Si-a pus cineva unghii false in timpul sarcinii?

Si-a pus cineva unghii false in timpul sarcinii? | Autor: Adriana84

Link direct la acest mesaj

Ce parere aveti despre unghii false in timpul sarcinii?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

daca tu asa te simti bine, de ce nu?
esti gravida nu bolnava!

38+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely_cta spune:

Buna,eu am unghii facute cu gel si totul e ok.Poti sa-ti pui linistita!


18 + sapt cu David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Si eu mi-am pus in timpul sarcinii! Nu au nici o contraindicatie cat esti gravida. Succes

SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

eu am avut unghii cu gel puse in luna august anul trecut si in nov am ramas insarcinata. Pina atunci s-au intetinut foarte bine, nu mi-a cazut nici una, nu s-a intimplat nimic, puteam face absolut orice. in luna decembrie imediat ce le refaceam, imi sareau efectiv bucatele din gel la cea mai mica atingere. le-am refacut la intervale scurte toata luna decembrie ca nu imi placea cum aratau ciobite si a doua zi erau la fel. le-am lasat sa se curete cit mai mult, si in ianuarie le-am refacut din nou la alt salon, am zis ca poate e asta cauza. in nici 10 zile le-am avut pe toate sarite intregi, intacte. nu imi explic cauza dar am presupus ca le respinge organismul din cauza sarcinii.
unghiile mele au ramas in foarte bune condiitii dupa ultima refacere, sarind unghia intreaga, a mea a ramas fina si lucioasa si doar f putin subtire.

era foarte placut cind le aveam cu gel, dar nu am mai incercat dupa ce am vazut ce s-a intimplat. nu sint contraindicate, dar totusi, cel putin corpul meu le-a respins.

Patricia s21 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput