LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Si eu si eu !!!! Vreau la salina! dar si la mare !
La mare obligatoriu cu sotz ca e drumul prea lung de plecat singura , dar la salina fara ca oricum se plitiseste sa linga sarea de pe pereti

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Anaalina stai linistita si lasa fata in pace,o sa vorbeasca cand are chef,asa face si Edu meu,inainte mai zicea una alta acum doar maraie,bombane,ma rog ma ia de mana ma duce si imi arata ce vrea insa pe muteste,ideea e ca seamana enorm cu ta-su care a vorbit abia la trei ani fara a avea vreo problema de ordin medical,lasa ca al meu o sa-si ia o soata vorbareata si o sa compenseze.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

cuscra eu am printzip ma. drumul il fac cu resurse proprii, de entertaiment te ocupi mata.

Ema este iubire
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Deci Pateiu e dat de ginerica? Ei las ca an sa caut unu de la Maramu de acolo de unde se pune harta in cuiu.

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

adelyna.................am vazut pozele cu printesa ta carliontata de la ziua ei.e o scumpa!

ioanaradu.................eeeeeeeeeeeeeeee! astea sunt nazbatiile lui asa in mare,ca de alea marunte face cat e ziua de lunga.v-am povestit cum mi-a facut cafea la micro?intreb ca sa nu ma mai repet cu povestitul
sa sti ca si eu ma rog sa dea drumul astia la credite ca avem si noi o amarata de garsoniera in Romania de vanzare si nici o stire.Bafta si la voi!
bunaaaa cafeaua!
sanatate lui matei.

pisikuta......woaw! chiar ca mi-ai rupt gura!!!! deja deseneaza capul cu toate alea?!?!?! super!!!!!! sa-i dea lectii si lui fie-miu ca el nu se atinge decat de pixuri si asta ca se se scrie pe picioare,maini,ba mai imi trage si mie cate o dunga in fuga lui prin casa.
hehehe,vezi ce speculeaza si fata ta momentul?
si la noi tot cam asa e.....daca eu nu-i fac pe plac,bune botic,incepe sa se miorlaie bineinteles fara lacrimi si se duce la taica-su si ii povesteste in limba lui,ori ca l-am certat,ori ca nu-i dau ce vrea......daca il supara tata.....vine la mine.
faza tare e la noi ca daca nu-i canta nici unul din noi in struna pleaca urland la el in camera.cum a intrat la el in camera se opreste din urlat si se ia la vorba cu masinile,plusurile.....de zici ca nimic nu s-a intamplat
vazut pozele de la ziua piticei tale!m-am topit toata ce frumoasa e!!

stefimic...............bafta la bebe2!tinem pumnii sa vina cat mai repejor......
cat despre fie-miu...............i-am promis ca daca ne luam casa,ii amenajez subsolul si acolo il tin.sa nu-l mai vad decat seara la baie si apoi la somn

elyanne.....................sanatate multa la puisori.sa se faca cat mai repede bine

anaalina.....................sanatate si la printesa ta!
cat despre vorbit eu zic sa nu te stresezi.
eu am mai spus.....darius a avut perioade cand invata un cuvant,il zice intr-una vreo 2 sau 3 zile la rand si apoi ....nimic!doar in legea lui.......
acum are ceva cuvinte la activ,dar le spune cand are el chef.
de exemplu stie sa zica apa...dar daca ii e sete iti deschide gura si iti arata cu degetul si zice numai a....
la caca ...la fel.....cateodata zice caca cand face si fuge direct la baie sa-l spal,dar de multe ori se dezbraca singur si ne aduce pampersul plin,ni-l lasa pe unde nimereste si el fuge in fundul gol si se pune pe canapea cu ochii la desene sau ce o fi pe la tv.

radcarmen...........la faza cu ,,desenul liber,,am ras si eu de nu ma puteam opri,dar norocul meu e ca am fost la servici si pana am venit era totul curatat.....cred ca daca as fi fost acasa explodam de nervi




fondul de majorat.....eu va zic cum e aici.stiu ca nu va ajuta cu nimic,dar macar ca o idee.
deci este un program gurvenamental.deschizi un cont si in fiecare luna depui suma de bani pe care ai stabilit-o.poti sa pui si mai putin sau deloc.depinde cum stam cu banii in luna respectiva.
guvernul iti vireaza si el 20 sau 30%(in functie de veniturile parintilor) din suma pe care o depui tu in luna respectiva.
daca copilul nu merge la facultate,banii care sunt in contul ptr.studiile lui se pot transfera la urmatorul copil(asta in cazul in care mai are frati)
daca nici unul din copii nu merg mai departe,atunci guvernul isi retrage banii care i-a virat in cont pe parcusul anilor,iar banii plus interesul adunat raman parintilor.
deci copilul vede banii....adica se foloseste de bani,doar ca sa-si plateasca studiile,ca de asta se numeste si cont de studii.daca nu ...nu....nu se poate folosi de ei.

la capitolu greutate...............noi am depasit graficul.cica la varsta lui trebuie sa aiba 15 kg. si el are 16.

am fugit la tero al meu ca s-a trezit si nu mai am curaj sa-l las singur nici sa respire ca cine stie ce boacane mai face


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Buna fetelor!
Ma mai tineti minte? Am lipsit mult...... dar sper sa recuperez.
Singura mea scuza este lipsa de timp si de chef, datorata nenumaratelor nemultumiri cu sotul si familia lui.

In primul rand, va multumesc pentru urarile de ziua lui Vladut.
Noi ne-am sarbatorit in mai multe randuri, desi am avut „doar” 2 torturi.

Incerc sa pun poze zilele astea daca ma lasa Vladut, ca daca vede calculatorul deschis vrea mc’ quin si tinu la-la-la (adica polar expres).
Este mort dupa masinute, trenuri, tractoare, avioane .... de ziua lui a primit multe cadouri dar a bagat in seama doar trenuletele si masinutele restul... au fost cah. Spunea „nu pace, atu, atu (adica altu)” si cand a primit masinute „masina, ute, ute,(uite) pace masina buuum-buum „.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Sa nu uit : La multi ani pentru albinutele si bondareii care si-au sarbatorit zilele astea cei 2 anisori.
La multi ani si pentru mamicile care au mai avut o onomastica.
Multa sanatate pentru cei bolnaviori si sa aveti o zi usoara....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

andra: stiu ca nimic nu te poate consola acum. Condoleante si din partea mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,stup

Am disparut o vreme dar am facut-o pt ca nu am fost in stare sa scriu,si o sa mai dispar un pic.Va citesc,va vad pozele dar deocamdata atat.Acum am hotarat sa scriu pt ca Pisikuta tot m-a apelat,si am zis sa va scriu doua vorbe.

In primul rand vreau sa transmit condoleante Andrei! Dumnezeu s-o odihneasca pe mama ta,si voi sa aveti putere sa treceti peste si sa ramana amintirile frumoase.

Kitty - felicitari pt nepotica,sa va traiasca si sa fie sanatoasa!
Sanatate sorei tale.

Ciudata viata,in ziua cand sora ta a nascut,sora mea a facut un avort,unul din motivele care m-au daramat.Dar va rog sa nu-mi transmiteti nimic in legatura cu asta,ca orice vorba care imi aminteste,parca imi adanceste tristetea.


Eliana si Kitty - felicitari pt examene! Eliana,felicitari si pt concurs!

Si sa va zic si de Carl un pic,daca tot am scris.E cam acelasi,nu face la olita,la noi e greu si sa accepte sa-l schimbam,kk e prietenul lui. Spune o groaza de cuvinte,le pronunta din ce in ce mai bine,dar singur nu face propozitii.Eu ii vorbesc in romana si el imi raspunde in daneza,bine e ca intelege tot ce-i spun in romana.
Nu vrea sa invete culorile,dar in schimb cunoaste din ce in ce mai multe marci de masini.
Am reusit sa-l fac sa asculte povesti.M-am pus si i-am cumparat dvd-uri de care e indragostit.Am unul cu un tren care merge la polul nord la mos craciun si se uita la el de cate doua ori pe zi (90min o data) Am ajuns sa-l ascund.Cand nu vrea sa doarma,il pun in patut si incep sa-i povestesc dvd-ul care l-a vazut i nziua respectiva.
Crizele l-au lovit si pe el,sincer va spun ca ma sperie cum reactioneaza.M-am pus pe citit despre crize si va spun,poate ca va intereseaza.Cica in timpul crizei copilul e si el speriat de reactie,comentariile cu sens ca nu e bine,ca nu ai voie nu ajuta deloc,ca pur si simplu nu aude.E de recomandat sa iei copilul in brate si sa tii contactul vizual cu el si strans in brate.Daca nu vrea sa fie strans in brate,luate lucrurile din jur care il pot rani atunci cand se arunca sau incearca sa se loveasca. Mai spun ca reprosurile in timpul crizei sau fata si tonul parintelui nervos,poate prelungi criza copilului.Si in nici un caz nu trebuie sa i se ofere lucrurl care l-au facut sa intre in criza,cum bine se stie ca speculeaza si ca daca va vrea ceva,va mai face o criza.La noi merg sfaturile,si crizele sunt un pic mai usoare.Dar la inceput va spun ca ma speria cum incerca sa se arunce,sa se catere pe orice...
Si o data era soacra la noi si Carl face o criza de nervi si eu sa respect din carte,stau in jurul lui fara sa spun nimic si Carl tipete peste tipete si se zbuciuma si soacra-mea incepe sa planga fetelor. Ca ei nu i se pare normal sa lasi copilul sa planga asa.Ei nu va zic ce mama m-am simtit in momentul ala.Pt ca eu eram cea care sarea sa-l ia in brate daca plangea dar la camin mi-au spus ca a inceput sa loveasac si trebuie sa iau atitudine.Apoi am avut o discutie cu Klaus si mi-a zis ca noi continuam cum ne sfatuie in carte,dar va dati seama ce bila am la mama soacra.Ca ea sta cu el o data la 3 luni,noi zilnic.
Si stiti ce e ciudat,ca sta toata ziua cuminte,se joaca frumos,zambeste,asculta sa faca ce ii spun si spre seara vrea exact un lucru interzis si incepe sa tipe,sa planga...

Maine il serbeaza la camin,noi o facem duminica de ziua lui.Pozele si altele va mai scriu cand voi mai avea starea.

Aveti grija de voi,sanatate la bolnaviori si sa stiti ca va citesc si privesc pozele chiar daca nu scriu.

O zi buna!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salut fetele, multumim de incurajari, sper sa fie bine.

PISIKUTA mai facut sa-mi fac cont nou, dar trebuia sa vad printesa, tare draguta, iar tu mami arati super bine, asa ca sa nu mai aud vaicareli.
dar de ce ai facut printesa sa planga mai mami?

STEFANYIA,petrecere frumoasa la camin si lasa ca vor trece si crizele, vor creste si vor deveni mai intelegatori.

ANAALINA draguta printesa ta, si in privinta vorbitului stai linistita fiecare la timpul lui,deci lasa fata in pace.



cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput