Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Draga Sabine bine ai venit!Citeste si hai si pe Inseminare 42,suntem multe cu aceleasi probleme.Ai facut iA cu stimulare ? Cati ani ai? ce probleme? fII optimista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

s

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
17+ - Maria-Emilia[red]
*[red]mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns licorice spune:

pt inseminare este nevoie neaparat de HSG??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns licorice spune:

Pt ca imi este cam teama de HSG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Si eu o recomand cu caldura pe dr Laura Dracea de la Gynera.Am o IA din pacate nereusita, acum sunt in procedura pt FIV.Eu am facut HSG la Giulesti si nu pot sa spun ca a fost asa dureros, insa nu am avut trompele infundate.Dar dureaza maxim 5 min si am dat peste o dr tare draguta din pacate nu ii mai retin numele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

si eu am facut HSG la Guilesti...nici pe mine nu m-a durut prea rau, mai mult m-au jenat chestiile pe care le baga pe acolo si oricum, dureaza f putin, nu are de ce sa-ti fie frica. Se recomanda sa faci HSG inainte de IA, fiindca daca ai probleme cu trompele degeaba faci IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

Elena,


sunt si eu din Cluj.Il cunosc pe dr Sprinjan.E minunat intr-adevar.dar pt problema pe care o ai ti-l recomand cu caldura pe dr Mihai Surcel de la gine 1 pe Clinicilor.Este foarte bun si atent, specializat pe probleme de sterilitate.Face FIV si inseminari artificiale. Eu am facut o inseminarew, prima, acum doua saptamani.Acum astept sa vedem ce se intampla.Simptome de ciclu nu am doar ca sunt f ingrijorata.De ieri am inceput sa am inauntru doar o chestie maro.Chilotul nu s-a patat dar ma ingrijoareaza.Nu stiu ce ar putea fi. Oricum am facut prima data aceasta incercare perobabil vor mai urma si altele....depinde de testul care-l voi face maine. Oricum un lucru stiu sigur.Nu mi-as schimba doctorul pt nimeni. Eu nu stau in tara dar nici macar asta nu ma impiedica.Am multa incredere in acest medic.

sabine

sunt

Sabine,
sper ca esti ok... asteptam ceva vesti! Sunt de acord cu tine. E foarte importanta INCREDEREA pe care o ai in medicul tau. Eu inca mai astept programarea la Szeged... desi simt ca imi pierd rabdarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Buna fetele...sunt noua pe forum...o gramada de subiecte interesante.Incerc si eu sa am un bebe de un an jumate dar nimic...doctorul ne-a sfatuit sa incercam cu inseminare intrauterina dar eu stau deocamdata in Italia si aici e ffff scumpa ....intre 800 si 1500 de euro.Vad ca in tara e mai ieftina....nu stiu ce sa fac....Ajutati-ma cu un sfat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Buna fetelor. Sunt si eu o aspiranta la titlul de mamica si as vrea sa ma ajutati cu ceva informatii despre inseminare. Am facut toate analizele necesare si din cauza anticorpilor antispermatici nu putem concepe decat cu inseminare .Vrea sa stiu daca ati facut inseminare cu Dr Alina Bolintineanu si cum a fost. As vrea metoda cu 2 proceduri , la cate ore distanta se face?

ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy25

Buna fetelor. Sunt si eu o aspiranta la titlul de mamica si as vrea sa ma ajutati cu ceva informatii despre inseminare. Am facut toate analizele necesare si din cauza anticorpilor antispermatici nu putem concepe decat cu inseminare .Vrea sa stiu daca ati facut inseminare cu Dr Alina Bolintineanu si cum a fost. As vrea metoda cu 2 proceduri , la cate ore distanta se face?

ami

Buna Amy,pentru mai multe informatii intra la INSEMINARE 58,mai jos la celelalte subiecte

Mergi la inceput