pe langa aceste achizitii pentru copii am mai luat si alte lucruri utile pentru casa, plus mobila de bucatarie si un dulap pentru hol. Preturile sunt relativ mici si eu cred ca merita. Am mers cu masina si le-am adus (in 3 drumuri).oricum merita sa te duci sa vezi si iti vei da seama imediat daca merita sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Mersi mult, Dana! Ce ma bucur! In poze arat f bine, ma interesa daca un nazdravan de 2 ani nu le poate darima. Daca faca fata la 2 baieti sub 3 ani, atunci ma bazez pe ea.
Jucarii mi-a luat cineva, de 1 mil a cumparat 3 lucruri super faine, ceea ce nu gasim aici.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Dana, e cam tirziu acum, de miine nu mai ajung la mess, o saptamina.
Preturile din catalog corespund cu cele din magazin?

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

da, corespund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Si eu am cumparat pentru camera fetitei mobila Mamut. Am luat absolut tot: pat, noptiere, dulap, comoda, masuta, scaunele cu spatar si etajerele alea de perete. Am luat rosu cu roz, arata bine. Da , preturile sunt cele din catalog, dar ai grija ca acolo apar si nepravazute care trebuie sa fie cumparate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui absoluta
Da , preturile sunt cele din catalog, dar ai grija ca acolo apar si nepravazute care trebuie sa fie cumparate.


Bine spus!! Intotdeauna pateam asa, plecam hotarata sa iau ceva si veneam cu inca alte cel putin 5 articole in plus. Jucariile sunt super, am avut mare succes cu ele,imi plac plusurile lor si pentru ca sunt destul de aproape de realitate; am luat o girafa de cand avea Matei 4 luni si era mai mare decat el, dar din pacate nu am mai gasit-o de ceva timp ca i s-au cam subtiat picioarele de la atata spalat. Toate jucariile de lemn sunt ok, la fel si textilele de copii sau accesoriile.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a lui Theodor 29

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor dar cum se cauta in catalogul online?? ca ori sunt eu batuta in cap....indiferent pe ce sageti dau click pe acolo, numai aiurea ma trimite :(

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

vezi ca in colt pe catalog sunt niste sageti cand dai cu mouse-ul pe el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Variantele oferite de Ikea sunt in mare OK dar atentie la capcane - am cunostinte care au achizitionat diverse piese de la ei si au avut surprize de genul - materialul era PAL dar subtire - de 16mm, spatele era din carton, politele trebuiau achizitionate separat ca si feroneria. Cred ca mobila lor se preteaza mai mult pt cei care doresc sa o schimbe dupa cativa ani.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Febr-Martie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Eu pana acum am luat de la Ikea doar patuturile copiilor, din lemn natur. Sunt extensibile, se fac de 1,90 m. Sunt foarte multumita.
Acum ne vom muta si copiii vor avea camera lor separata si sper sa gasesc si ceva dulapioare de lemn...nu prea agreez palul pentru copii.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput