Ce parere aveti despre mobila Ikea pt copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Buna, eu cred ca mobila pe care o au la ikea este pentru toate gusturile si toate buzunarele...eu sunt multumita de dormitorul mamut, dar nu ma astept sa-l aiba copilul pana la maturitate...astea sunt vremurile in care traim, palul melaminat este usor de intretinut, usor de mutat, etc...s-au dus vremurile cu mobila grea din lemn, parintii mei au si acum mobila de cand s-au casatorit, de aceea am reticenta pentru mobila masiva si de lunga intrebuintare. Conceptul ikea iti permite si sa combini piese de mobilier dupa cum iti trebuie, comparativ cu ce mai am in casa, adica dormitorul nostru si sufrageria de la mobexpert si dormitorul baiatului de la elvila, ikea (bucataria, holul si camera fetei) e ok. Plus ca pe mine m-au incantat cu accesoriile si cu preturile, recunosc.Dar, ma repet, nu am pretentia sa tin mobila in casa 20 de ani de acum incolo. Toate cele bune si succes la mobilat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip spune:

Atit vreau sa va spun, atentie la marginile paturilor! Eu am luat LEKSVIK pentru baietii mei, dar marginile patului nu sunt rotunjite si au rezultat o multime de cucuie. In rest, sint ok, dar nu pentru copii sub 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Neprevazutele care apar sunt chestii obligatorii pt mobile, sau jucariile
Adica un dulap care are un pret in catalog, se vinde fara suruburi, balamale, etc.?

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

"neprevazutele" sunt obiecte, lucruri, jucarii la care nu te-ai gandit si care iti iau ochii si le cumperi.
La mobila de copii gasesti de exemplu pentru pat -lenjerie asortata, perdele, covorase, jucarii...toate din aceiasi gama, dar pretul dulapului este unul singur si ti-l vand cu tot cu feronerie, rafturi,etc .
La pat salteaua se cumpara separat, la alegere.
Mobila de bucatarie si dulapurile modulare au ca si "ingredinte" la pret feronerie, manere, sina sertarelor,culoare, material, usile pot fi cu geam sau lemn, etc, functie de acestea pretul finit difera...adica pentru intelesul tau poti sa cumperi o bucatarie la 1000 lei si aceiasi bucatarie sa coste 1500 lei daca optezi pentru "ingrediente"mai scumpe...cred ca m-am facut inteleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si eu am luat aici multe produse ikea pt copii si sunt ffff multumita, mai ales ca oricum nu poti sa le tii mai mult de cativa ani, adica poti da nu cred ca om ajunge sa ne casatorim copii cu aceasi mobila pe care o avem acuma.
ioana, te-ai hotarat cand pleci la bucuresti, daca mai ai loc in camion, contra cost si daca vrei ti-as da bani sa imi cumperi ceva.Numai daca poti si vrei, si contracost.Noi avem u apartament in Cluj, si ma gandeam pt alex s aiau niste lucruri din ikea, sa nu le car de aici.
Astept un pm cand poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Olim, am gasit niste variante dragute in Cluj, de la babydesing. Un dulap pe colt, f incapator, cred ca luam de acolo, ne e tare groaza de drumul spre Buc si se poate sa avem surpriza sa nu fie marfa care ne intereseaza.
Va multumesc oricum pt informatii. Cind voi ajunge pe acolo sigur voi lua ceva

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna,

in afara de Ikea, se mai poate lua mobila pentru copii si din alta parte ? bineinteles, mobila frumoasa si la preturi bune
am o fetita de aproape 2 ani si ne vom muta in curand la casa noastra; vreau sa ii mobilez camera si as vrea sa renunt la patul ei de bebe, ma gandeam la un pat mai mare, eventual si cu laterale cumva...sa nu cada...
multumesc

Natalia-13 sept. 2007
Poze


Mergi la inceput