Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

BebeBeca si strunfita ma "bucur" ca nu sunt singura cu tensiune asa mica; ma "bucur" in sensul ca nu este o problema majora.Si eu m-am apucat de baut iar cafea

31 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

lauraa treaba cu calciul am citit mereu sfaturile carlei care spunea ca nu conteaza ce fel de calciu e (lactic, efervescent, etc) toate tipurile pot provoca contractii asa ca eu spun sa le opresti si sa papi lapte , branzica bine dar cel mai bine ar fi sa suni doctorul si sa ii spui cum te simti

ideea este sa ai grija si ca este stiut ca virgula calciul provoaca contractii


fetele care ati mai intalnit situatia sa scrieti si voi cum sta treaba poate eu vb prostii

30 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
32 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

LauraOana felicitari pentru prietena ta

31 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Salutare stup!!

Intru si eu tot intr-o mare fuga sa salut lumea, sa cant de una singura MULTI ANI TRAIASCAAAA!!!! pentru blue si clodyac

si maine pentru carmen voi fi prima, ca sigur nu mai pup calculatorul pana saptamana viitoare, decat in interes de servici, evident.

Am intrat in clubul racitilor, Matei de 3 zile tuseste magareste urat de tot, iar azi dimineata mi-a facut si temperatura, de luni sunt iar singura acasa, sotul fiind internat insotitor la socara, la recuperare.

Bb2 e bine, in continuare se pastreaza diferenta in evolutia sarcinii de 10 zile. Adica la fix 28 saptamani arata de 29 si 3-4 zile, cu 1300kg. Numai la mine tensiunea a inceput sa-mi joace feste. Din 9/5, maxim 10/6 ajunsesem la 13/8. Trebuie sa o monitorizez cateva zile si sa ma duc sa-mi verific si glicemia. Nu prea am cand pentru ca mama , cea care avea grija de Matei, a cazut si a facut o entorsa la glezna.
Iar eu mai am inca o saptamana de mers la servici ca sa fac acel an de cotizatie la CAS ca sa pot intra in CIC linistita, adica cu 85% din sal.

Cam atat despre mine...

Lauraa, nu stiu cum poti fi asa tare, eu doar ce am citit de tanarul acela si m-au podidit lacrimile, fara sa tina cont ca sunt la servici... chiar si numai sa te gandesti sau sa te vezi cu parintii lui..eu nu as putea. De fapt saptamana trecuta a murit soacra fatelui meu, care e si nasul lui Matei, iar eu nu am putut sa merg nici la parastas. Am fost sa-i duc un buchet frumos de flori in ziua decesului, dar l-am lasat la intrare, pe hol. Si asa a fost prea mult pentru mine.

Buni' stii cum se spune: greseala recunoscuta e pe jumatate iertata , iar cum tu esti o persoana deosebita te iertam definitiv si irevocabil. Oricum nu ma gandeam ca il gazezi pe bb ci doar il afumi putin

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a lui Toma/Filip/Luca/Vlad 28

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita
Citat:
citat din mesajul lui laurraa

Mai are vreo fata tensiunea 9 cu 6? Sau asa mica?

Da
9 cu 6, 8 cu 5, depinde. Dar asa am avut-o tot timpul, ma dreg cu o cafeluta cu lapte dimineata si nu am probleme.


Si eu am tensiunea 9 cu 5 :)
Dar am vorbit cu doctorul si e perfect normal. In general, in sarcina ai tensiunea un pic mai mica decat cea normala, e semn ca organismul reactioneaza la sarcina. Si cum inainte aveam tensiunea 11-10 cu 6-7 , e perfect ok ca acum sa fie 9 cu 5. Nu cred ca e cazul sa o marim fortat cu cafea.
Era problema dc avem tensiunea mare.

Oricum si eu mai beau cafea sau ciocolata calda, dar asta de pofta, nu in ideea de a creste tensiunea.

pupici

29 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

lauraa cu mare placere azi e o zi linistita nu? sau mi se pare ? fetelor eu acum muncesc program de 6 ore si vad ca sefii au de gand sa imi scada salariul acum tb sa ma duc la medic nu ? sa fac rost de o hartie la mana cum ca tb sa am programul asta nu?

dar lasa ca me descurc eu .... dupa ce ca stam foarte prost cu banutii sa ma gandesc ca imi mai si scade salariul si asa mic de 650 ron


30 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
32 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Pai cum sa-ti scada salariul? Ai adus recomandare de la medic, nu?
Arata-le ordonanta, in caz ca nu sunt la curent.

32+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Anaela nu e normal sa ai atatea contractii false pe zi, de asta m a oprit la pat docul pe mine, e normal sa ai pana in 10 pe zi si intr adevar nu ti fac rau, daca ai mai multe sa stii ca actioneaza ca celelalte rele si lucreaza colul.
Eu am scazut in 2 saptamani de 0,5 cm
Nu vreau sa te sperii dar poate ar trebui sa vorbesti cu medicul tau
Eu acum dupa 2 saptamani de stat si nefacut nimic si cu medicamente le am calmat...ai grija

[bLauraa]cuvinte n am la asa tragedie, ai grija de tine si nu te duce la inmormantare, e tragic pt familie....

Carlasper ca sunteti ok

Dcristeamerci de urari

Maria][/b]imediat se vede cand nu esti prezenta

Am reusit sa ma fac frumoasa, ma simt mai bine si m am ocipat un pic de mine...noroc ca ma chef ca tare e complicat sa te mai ingrijesti...nu stiu cum fac cu pedichiura..ca nu pot sa ma deplasez la salon



NOI
Cristina 31 + 2 Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)
AMR 9


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingritzel spune:

Buna tuturor!

Ma alatur voua, gravidutzelor cu tensiunea mica
10 cu 6 este a mea si uneori ma mai ia cu ameteala...beau apa si mananc ceva dulce sau sarat si se rezolva problema

DN- 27.07.1977
UM- 26.08.2008
DPN-02.06.2009

31 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiralina

Citat:
citat din mesajul lui strunfita
Citat:
citat din mesajul lui laurraa

Mai are vreo fata tensiunea 9 cu 6? Sau asa mica?

Da
9 cu 6, 8 cu 5, depinde. Dar asa am avut-o tot timpul, ma dreg cu o cafeluta cu lapte dimineata si nu am probleme.


Si eu am tensiunea 9 cu 5 :)
Dar am vorbit cu doctorul si e perfect normal. In general, in sarcina ai tensiunea un pic mai mica decat cea normala, e semn ca organismul reactioneaza la sarcina. Si cum inainte aveam tensiunea 11-10 cu 6-7 , e perfect ok ca acum sa fie 9 cu 5. Nu cred ca e cazul sa o marim fortat cu cafea.
Era problema dc avem tensiunea mare.

Oricum si eu mai beau cafea sau ciocolata calda, dar asta de pofta, nu in ideea de a creste tensiunea.

pupici

29 saptamani cu


Pai eu am tensiunea asa de cand ma stiu, nu mi-a scazut o data cu sarcina. Cafeaua este una din pasiunile mele, plus ca daca nu beau ma doare capul. Nu beau cafea ca sa imi creasca tensiunea, beau ca sa ma simt eu bine
Oricum eu nu am intalnit pana acum doctorul care sa interzica o cescuta de cafea in sarcina.

32+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Laurraa, imi pare rau de Alin. Si totusi speram ca va fi bine pana la urma .
Si parerea mea este ca mai bine nu iei calciu, suna doctorul si intreaba-l, ca si-asa e obisnuit

Bebe Beca, multa sanatate lui Andrei. Si tie, incearca sa tratezi de-acuma cu ceaiuri si vitamina C, sa nu se agraveze.

Dici, La Multi Ani!!! de astazi, daca maine nu mai apuci sa intri. Multa sanatate lui Matei.

Am scris eu mai demult un mesaj cu efectele fumatului asupra fatului, daca il gasesc il postez din nou, ca nu mai am rabdare sa scriu.
Si sa nu credeti ca eu n-am fumat ever, chiar fumam destul de bine, spre un pachet pe zi. Si suta la suta ma voi reapuca dupa ce n-o mai alaptez pe Andreea.

32+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

Mergi la inceput