Doctori de care sa te feresti (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aconstan spune:

Pe acest dr. Dan Deva il acuz de neglijenta in urmarirea sarcinii, deoarece sunt un caz nefericit si anume copilul meu a murit intrauterin in saptamana 31 de sarcina. Ce anume a neglijat in sarcina a fost ca nu mi-a recomandat in trim II/III testul screening anticorpi de grupa sanguina, asa cum este normal in protocolul unei sarcini. S-a multumit cu o banala de homoleucograma, sumar de urina si urocultura.......
In plus, la spitalul Panait Sarbu unde lucreaza, fiind nevoita sa nasc un copil mort, a avut o atitudine de "spectator", mi-a vorbit de multe protocoale si m-a lasat sa nasc cu medicul de garda, cu toate ca imi garantase in timpul controalelor prenatale ca asista la nastere....plus multe alte lucruri de-a dreptul umilitoare.
In concluzie, daca sindromul antifosfolipidic ar fi fost descoperit la timp si daca isi facea treaba asa cum era normal, copilul era salvat acum. Nu pot sa va spun decat ca aparentele si referintele inseala, si ca este un doctor a cazurilor cu happy-end si al sarcinilor fara probleme. De-abia cand te lovesti de o mare problema de sanatate vezi cu adevarat gradul de competenta al unui doctor! Va recomand pentru binele vostru si al copilului sa va ganditi de doua ori inainte de a-l alege ca medic curant.
aconstan,12.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

aconstan imi pare f rau ptr pierderea ta


pozulici
Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.



ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenopolina spune:

Dragele mele, a nascut cineva recent cu Dr. Parvu, la Elias? Sau macar despre maternitatea de la Elias stiti ceva informatii mai recente? Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

O prietena de-a mea a nascut la elias acum doua saptamani si un pic.Mi-a spus ca era curat dar sotul a fost nevoit sa cumpere de toate.I-au cerut chiar si ata chirurgicala, nu mai zic calmante si altele.

Gabrilici, mami de Sofia dulce si haioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor a nascut careva din voi ceva despre dr SAFTA de la sp Filantropia?

+16 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zanabuna spune:

Stiti ceva de Dr.Iordache Oana de la Filantopia?pana acum mi se pare OK, m-ar ajuta ceva pareri

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rcanteri spune:

buna,

Sunt pentru prima data aici pe forum si voiam sa incep cu o intrebare :)
A nascut cineva recent cu doctorul Hamid de la Filantropia? M-ar ajuta mult cateva pareri pentru ca eu chiar nu stiu ce sa cred despre el, nu stiu daca sa raman mai departe si sa nasc cu el.
Sunt in 16 saptamani :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rcanteri

buna,

Sunt pentru prima data aici pe forum si voiam sa incep cu o intrebare :)
A nascut cineva recent cu doctorul Hamid de la Filantropia? M-ar ajuta mult cateva pareri pentru ca eu chiar nu stiu ce sa cred despre el, nu stiu daca sa raman mai departe si sa nasc cu el.
Sunt in 16 saptamani :)

Buna,
Eu am nascut recent cu Dr.HAMID, am scris despre el pe un alt forum, am dat cu copy pentru ca nu prea am timp acum sa scriu....
am nascut 2 copii cu el, nici o nastere nu a fost programata si el a fost prezent la ambele
este cunoscut ca prefera nasterile naturale, dar nu este absurd cand este cazul apeleaza la cezariana fara probleme; spre ex eu am nascut primul copil natural, insa la cel de-al doi-lea am facut cezariana de urgenta
este ffff sufletist, a stat langa mine cat a durat travaliul (8h)si la cezariana a venit desi era in noaptea de revelion

si despre spital pot sa spun ca a fost f bine, am stat in salon de doua paturi,f curat, totul nou, nu am venit cu nimic de acasa pentru copil sau pentru mine, conditii extraordinare, personalul f dragut nu disperat dupa spaga, eu m-am simtit bine

si repet, Dr. Hamid este extraordinar, am avut o sarcina f grea, datorita lui am acum doi copii minunati, poate ti se pare distant si rece, nu sta la palavre ca altii dar se ocupa de ceea ce te intereseaza si anume sa ai un copil sanatos

multa sanatate si nastere usoara




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luys spune:

Cine e din Valcea,si din diferite motive sau probleme ajunge in maternitate,sa se fereasca de doctorita ginecolog POPESCU AURELIA
Daca aveti vrun gand de-a ramane fara uter,doriti extirplarea lui,cautati-o pe doctorita POPESCU AURELIA
Pt orice fel de problema : chiuretaj,fibrom,avort spontan,aceasta mediocra si incompetenta de doctorita,va scoate uterul cu totul.
Mi-e rusine sa va spun cat este de vulgara si cat de urat se poarta cu pacientele,inclusiv cu asistentele din spital.
Sa nu mai spun ca sunteti taiate,chiuretate,operate,pe viu.
Urlati de durere,iar ia va raspunde : TACI DRACU DIN GURA,NU MAI JUCA TEATRU CA TE DOARE,CA TE LAS PE MASA DE OPERATIE SA MORI !
Aceasta este doctorita POPESCU AURELIA
Cine nu ma crede,sa citeasca forumurile si ziarele de Valcea.

Eu sunt una din cazurile nefericite de-a ajunge pe mana ei,n-am stiut ce fel de doctorita este,n-am stiut "dosarul si antecedentele ei" ,am dat de ea la urgenta(fiind de garda in acea zi) iar datorita ei,a ajuns sa-mi fie scarba si-n acelasi timp teama,sa mai intru in acea maternitate.
In tot raul si-un gram de noroc,datorita domnului doctor sef de sectie TEODOR AMZA,am ramas cu uterul intreg.
Sa va dea D-zeu sanatate si zile multe !


Sfatul meu pt acesta doctorita AURELIA POPESCU : SA SE LASE DE MESERIE,SA SE APUCE DE SCOS UTERUL LA DOVLECI.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franchi spune:

Buna ziua! Ati auzit ceva despre d-na doctor Vinti Dorina de la clinica interservisan din Cluj?Daca da,va rog sa-mi dati de stire.Alte recomandari despre medici ginecologi buni in Cluj?Va rog sa-mi scrieti si pe privat.Va multumesc frumos!

Mergi la inceput