Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ramo dar un aliment care sa o faca sa se rostogoleasca nu stii? Ca eu sunt in cautare

Am o problema existentiala de cateva zile. Cum naiba fac eu sa ajung sa ma vopsesc? E cam nashpa sa merg cu Mara la coafor? Iar ea pauza de masa mai lunaga de 3 ore are numai noaptea si sunt cam pe muchie ca eu am par ff mult, a si crescut si dureazaaa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Dragele mele, va multumesc tuturor pentru urari, sunteti niste scumpe

La noi e soare asa ca vom profita la maxim de acum inainte de timpul frumos si vom sta mai mult pe afara. Imi pare sincer rau ca s-a ajuns la asemenea discutii si jigniri pe forum, pacat.

tuturor si sa cresteti frumos.

ClaudiaH

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Nu am ce explicatii sa dau, am zis clar ce am avut de zis (imi cerea cineva explicatti cand ele sunt fix acolo unde trebuie).

Babytza, eu nu am chef sa citez din urma sa iti explic cum e cu sinceritatea asta pe care tu crezi ca o ai. Vad ca unele fete nu au alta treaba decat sa reciteasca posturile mele din urma, nu le ajunge sa le citeasca in ziua respectiva. Revin si a doua zi. Da, am sters postul de ieri unde va marturiseam ce feed-back este intre mine si Naoh pt ca am considerat ca margaritarele nu trebuie aruncate, stiti voi...Asa ca am sters sa nu mai cititi sub nicio forma gandurile si sentimentele mele. Nu trebuia sa spun ce simt ca nu am cui. Noaptea pe la 2 inteleg ca nu aveti alta ocupatie dar si ziua? Tot pe postul meu gramada? Nu devine anodin?

asadar Babytza, reciteste-te singura, sa vezi ce ziceai de ziua mea legat de cadoul facut de sotul meu. Mama mama ce nu mai pridideati toate sa ma laudati de asa sot dragut si atent, ce gest frumos blabla.
Aseara, mai bine zis azi-noapte Babytza, du-te si reciteste ce debitai cu colierul in sus si in jos...tu la doua noaptea nu ai treaba decat sa te gandesti la colierul meu? Eu l-am aranjat intr-o cutie si aia este, tu nu, numai la el iti sta capul, vorbesti de el chiar si dupa 2 saptamani.
Asa ca scuteste-ma cu sinceritatea ta. Una ziceai cand ma gratulai, alta aseara. Asta se cheama sinceritate? Eu la posturi care ma lasa rece evident ca ma abtin de la comentarii, nu incep cu laude ca apoi sa iau la misto.
Rasa umana asa functioneaza, in haita, in turma, spirit gregar. Da unul cu piatra se aduna toti, ce sa faca si ei, se plictisesc. Cand va impartaseam ce citeam eu in carti sau ce mai stiam de una alta nu v-ati gasit sa dati cu pietre. Atunci ati sarit ca ma cititi cu atentie.
oricum, cu ocazia asta am aflat si eu preocuparile unei mamici normale la 2 noaptea. Sta pe forum si vorbeste de colierele mele, nu e cu copilul, nu cu barbatul, nu, discuta de viata mea.


************************************************************************************
Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Eva inceteaza odata!!!!
LASA-NE, LASA-NE!!!!!
Daca ai ajuns sa o jignesti si pe Babytza care e una din cele mai minunate persoane pe care eu le-am cunoscut esti chiar JALNICA!!!
Retrage-te in glorie langa familia ta minunata!!!!
Eu zic sa stergi si pozele cu sotul ca poate ti-l fura cineva la cat de minunat e!!!


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

Ramo dar un aliment care sa o faca sa se rostogoleasca nu stii? Ca eu sunt in cautare

Am o problema existentiala de cateva zile. Cum naiba fac eu sa ajung sa ma vopsesc? E cam nashpa sa merg cu Mara la coafor? Iar ea pauza de masa mai lunaga de 3 ore are numai noaptea si sunt cam pe muchie ca eu am par ff mult, a si crescut si dureazaaa...

Nadina, mama de Serban (20.08.05 ) si Mara (27.08.08)



Ma mai gandesc cu rostogolitul si o intreb si pe mama ca ea sigur stie. Desi cred ca a uitat si ea, ca Raluca nu s-a rostogolit, a inceput sa mearga direct.

Acum stiu de ce nici a mea nu-si ridica decat fundul in sus cand sta pe spate. Inca nu mananca diversificat.

A, nu se pune ca ar sta numai in fund si ca ma foloseste pe post de jumper si de premergator (dam ture prin living si rupem spatele lu mami). Nu va oripilati, o tin de subsori, nu calca ea... dar eram in pana de idei, de distractii .

Paula iti spun unde sa trimiti rosiile ca mie-mi plac de mor, si ma cam ustura buzunarul da de ele nu ma lipsesc.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

pe mine chiar m-au amuzat teribil pamfletele voastre :) in timp ce citeam ma gandeam ca nu am fost pe faza sa postez si eu ceva in spiritului lui 1 aprilie...
si eu m-am simtit cu musca pe caciula cu caruciorul luat din anglia, dar nu de cumnata ci de tata ....dar mnu m=am suparat nici pomeneala, nu m-am gandit niciodata ca ar fi ostentativ ca doar l-am luat la juma de pret....:) daca era un stokke mai ziceam :)
si eu am o manie cu parabenii...dar cine nu are proprii sai pitici?

la fel cum nu mi s-a parut ostentativ colierul evei...de la celinni la cartier e cale lunga si cu obstacole multe...asa ca nu prea vad nici aici motiv de suparare, mai glumim si noi si apoi a fost 1 aprilie...totul e permis, nu?

Tot ce vreau sa spun e ca nimeni nu a vrut sa arate ca e mai smeker ca foloseste un produs sau altul sau ca a primit cine stie ce cadou....poate a fost gresit numit pamflet, au fost nite exagerari ale unor fapte mai aparte - nu e nimic negativ ca vrei sa oferi copilului tau ce e mai bun. De acord?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Cosmy, sper sa nu fie racita frumusetea mica...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Eva tu chiar nu stii de gluma. Acum daca eu as fi scris ca am primit un cadou si apoi peste n saptamani aparea un noian de glume de genul asta as fi ras. Pana la urma discutia serioasa a fost atunci, iar gluma e acum.

Sunt spiritele mult prea incinse acum sa se lipeasca rice explicatie de oricine, asa ca eu una propun ca discutia legata de jignirile ce s-au adus sau persoanelor in cauza sa continue pe privat altfel anunt unde trebuie.

In romania n-om avea multe lucruri insa un dram de umor ne-a ramas. Macar unora.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Eva inceteaza odata!!!!
LASA-NE, LASA-NE!!!!!

Eu zic sa stergi si pozele cu sotul ca poate ti-l fura cineva la cat de minunat e!!!


Diana




mamica fericita de ANDREI TUDOR





hai ca ai fost simpatica!



Si Eva da eu citesc postarile tale pe nerasuflate,pai atata distractie gasesc in ele ca nu ma pot abtine,sufar cand nu postezi intr-o zi!Iar noaptea la 2 eram intre fete cum se zice,sarbatoaream 1 aprilie!










de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ma tot gandesc de azi de dimineata daca sa ma bag sau nu....

Eu recunosc public niste chestii pe care nu le-am spus pana acum.Au fost posturi ale Evei in care chiar mi s-a parut ca a jignit gratuit.Mi-a ramas in minte postul cu dr Dyanirei si diversificarea.

DAR apoi cand eram foarte stresata de luatul in greutate a lui David a fost printre cele care a avut o vorba buna si a si argumentat logic, privind evolutia lui din urma si pe mine sincer m-a ajutat tare mult psihic postul respectiv, lucru pentru care ii raman recunoscatoare.

Apoi s-a mai iscat o discutie de la postul care imi era adresat mie si privea cerealele si legatura lui cu probleme lui David.Post de care am recunoscut si am fost sincera ca nu am fost deloc lezata.

Acum nu stiu ce sa zic.Imi pare rau ca parca ne impartim in tabere....eu chiar am apreciat posturile Evei in care scria de diversificare si alte informatii utile....daca postul de ieri privea legatura dintre ea si Luca atunci mi se pare normal sa il fi sters...mie sincer toate postarile de genul asta mi s-au parut poate prea..intime ca sa fie pe un forum.
Si eu imi descriu dragostea pentru David dar pe blogul lui la care nu au acces decat cei foarte apropiati.
Acum cu spalatul rufelor in public pot sa fiu de acord...dar cred ca si alte lucruri se puteau discuta pe messenger (cum ar fi discutia de cereale cu Nausica) si nu trebuiau combatute lucrurile personale aici.


Nu vreau ca postul meu de acum sa fie privit ca unul pro sau anti Eva.Este o obervare care mie mi se pare obiectiva..sau nu.Dar incerc sa iau si punctele bune si cele rele si sa ajungem la alta atmosfera pe forum.

Iar de discutiile de aseara va zic sincer ca doar la ceva timp dupa ce am citit, cand eram linistita si beam un ceai m-am gandit daca cineva ar putea fi ofensat si privit direct..pana atunci nu facusem o legatura deci poate pot ramane la stadiul la care au fost spuse si nelegat de o persoana anume.




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput