Tanaseanu Stefanita - Spitalul Colentina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Citat:
citat din mesajul lui moniqueion

Delia, sunt absolut de acord cu tine. Stiu ca un internist poate trata si afectiunile reumatologice, mai ales Tanaseanu care are ca specialitate REUMATOLOGIE, insa eu vreau sa zic ca nu m-a tratat corect (mi-a gresit diagnostic si tratament) si ca da consultatii ca reumatolog absolut pe furis. El nu are scris pe usa specializarea asta sau alta.

Tre sa aflu care-i buba...
Ti-am zis: nu ma las pt. tratamentul gresit...


Eu in locul tau as fi foaaaarte atenta cu aceste acuzatii.
Una e sa le faci sub un nick pe forumuri si alta e in ziar.
Procesele de calomnie nu sunt chiar asa de rare precum crezi.

Mai ales cand e vorba de acuzatii nefondate.
Dar, ma rog, asta se poarta mai nou in lumea ziaristica: sa arunce cu mizerii in medici, ca da bine pe prima pagina.....

Si daca nu ma crezi iti pot oferi cateva exemple de procese aflate pe rol impotriva unor ziaristi asa zelosi ca tine in a acuza medici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Monica nu inteleg, de ce crezi ca da consultatii de reumatologie pe furis? Cum asa? Ca nu scrie pe usa specializarea? Ti-am spus: un internist vede de toate.Mai ales ca medicala 2 de la Colentina vede foarte multe cazuri de reumato. Reumatologi ca specialitate nu sunt decat 3 din cate tin eu minte, restul sunt cu totii internisti. A si mai e si o dna doctor pneumolog.
Inteleg, nu ai fost multumita, crezi ca nu ai fost investigata si diagnosticata corespunzator...incearca un alt doctor, cu patalama de reumatolog. Sunt multe locuri in Bucuresti cu reumatologi excelenti: Sf Maria, Cantacuzino, Institutul de Reumatologie si nu in ultimul rand Colentina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu personal nu-l cunosc pe doctor, dar in perioada in care am fost cu mama internata la colentina, noi eram la dr Marius Balea, verisoara mea primara era internata la Tanaseanu, dupa ce fusese tinuta vreo 2 luni in diverse locuri si tratata incorect, a ajuns in stare extrem de grava. Norocul ei a fost diagnosticul rapid si corect, i-au facut rost din Ungaria de vreo 4 injectii f scumpe si acum e destul de bine, a salvat-o de la moarte sigura. Asa ca eu il consider un profesionist totusi.

Mergi la inceput