Iasule, a venit Primavara! ep. 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Sarumana pt cafea..m-am energizat si ma bag in priza.
Sa aveti o zi superba din toate punctele de vedere,

Gabriela si baietii
Otto intra de azi in vacanta si e asa de fericit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

carmen - ai grija la henna, ca e pretentioasa, cica trebuie sa pui in ea cafea, lamaie sau ulei de masline, tre s-o tii la cald, s-o pui pe par si s-o invelesti si s-o tii vreo 6 ore chiar. deci nu e asa simplu ca la o vopsea obisnuita.
insa se merita, zic eu.

eu am mai incercat acum vreo 7-8 ani sa ma vopsesc cu henna dar nu mi-a iesit nimic. adica nici o schimbare la culoare. ca si cum nu m-as fi vopsit.

poate data asta imi iese ceva. sper



IIIH! Ramonica, daca trebuie sa stea atat pe cap... ma las pagubasa. Multumesc de avertisment.

Adriana, blugi nu mi-am luat de la M&S insa mi-am luat alte chestii, eu sunt chiar fan M&S - de cand am gasit aceeasi modele si in Dubai si in Iasi! - si m-am bucurat cand au aparut si la noi... Au marfa buna si de cateva ori pe an au si reduceri. Eu arunc cate un oki de cate ori ajung in Fleicia ca mereu mi se lipeste cate ceva de mana, asa ca sper sa nu uit sa te anunt dca vad reduceri. Si mie imi plac redeucerile!!!
O zi buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salut!

Mersi Carmen,am sa bag si eu un oki la M&S,eu nu prea intru prin magazine,caci stiu ca nu-mi gasesc masurile mele de haine si decat sa ma enervez numai..mai bine nu mai intru.
Problema e ca nu-mi e in drum Carrfour..si nu facem cumparaturi de acolo..sa vad cand ajung..


Iulia,si eu mi-am rupt spatele impingand la bicicleta fii-mii..care pedala invers.. insa pana la urma a invatat singura,acum nu mai incape in bicicleta si am dat-o .


Sa va pun niste poze de la serbarea de Paste de la gradi si plimbarea de duminica.

Acusica plecam iar la scoala ptr testare ptr calasa a-I-a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

aaaa ... ca tot pusesi poze ...
Adi, ne-ai intrebat odata ceva despre cum s-o imbraci pe catalina la un veniment. n-am mai fost pe faza la ce te-ai decis.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Buna tuturor,dupa o lunga absenta!
Din nefericire nu am timp decit de serviciu si copii,asa incit intru rar pe forum si pentru ca nu stiu cind voi mai avea un minutel liber:

Va doresc sarbatori linistite cu pace si bucurie in suflete,cu multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi !
PASTE FERICIT !

Cu mult drag si pupici din inima tuturor ,
Cristina ,Rares si Mihnea





http://www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta_2laSuta.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Anca,nu a mai fost nevoie de costumatie caci s-a imbolnavit inainte si n-a mai participat la concurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

o, ce pacat

oricum ai un outz tare frumos - si mi se pare ca seamana f bine cu tine.


in alta ordine de idei - fara sa-mi dau seama am comandata de 2 ori niste carti de la adevarul.
asa ca am in dublu exemplar marile sperante vol2, de dickens, un yankeu la curtea regelui arthur de mark twain si cartile junglei de kipling.
toate trei m-au costat cu tot cu taxe 41 lei.

vrea cineva?

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Buna,
Ieri am reusit si noi sa ajungem la seara de povesti la libraria Carturesti,am fost doar noi si inca un baietel Calin,Alex a fost foarte incantat,am apreciat foarte mult ca d-ra LAvinia s-a orientat in functie de "auditoriu" si a ales povesti pe care nu le stiau..saptamana viitoare vor face desene cu oua de Pasti si va citi povesti pe tema sarbatorii care se apropie..copiii vor primi mici daruri..cred ca o sa fie frumos..noi vrem sa mergem din nou!!Sper doar sa o las pe Timeea acasa ca nu are rabdare...Poate ne vedem mai multe mamici acolo..asa ca in vremurile bune..imi lipsesc intalnelile noastre ...
De ieri am o maaare pb...educatoarea lui Alex m-a intrebat daca nu ne-am gandit sa-l dam pe Alex anul asta la scoala..ca din punctul ei de vedere ar fi pregatit...si deja se plictiseste la gradinita(e grupa mare deci ar sari "pregatitoarea" care mi se pare importanta)...m-a sfatuit sa-l duc la o testare pentru clasa I...unde se organizeaza astea??In ce perioada?Habar nu am si am intrat un pic in panica..abia cautam invatatori pentru la anul.. .Alex a implinit 6 ani saptamana trecuta ..deci in sept ar avea 6 ani si 5 luni..nu stiu ce sa faaaac ..pe alta parte ma gandesc ca la anul va avea 7 ani si 5 luni..un pic cam mult..poate.
Poate ma puteti ajuta cu informatii despre cum se fac testarile(eu vizez scoala 23 sau 11).

Ce ziceti ne vedem joia viitoare la Carturesti??

O zi frumoasa
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ce e joi la carturesti?
pe asta am pierdut-o!

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Anca, eu vreau "un yankeu la curtea regelui arthur" de mark twain. Se pot comanda cele lipsa pe net? Ca mai am din primele cateva lipsa..parca primele 4.

La Carturesti joia se citesc povesti pt copii, la ora 17...a spus Oana Ghinetz de vreo daoua ori. Incerc si eu sa ajung joi...tre sa merg la dr intai sa vad sa nu mai fie Matei contagios.

Pupici si wk-end frumos,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput