Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cerise spune:

buna fetelor. si eu fac stimulare cu gonal f. mi le fac singura. sunt la tratamentul pentru a doua IA. pt prima IA mi-am facut in total 9 injectii in burtica. nu ma doare deloc, de fapt nu simt aproape nimic, in nici un caz alte reactii adverse. oricum prin ce am trecut la histeroscopie exploratorie, nimic nu se poate compara. va pup. sper ca este un loc pentru fiecare din noi in randul mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Buna fetelor,

Urmeaza sa fac si eu IA si am nevoie de putin ajutor. Pe scurt, dupa f multe analize, singura noastra problema este o trompa infundata, si desfundata laparoscopic. Este verificat ecografic, nu s-a acumulat lichid in trompe. Din pacate, ovarul stang atasat de trompa buna este mai mic si mai lenes, cresc foli pe el dar nu destul de mari.
Eu am ovulatie buna, ce ii drept pe ovarul care nu ma intereseaza, problema ar fi ca ovulez f f repete, z10 uneori ajung in z12. Beau eu ceai de cretisoara, si ajunge natural endometrul pana la 7-8 mm, mai mult saracul asa repede nu poate creste.
Am avut 2 stimulari cu Closty, raspund f bine, am foli frumos pe stanga, dar endometrul slabut.
Vreau sa-mi fac in Ungaria la PK un IA. Il voi intreba si pe el, normal, dar m-am gandit sa va intreb si pe voi, ce stimulare ovariana este buna ca sa nu imi afecteze endometrul? Inafara de ceai de cretisoara ce sa mai pot lua sa-l cresc mai bine?
Nu prea am ce sa ii fac sa creasca mai mult, el e ok, zic eu, 7mm si ceva in z10, dar nu am ce face daca ovulatia este asa de rapida.


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nerama spune:

mada eu stiu ca e buna si vitE, dar sa nu iei mai mult de 10 zile pe luna
sa te ajute Doamne-Doamne sa se prinda bebe in burtica la tine

MERGEM INAINTE PANA VOM REUSI
http://www.fertilityfriend.com/home/nerama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

madalina,cerise ati facut inseminarea pana la urma 1
eu va urmaream mesajele si ieri am facut si eu a -2 a ia speram sa am cu cine sa vb.
nerama tu nu mai incerci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2010 spune:

Buna Altesa,
Banuiesc ca ai facut HSG inainte de inseminare. Poti sa imi spui te rog unde si cum a fost?
Merci si bafta la beta pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ella am facuto la CMU cu Romila Marius si a fost putin dureros ca in a 2-a zi de ciclu dar a durat cateva minute intense dupa care mai deloc.

e curat acolo ok ,vb frumos cu tine te ia la intrebari iti explica ce iti face pas cu pas.

daca optezi pt acest centru si acest medic sa o ceri pe andreea mustata ca radioloaga cand suni la centru pt. programare.

pret februarie 2010 430 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Buna fetelor! Eu sunt din Cluj si am facut pana acum 3 IA dintre care ultima acum 5 zile(vineri). Cauza infertilitatii: mucusul cervical omoara spermatozoizii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

vai carla dar ce are mucusul tau?

iti tin pumnii sa fie cu noroc de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Habar n-am ce e in neregula cu mucusul cervical: nu e in cantitate suficienta sau consistenta nu e buna. Cert este ca o piedica asa mica ma opreste sa am bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

carlta te-am prins te-ai sculat cu nasu-n forum ca si mine.


cand ai data de beta?

Mergi la inceput